Сифон для душового піддону

Сифон для душового піддону

Душові кабінки користуються великою популярністю в квартирах і приватних будинках. Особливо вони хороші в невеликих приміщеннях, де складно поставити ванну. Якою б не була кабінка, необхідно організувати стік води з піддона в каналізації, для чого потрібен спеціальний сифон.

Працює пристрій досить просто. Воно складається з зігнутої труби, внизу якої завжди є вода. Сифон монтується не тільки для душа, але і для всіх інших сантехнічних пристроїв, що працюють з водою.

Сифон для душового піддону

Види сифонів для піддону

Ринок сантехнічної продукції пропонує найрізноманітніші сифони за матеріалом виробництва, комплектації, якістю та ціною. Його вибір також залежить від самого душового піддону, а саме від зливного отвору. Існує кілька варіантів класифікації таких пристроїв:

За принципом роботи:

 • пляшкові. Сифон отримав цю назву, тому що він має форму простий пляшки. Але це не заважає йому бути максимально зручним в користуванні і функціональним;
 • трубні. Такі сифони за своїм устроєм ще простіше, ніж попередні. Вони зроблені у вигляді зігнутої труби, виконуються з пластика, металу, тому мають різні властивості і область застосування. Але найпоширеніший вид - це гофра, яку можна просто розтягнути.
Пляшковий сифон для душового піддонуТрубні сифони для душового піддону

За методами управління:

 • звичайні. Управління звичайним сифоном проводитися за допомогою простої пробки. Коли вона витягується, води надходить в трубу, а з неї - в каналізацію;
 • автоматичні. Злив відкривається автоматично, людині необхідно лише натиснути на спеціальний важіль. Це дуже зручно, адже не потрібно нагинатися;
 • пристрій Click-Clack. Особлива конструкція пробки зливу дозволяє натискати на неї ногою, після чого вона автоматично відкривається. Це найскладніша система, тому найбільш дорога.
Звичайний слив на сифоні для душового піддонуАвтоматична система зливу сифона для душового піддонуПристрій сифона для душового піддону з системою Click-Clack

пристрій сифонів

Як вже говорилося, на ринку досить багато різних видів сифонів для душової кабінки. Але найпопулярніший вид - це пластикові сифони, які мають найкраще поєднання ціни та якості. Такий пристрій має наступну комплектацію:

 • решітка, яка закриває слив і запобігає потраплянню великих часток в труби;
 • ущільнювач для решітки. Щоб грати максимально щільно прилягала до піддону і не пропускала воду, між ними укладають гумовий ущільнювач;
 • відвідної випуск. Він має бортик, до якого кріпитися ущільнювач;
 • ущільнювач для патрубка, виконаний з гуми;
 • гвинт, Вкручувальний в гайку патрубка;
 • головна деталь сифона, або чаша, в ній завжди перебуває вода;
 • гофра або труба, що з'єднує чашу з каналізацією.
Пристрій сифона для піддонуПристрій сифона для душового піддонуПристрій сифонів для душових піддонів

Дані елементи обов'язково повинні бути в комплекті кожного сифона. Наприклад, гумові ущільнювачі і прокладки попереджають текти води. Вони повинні бути з зовнішньої і внутрішньої частини зливу душового піддону. Всі гвинти робляться з нержавіючого металу, що забезпечить довговічність всієї конструкції сифона і його кріплення.

Сифони для низьких і високих душових піддонів

Низькі душові піддони накладають деяке обмеження на використання різних сантехнічних пристроїв для їх обслуговування, в тому числі і сифонів. Для організації зливу води з такого піддону не підійде стандартний пляшковий сифон. Звичайно, піддон можна встановити на невеликій постамент, щоб під ним вийшло більше вільного місця. Але це зводить нанівець всі переваги такого душа. Щоб вирішити проблему зливу, фахівці рекомендують використовувати:

 • Гофрований сифон. Завдяки своїй гнучкій конструкції, такий сифон можна розмістити в обмеженому просторі, організувавши необхідний нахил для зливу води. Але мінусом гофри є її низька міцність, а також на її внутрішній поверхні швидко накопичується бруд. Цілком можливо, що незабаром такий сифон доведеться міняти. Благо, його вартість невисока.
 • Трубний сифон. Він має форму S-образної труби з водяною пробкою. Займає небагато місця і забезпечує надійний злив. Трубу набагато простіше прочистити, ніж гофру.
Гофрований сифон для низького душового піддонуТрубний сифон для низького душового піддону

А для високих душових піддонів можна використовувати абсолютно всі види сифонів. Завдяки такій конструкції, встановлювати і замінювати труби та інші елементи набагато простіше.

