Підводний душ - приємна і корисна процедура!

Підводний душ

Процедури гідромасажу здавна популярні у людей, які ходять в салони краси, оздоровчі клініки і центри. Про позитивний вплив води на тіло людини знає кожен. Водні процедури, якщо призначити і проводити їх правильно, допомагають в боротьбі з хворобами і старінням. Серед них найбільш приємною і затребуваною процедурою є підводний душ.

лікувальна дія

На пацієнта під час підводного душу діє кілька лікувальних факторів - це і ванна, і фізичний вплив водного струменя, і контрастна температура. Водяний струмінь, якій виконується масаж, є основним впливом, а ванна - додатковим.

Справжню процедуру такого типу душа виконують лише в лікувально-профілактичних закладах, але багатьом достатньо і її більш простого і доступного аналога - гідромасажу у ванні. Хоча побутової масаж по ефективності впливу поступається професійному.

Гідромасаж у ванні

Гідромасаж, проведений по правильній методиці, забезпечить вплив хімічних, механічних і фізичних властивостей напору води.

Суть такого масажу полягає в обробці тіла водяним струменем в той час, коли людина поміщений в наповнену водою ванну. У процесі масажу струмінь води переміщують, змінюючи температуру води і її натиск.

Вібрує струмінь глибоко масажує тіло, діючи безболісно, ​​ніж підвищує тонус і активізує рух лімфи і крові по організму. Такий вплив усуває і напруга м'язів, і застій рідини в тканинах. Завдяки активації метаболізму дана процедура хороша і при корекції фігури, і для косметичних цілей.

Так як подібний водний масаж позитивно впливає на опорно-рухову систему, його включають в схему лікування її патологій.

Завдяки активізації синтезу колагену, очищення шкіри, видалення відмерлих клітин і розгладженню дрібних зморшок процедура перетворює вигляд шкіри. Після курсу підводного душу шкіра стає еластичнішою, виглядає більш привабливою і здоровою.

Процедура не вимагає використання лише прісної води, тому спектр позитивних її впливів розширюють застосуванням і мінеральної, і морський води.

Підводний масаж у ванні

Технологія проведення процедури

Спеціальний апарат подає в ванну воду із заданими параметрами температури і тиску. Струмінь води всередині водної маси створює вихрові руху. Для регуляції подачі води використовують різні насадки - чим більше їх діаметр, тим менш інтенсивно буде подаватися струмінь. Також на інтенсивність впливає і кут, з яким подається вода (найсильніше натиск при прямому куті), і дальність дії на тіло.

Ванна для гідромасажу використовується досить простора, щоб тіло пацієнта занурилося у воду повністю, а вільне місце ще залишилося. Мінімальний обсяг ванни - від 1,6 м3, ширина - 1 м, довжина - 2 м, висота - 80 сантиметрів.

Масаж під водою фахівцем

Підбирати тиск струменя води потрібно індивідуально. Загальний масаж виконують при тиску води в 2-3 атмосфери, на черевну стінку не слід чинити тиск понад 1 атмосфери. Температуру води зазвичай виставляють від 34 до 38 градусів тепла. Тривалість процедури становить від 10 хвилин.

Для підводного масажу застосовують ті ж прийоми, якими користуються при класичному масажі, не забуваючи, що певні зони (молочних залоз, серця, статевих органів) НЕ масажують.

Для погладжування струмінь води подають повільно і під кутом від 30 до 45 градусів. Ліва рука медпрацівника повинна ковзати по масажних лініях, ніби притискаючи струмінь води до тіла пацієнта.

Для регуляції інтенсивності напору відстань до шкіри змінюють в межах 1-10 сантиметрів.

прийом "розтирання" виконується за рахунок подачі струменя перпендикулярно. При цьому руху правої руки фахівця є круговими, а ліва рука впливає на інтенсивність струменя води. При розминці медпрацівник вільною рукою захоплює ділянку шкіри і м'язової тканини, відтягуючи його. На цю ділянку струмінь води направляється круговими рухами в горизонтальному положенні. Прийом вібрації здійснюють за рахунок підняття і опускання лівої руки медпрацівника. Також одночасно чергують температуру води, тому гідромасаж виходить контрастним.

