Як зробити навісну стелю у ванній своїми руками

Якщо є бажання зробити якісний ремонт, тоді кожна дрібниця і поверхня повинна бути врахована. У сучасному різноманітті технологій і матеріалів для цього є всі передумови. Потрібно лише визначити, чого хочеться досягти. Так, для оформлення стельового простору можна використовувати декілька технологій: від простого фарбування до установки складних багаторівневих конструкцій. І в цьому ключі особливої ​​уваги заслуговує напрямок навісних стель. Тому розглянемо його докладніше, з використанням фото і відео для наочності.

navesnoj-potolok-v-vannoj_8

Особливості конструкції

Для початку розберемося, що таке ці навісні стелі, подивимося фото. Вони являють собою декоративні будівельні матеріали, що дозволяють привабливо, зручно і швидко створити стельову поверхню, одночасно приховуючи недоліки чорнового стелі. Такі конструкції дають прекрасну можливість змінювати геометрію приміщення, робити акценти, збільшувати або зменшувати простір, створювати кілька рівнів на стелі.

Можна виділити два види конструкцій навісного плану:

 • підвісні (на каркасі фіксуються тверді оздоблювальні матеріали: гіпсокартон, касети, панелі, рейки, плити і так далі);
 • натяжні (на каркас натягується полотно ПВХ або тканинне).

Тому можна виділити і іншу класифікацію:

 • модульні - поверхня створюється з окремих повторюваних елементів, які є взаємозамінними;
 • суцільні - мають гладку поверхню.

Якщо врахувати функціональне призначення, то навісні стелі можна розділити на такі групи:

 • акустичні;
 • ударостійкі;
 • гігієнічні;
 • пожежостійкі.

navesnoj-potolok-v-vannoj_7

Переваги

 • привабливість - можна створювати різні конструкції, створюючи неповторний дизайн;
 • приховування дефектів плит перекриття - для цього не потрібно здійснювати складні маніпуляції зі штукатуркою, тому економиться і час, і сили, можна все зробити своїми руками, навіть якщо вони «непрофесійні»;
 • приховування комунікацій - створюючи навісну конструкцію, не доведеться здійснювати додаткові маніпуляції, щоб заховати комунікації, все відбувається в процесі зведення;
 • доступність - кожна з технологій може виявитися доступною для середньостатистичного споживача.

Єдиний недолік таких конструкцій в тому, що вони зменшують простір. Хоча це незначний показник, в маленьких приміщеннях він може виявитися істотним.

navesnoj-potolok-v-vannoj_6

Дизайн

Варіантів оформлення стель, як ми вже встигли відзначити, існує кілька видів. Тому створити той чи інший дизайн можна без проблем. Іноді до реалізації ідей підштовхують самі матеріали. Наприклад, рейкова конструкція, що дозволяє проводити експерименти з елементами різних кольорів, а також створювати різну геометрію.

При цьому навісну стелю здатний істотно перетворити внутрішній простір. Створюючи багаторівневу структуру, можна візуально змінювати геометрію і розміри приміщення. У підсумку можна отримати дуже оригінальну кімнату.

navesnoj-potolok-v-vannoj_5

Так, вельми популярним стало «зоряне небо», що реалізується шляхом установки прихованої світлодіодного підсвічування.

Словом, застосовувані технології і матеріали дозволяють добитися від стелі гармонії з будь-яким стилем. Наприклад, для хай-тек відмінно підійдуть металізовані рейки або плити. Тому для кожної ідеї знайдеться своя реалізація.

Вимоги для ванної кімнати

Якщо розглядати навісну стелю для установки у ванній кімнаті, коло вибору кілька звужується, оскільки застосовувані матеріали повинні відповідати непростих умов цього приміщення: перепади температур і рівня вологості, можливий вплив хімічних речовин і так далі.

Оскільки мова йде про навісної конструкції, слід врахувати і висоту стелі: рекомендується, щоб вона була більше 2,70 м.

Стан чорнового стелі повинна дозволяти встановлювати новий: не повинно бути старою нависає штукатурки, що відвалюється фарби і так далі. Він має бути відносно чистим, щоб його елементи не завдали шкоди возводимой конструкції. Якщо на поверхні є грибок, його доведеться спочатку видалити, використовуючи спеціальні засоби.

navesnoj-potolok-v-vannoj_1

Монтаж каркаса

Безумовно, враховуючи різноманіття видів стель, створення каркаса своїми руками може бути різним, але, в принципі, процес аналогічний. Як вже зазначалося, спочатку потрібно провести прості підготовчі операції. Далі потрібно зробити розмітку, як буде встановлюватися обрешетка. Для цього потрібно використовувати рівень і відбивну нитку.

navesnoj-potolok-v-vannoj_4

Вибирається самий нижній кут, від якого відміряється необхідну відстань вниз. Від цієї позначки по периметру проводиться лінія. Це покажчик установки нижньої частини конструкції.

navesnoj-potolok-v-vannoj_3

Далі дії залежать від застосовуваної технології. Наведемо приклад установки гіпсокартонної конструкції. Тоді по периметру виконується монтаж профілю UD, до якого буде кріпитися направляючий профіль CD. Кріплення виконується з кроком близько 50 см. Стикувати профіль між собою можна за допомогою саморізів, проте краще для цього використовувати просекатель - спеціальний інструмент.

navesnoj-potolok-v-vannoj_2

Профіль CD може кріпитися не тільки до пристінна, але і за допомогою підвісів, які кріпляться безпосередньо до чорнової стелі. Після установки каркаса за рівнем можна переходити до закріплення матеріалу. В даному випадку це гіпсокартон. Оскільки мова йде про ванній кімнаті, встановлювати потрібно вологостійку версію, інакше вся робота піде нанівець.

Найсміливіші ідеї можуть бути реалізовані!

Використовуючи навісну стелю у ванній кімнаті, можна реалізувати безліч ідей своїми руками. Досить скласти приблизний проект того, як все може виглядати. А навісний стеля може стати в цьому ансамблі дуже навіть гармонійної і важливою деталлю, як на фото.