Сифон для високого душового піддону

підключення сифона

Встановити новий або замінити вже існуючий сифон досить просто, для цього не потрібно спеціальних знань і особливих інструментів. Спочатку необхідно прочитати інструкцію, переконатися в наявності всіх комплектуючих. Щоб підключення сифона пройшло успішно з першого разу, слід дотримуватися таких порад:

 1. Для забезпечення надійного зливу, піддон обов'язково повинен знаходитися вище, ніж каналізаційний вхід.
 2. Фахівці рекомендують використовувати гнучкі пластикові труби, адже їх набагато простіше регулювати.
 3. Нахил труби - приблизно 1-2 сантиметри на 1 метр довжини.
 4. Якщо між душем і каналізаційним входом відстань кілька метрів або більше, то необхідно встановити спеціальний насос, який буде відкачувати воду з піддону.

Сам сифон встановлюється досить просто. Спочатку в слив вставляється решітка з прокладкою, відвідної випуск. До них приєднується внизу чаша сифона, до неї - труба, що йде до каналізації. На відведення каналізації надаватися патрубок, до нього кріпитися труба сифона. При цьому потрібно використовувати гумові прокладки та ущільнювачі, щоб унеможливити протікання. Система тестується приблизно 10-15 хвилин. Якщо при великому напорі води протікання не виявлено, то можна безпечно користуватися душем.

Підключення сифона для душового піддонуУстановка сифона на душовий піддонМонтаж сифона на душовий піддон

Поради щодо вибору сифона

Щоб вибрати відповідний сифон для свого душа, слід дотримуватися таких порад:

 1. Один з головних критеріїв при виборі - діаметр зливу піддону. Більшість моделей мають діаметр 52, 62 і 90 мм. Дані про розмір повинні бути в інструкції душа, але можна виміряти його самостійно. Звичайно, можна взяти сифон меншого діаметра, але це унеможливить надійну герметизацію.
 2. Має значення і пропускна потужність сифона. Вона розраховується в залежності від висоти піддону, в якому може перебувати той чи інший обсяг води. Наприклад, якщо діаметр сифона - 52 або 62 мм, то для нормального зливу максимальний рівень води в піддоні не повинен бути більше 12 см, а для більших сифонів - 15 см.
 3. Щоб в майбутньому можна було чистити сифон без демонтажу всього душа, краще купувати самоочищаються пристрою. Обов'язково потрібно встановлювати на слив дрібну решітку, через яку не потраплятимуть волосся та інші дрібні частинки.
Поради щодо вибору сифона для душового піддону

Обслуговування та догляд за сифоном

Обслуговування пристрою полягає в його регулярному очищенні, в залежності від частоти користування душем. Якщо використовуються сифони діаметром 52 або 62 мм, то потрібно забезпечити доступ до них для очищення, адже вони досить швидко забруднюються. Сифони діаметром 90 мм можна чистити через приймальний патрубок. У більшості моделей є спеціальні чаші, в яких затримується все сміття. Він просто відкручується від сифона і чиститься.

Використовувати хімічні засоби для очищення можна і навіть потрібно, але для цього необхідно ознайомитися з інструкцією. Однак, пластикові або гофровані сифони можуть деформуватися деякими речовинами, тому варто бути обережним при виборі засобів для чищення.

Обслуговування та догляд за сифоном для душового піддону

Таким чином, у виборі і установці сифона своїми руками немає нічого складного. Головне - дотримуватися всіх рекомендацій і порад, викладених у статті.