Такий масаж може бути місцевим (для обробки однієї зони тіла, наприклад, попереку) і загальним.

Кількість процедур визначають індивідуально, але частіше наказують 10-20 сеансів. Повторювати курс підводного душу можна через 6 місяців. Призначаючи підводний масаж, інші теплові та водні процедури в той же час не проводять.

види

Залежно від змін води у ванні підводний душ буває таким:

 1. З морською водою. Наявність у воді морської солі допомагає в позбавленні від набряклості і зайвої рідини. Біологічно активні елементи такої води активно впливають на жирову тканину.
 2. З мінеральною водою. Такий варіант підводного душу спрямований на заповнення мінерального балансу в тканинах організму. Якщо врахувати, що цей баланс порушений при целюліті, то зрозуміло, що у підводного душу в мінеральній воді існує пряме антицелюлітну дію.
 3. З додаванням ефірних масел (лимон, лайм, м'ята, грейпфрут, розмарин і інші). При підводному масажі масла з легкістю проникають через шкіру, ніж допомагають в боротьбі із зайвою жиром і целюлітом. Також подібний варіант душа заспокоює і зменшує втому, адже він поєднаний з ароматерапією.
Душ під водою

ефект

Коли людина занурюється у ванну, його пульс стає частішим, а кров'яний тиск збільшується. Кров починає переміщатися по судинах швидше. Вже через кілька хвилин відбувається розширення судин, пульс приходить в норму, а тиск знижується. Саме цей період і дає максимум лікувального впливу на організм.

Підводний масаж в санаторії

показання

Оскільки гідротерапія добре розслабляє організм і м'язову систему, тому підводний душ стане справжнім порятунком для тих, хто потребує відновлення після значних фізичних навантажень. Процедура ефективна при проблемах з метаболізмом, лімфовідтоку, кровообігом. Вона часто призначається, як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб.

Список показань для підводного душу виглядає так:

 • Нервові перевантаження, стрес, депресивні стани, хронічна втома, астенія, проблеми зі сном.
 • Порушення обміну речовин, корекція фігури при ожирінні, целюліт.
 • ДЦП, ВСД, гіпертонічна хвороба 1 стадії.
 • Артрит, біль у м'язах та суглобах, парез м'язів, остеохондроз, артроз, період після травми і інші захворювання опорно-рухового апарату.
 • Порушення венозного кровотоку і лімфотоку.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту, детоксикація.
 • Проблеми в статевій сфері, погіршення сексуальної функції.
 • Післяопераційний період при пластичних операціях.
 • Виснажена імунна функція, втома, перевантаження в спорті.
 • Зниження еластичності і тургору шкіри.

Протипоказання

Сеанс слід відкласти, якщо у пацієнта підвищена температура, виникло інфекційне захворювання або загострилася хронічна хвороба. Після одужання курс процедур можна продовжити.

Є й протипоказання, взагалі забороняють підводний душ:

 • хвороби серця (післяінфарктний стан, гіпертонія 2-3 ступеня);
 • тромбофлебіт;
 • онкологія;
 • мочекам'яна хвороба;
 • перенесений інсульт в минулому;
 • вагітність;
 • захворювання шкіри.

Якщо даних протипоказань у Вас немає, можете сміливо проводити процедури!

Підводний масаж при целюліті

лікування целюліту

Підводний душ відносять до вельми ефективним методам, використовуваним проти целюліту. Для процедури використовують морську воду і деякі біоактивні добавки.

Їх вплив доповнюється водним масажем і виробляє вражаючий ефект, який обумовлений такими факторами:

 1. Хімічні речовини в морській воді і біологічно активні добавки стимулюють розщеплення жирової тканини.
 2. Венозна система тренується, пересування крові по судинах прискорюється, завдяки чому метаболізм поліпшується, а токсини швидше виводяться з тіла. Цей ефект посилюється, коли тепла і холодна вода чергується.
 3. Проникаючі з води гази і іони потрапляють в кровотік і позитивно впливають на всі тканини організму, покращуючи їх харчування.
 4. Механічний масаж струменем додатково впливає на уражені целюлітом тканини.

При целюліті крім описаних вже варіантів підводного душу з мінеральною водою, морською водою і ефірними маслами також ефективний варіант суміщення підводного масажу та винної ванни.