Як вибрати дизайн стель у ванній кімнаті

Різні матеріали для оздоблення стін і стелі дають безліч варіантів в дизайні. Варто тільки пройтися по будівельному магазину або переглянути фото, і відразу починаєш хотіти «все і відразу». Але головне, через строкатість кольорів і різноманітності фактур починаєш губитися і вже не знаєш, який саме дизайн стін і стелі планується для ванної.

стелю з незвичайним освітленням дворівневий з точковими світильниками неонова підсвітка в дизайні вінтажні фігурні мотиви звичайний натяжна стеля з точковими світильниками

Насправді, для того щоб бути абсолютно впевненим у тому, що потрібно, варто задуматися, перш за все, про загальний концепті інтер'єру. Звичайно, на пострадянському просторі далеко не у всіх розвинене поняття, що дизайнерський ремонт - це не мега дороге задоволення. Іноді ремонт в індивідуальному стилі може обійтися дешевше, ніж класичний кахель на стінах ванної.

Визначаємося зі стилем

фігурний з гіпсокартону спокійні пастельні тони дворівневий зі світлодіодним підсвічуванням в центрі пластикові панелі і екстравагантна люстра багаторівнева стеля у ванній

Перше, що необхідно зробити, - вирішити для себе, в якому стилі буде ванна. Можна подивитися фото, готові варіанти «вживу» і т.д. Справа в тому, що кожному відповідає свій спосіб оформлення стелі. А одним із завдань будь-якого ремонту є досягнення гармонії і балансу між обробкою всіх зон і наповненням.

Наведемо кілька прикладів

Класика

Сюди можна віднести, як стандартне звичне оформлення стелі за допомогою звичайної штукатурки або акрилової фарби, так і обрамлення його багетом по периметру.

Бароко

Так як цьому стилю властиві різні метаморфози, стеля може бути і натяжною, і підвісним, і комбінованим. Можуть бути присутні елементи ліплення, наприклад, з алюмінієвими планками. Тільки до бароко слід підходити дуже акуратно, інакше може вийти не зовсім пріглядний вид, такий собі «вінегрет».

Східний стиль

Тут обов'язкова присутність золота і прикрас. Це може бути поєднання натяжної смарагдово-зеленого стелі з золотими розводами, квітами, характерним східним малюнком.

Японський стиль

Один з наймодніших зараз. Проте до нього також слід підходити акуратно. Якщо говорити про класичні ванни в будинках Японії, то стелі там обрамляють хіба що темно-коричневі дерев'яні балки, а загальний стиль стриманий. Можуть бути й натяжні стелі з характерним орнаментом.

Модерн

У цьому випадку в стелі слід відмовитися від категоричних і чітких ліній, зробивши верх своїй ванній більш природним легким, можливо, з елементами природної краси (тобто неідеальної в сучасному розумінні).

Хай-тек

Ну, куди без нього? Зараз це один із самих улюблених стилів в інтер'єрі. Його особливістю є домінування блакитних, сталевих відтінків. А також хромовані елементи. Однак допускаються і природні «деревні» кольори і відтінки. У поєднанні з «космічними» матеріалами така стеля може бути вельми оригінальним. І, звичайно ж, ілюмінація. Куди без світла. У стилі хай-тек не повинно залишатися темних кутів, все має виблискувати.

Мінімалізм

Як не дивно, але дуже багато заможних людей використовують саме цей стиль в оформленні ванної і стелі, особливо. Фото в Мережі це підтверджують. Це може бути дуже якісний дорогий матеріал, наприклад, полотно натяжної стелі, так би мовити, без «надмірностей». Тобто, однотонний, рівний, допускається глянцева стеля. Все робиться максимально функціонально і просто.