Як і яким зробити освітлення у ванній кімнаті

Якщо у ванній є вікно, тоді природне освітлення - найкраще рішення. Хоча на практиці все виявляється трохи інакше. По-перше, ми відвідуємо ванну кімнату не тільки в денний, але і в нічний час. Особливо це актуально в зимову пору, коли на вулиці темніє рано. А по-друге, в такому приміщенні використовувати абсолютно прозоре або неприкрите вікно вирішується не кожен, тому в кімнаті буде недостатньо природного освітлення. Тому у ванній доводиться застосовувати штучні атрибути освітлення, характеристики якого повинні наближатися до тих, які є в суміжних приміщеннях. Такий підхід важливий, щоб не відчувати незручність від надлишку або нестачі світла, коли входиш у ванну.

Може бути світильники?

Про функціональність і декоративності світильників ванній кімнаті можна говорити нескінченно, але вибір залежить від індивідуальних особливостей інтер'єрних рішень і бажань користувача. Оформлення світлом може бути різним: від галогенного до дивовижної люстри. На фото в Інтернеті є можливість подивитися, як можна зробити освітлення.

светльнік над дзеркалом настінне освітлення і стельове навісні лампочки під загальний інтер'єр

Прекрасно, якщо вид світильника гармонує із зовнішнім виглядом сантехаксессуаров. Якщо обробка, змішувачі і сантехніка виглядають яскраво, тоді робити акцент на світильниках не варто. Якщо ж вони виглядають непомітно, тоді зі світильників можна зробити яскравий декоративний елемент.

Сучасні світильники володіють різноманітними декоративними якостями, проте не варто пам'ятати про техніку безпеки. Адже це особливо вагомо у ванній кімнаті, де до висвітлення висуваються особливі запити. Потрібно, щоб джерела світла безпечно захищалися від впливу вологи, а арматура була заземлена.

Один чи багато?

Освітлення у ванній кімнаті може здійснюватися лише одним світильником. Але такий підхід характерний для малогабаритних приміщень. Більша ж кімната змушує до використання декількох світильників для рівномірності поширення світла. Але пам'ятайте, що при збільшенні кількості приладів зменшується їх потужність і розміри.

освітлення ванної кімнати оформлення вологостійкими світильниками osveschenie-vannoy-komnaty-07 osveschenie-vannoy-komnaty-08

Тому при освітленні великою кількістю приладом часто використовують галогенні лампи, які мають малі розміри і високу продуктивність. Правда, більшість «галогеннок» функціонує від 12-вольта джерела, що вимагає застосування понижувального трансформатора. Тому потрібно враховувати економічну складову.

Галогенні світильники можуть бути або відкритими, або вбудованими. Останні служать для установки в підвісні стелі. Вони забезпечують направлений світловий потік, що для ванної не завжди доречно. Щоб створити хороше освітлення, підійдуть точкові світильники з можливістю регулювання кута повороту.

Зонірованноє освітлення

Ванна кімната, як і інші приміщення, вимагає поділу на зони - зонування. Навіть в малогабаритній ванній кімнаті потрібно створити особливий простір біля дзеркала. Якщо простір кімнати більше, то добре зробити кілька таких зон. Для цього використовуються джерела локального світла.

Потрібно подбати і про освітлення ванни. Іноді виробники створюють конструкції з індивідуальною підсвіткою, але якщо у вас не така ванна, можна доповнити цю прогалину. Наприклад, можна зробити виділення зони ванни спрямованим світлом, а решта в іншому простір трохи зменшити кількість світла.

Є ще безліч варіантів, як зробити освітлення у ванній кімнаті, багато залежить від потреб, можливостей і бажань власника і домочадців. Варіанти представлені на безлічі фото Мережі. Достатньо тільки вибрати підходящий.