Грунтовка перед укладанням плитки

Результат роботи не завжди залежить від якості матеріалів, найчастіше, дуже велику роль грає правильна технологія. Збираючись робити ремонт у ванній кімнаті, можна купити дорогу і якісну плитку, хороший клейовий склад і найняти майстра, але якщо не підготувати поверхню під укладання плитки, всі зусилля будуть марними.

Перш, ніж почнеться процес наклеювання плитки, необхідно очистити поверхні, на яких вона буде перебувати, а також ретельно їх заґрунтувати. Як проходить цей процес, ми докладно розповімо нижче.

переваги грунтовки

Грунт - це спеціальний склад, який наносять на підлогу або стіни, щоб поліпшити зчеплення основи і облицювання. За допомогою грунтовки також можна уникнути появи цвілі, поліпшити гидрофобность приміщення, підвищити антисептичні властивості. В основі будь-якого грунту знаходяться речовини, які утворюють якусь плівку, що володіє вищезгаданими властивостями.

Грунтові суміші, які можна зустріти в магазинах зараз, виконані із застосуванням високих технологій, і вони надійно захистять вашу ванну кімнату завдяки масі плюсів:

 • Зміцнять поверхню. Грунтовка виступає, як сполучна ланка - щільно проникає в пори на стінах і в підлозі, підсилює структуру підстави, на який буде укладатися плитка, роблять поверхню менш залежною від навантажень динамічного або статичного характеру.
 • Знизять осадку бактерій. У складі сучасного грунту присутні знезаражувальні, антисептичні компоненти, які допоможуть і в тому випадку, якщо поверхня вже вражена: грибком або цвіллю, і посприяють профілактиці. Нікому не захочеться знімати покладену плитку, щоб прибрати звідти цвіль!
 • Зменшить витрату матеріалу. На загрунтовану стіну буде наноситися клей, який утримає керамограніт на місці. За рахунок того, що всі пори в стінах і підлозі вже заповнені грунтом, а самі поверхні гладкі і не вбирають нічого зайвого, витрата клею буде в рази менше, ніж без грунтовки. Крім того, при нанесенні клей не буде відвалюватися від поверхні, яка загрунтована.
 • Поліпшить «прилипання». До поверхні, обробленої грунтом, клей прилипає відразу і практично навічно. Фахівці знають, що шанс того, що від загрунтованной стіни відвалиться клей разом з плиткою, практично дорівнює нулю. Сам процес викладки також пройде якісніше, адже плитка буде відмінно прилипати!

Відзначимо, що грунтовка необхідна не тільки для стін, але і для стелі та підлоги, якщо на них планується покласти плитку або будь-який інший оздоблювальний матеріал. Принцип дії нічим не відрізняється.

види грунтовки

Як правило, грунти бувають двох видів: сухі і в рідкому вигляді. Останні повністю готові для роботи, потрібно лише перелити складу в підходящу ємність. Грунти в сухому вигляді вимагають розведення водою по інструкції. Це менш зручно, але якщо гарантувати потрібно дуже велику поверхню, то виходить вигідніше. Для ванної кімнати будь-яких розмірів буде розумно взяти рідку ґрунтовку.

Також на даний момент на будівельних ринках найбільш поширені три типи грунтувальних сумішей:

 • Алкідна. Дуже міцна і надійна грунтовка, яка застосовується не тільки дня бетону, керамограніта або штукатурки, але і прекрасно контактує зі склом і гіпсокартоном. Мінус такого грунту в довгому часі висихання - від десяти до шістнадцяти годин.
 • Гіпсова. Грунтовка, що має в складі гіпс, цемент або, рідше, вапно, є самим бюджетним варіантом. Добре підходить для рівно оштукатурених поверхонь: цегли, бетону, також відмінно показує себе в роботі з гіпсокартоном під кахельну плитку.
 • Акрилова (або емульсійна). Найпопулярніша, тому що універсальна і працює практично на всіх поверхнях. За рахунок великого розбігу за ціною, в залежності від виробника, користується попитом у покупців, які планують ремонт ванної кімнати - від бюджетного до елітного. Така грунтовка швидко сохне - від двох до чотирьох годин, і майже не має запаху.

призначення грунтовок

Перш, ніж купувати грунт, потрібно оцінити стан стін і підлоги у ванній кімнаті. Мало того, що може знадобитися певна грунтовка, так і ще й для цих двох поверхонь вона може бути різною. Матеріал основи - це головний фактор, що впливає на вибір складу. Умовно можна виділити такі грунтовки, які підходять під різні групи поверхонь:

Для мінеральних поверхонь

До таких поверхонь відносять цегла, шлакоблок, бетон або газобетон, штукатурку. Для грунтування таких основ варто використовувати склади глибокого проникнення. Вони глибоко просочують поверхню, закриваючи всі пори. За рахунок наявності в ґрунті полімерів, він відмінно зчіплюється з частинками основи, збільшуючи адгезію підстави і плиткового клею.

Для нетривких, пухких поверхонь

  Пористи і неміцні поверхні вимагають зміцнює грунтовки, яка має в складі клейкі речовини. Проникаючи в поверхню, вони зміцнюють її верхній шар. Часто такий грунт використовується для стін ванної кімнати, які не мають достатньої кількості цементу або штукатурка рассохлась. Важливо звернути увагу, що в цьому випадку грунтовка спрацює лише на глибину свого проникнення, і ніяк не зможе зупинити обвал великого шару штукатурки або бетону.

  Для нанесення між шарами покриттів

   Для ванної кімнати актуально нанесення гидроизолирующего складу, щоб уникнути проблем із затопленням. В даному випадку повинна бути використана універсальна грунтовка або грунт загального призначення. Один шар грунту потрібно нанести перед гідроізоляцією, інший - поверх неї, перед укладанням плитки.

   Щёлочесодержащіе поверхні

   Якщо стіни у ванній кімнаті виконані з цементної стяжки, нового бетону або на них були нанесені засоби проти пожежі, значить, вони мають в своєму складі луг. Щоб нейтралізувати її вплив на плитку, потрібно протівощёлочная грунтовка.

   Тверді, гладкі, щільні поверхні

   Для обробки бетонних плит, ДСП і ДВП, гіпсокартону або стін, фарбованих масляною фарбою, незамінним буде використання грунту-бетоноконтакта. Він робить поверхню більш шорсткою, що полегшує контакт з плитковим клеєм.

   Грунтовка стін і підлоги

   Вибравши правильний грунтовки, можна приступати до роботи. Грунтовка підлоги та стін не відрізняється один від одного нічим. Грунтовку можна назвати одним з найприємніших і нескладних ремонтних процесів, з ним здатний впоратися і дитина. За консистенцією грунт нагадує звичайну воду, яку і потрібно рівномірно розподілити по поверхні.

   Перше, що потрібно зробити - підготувати поверхню. Необхідно ретельно змахнути зі стін і підлоги все сміття, пил та інші забруднення. Далі потрібно підготувати склад - рідкий перелити в зручну ємність, сухий розвести згідно інструкції і ретельно перемішати.

   Грунтовку можна наносити валиком, пензлем або навіть за допомогою пульверизатора. Перший шар потрібно нанести рівномірно, просочивши ґрунтовкою всі виступи і щілини. Далі потрібно почекати час, вказаний на упаковці. Якщо необхідно, можна нанести і другий шар.

   Грунтовка швів між плиткою

   Щоб зміцнити поверхню затірки, убезпечити її від води, грибка і цвілі, можна заґрунтувати шви між плиткою. Робити це рекомендується не раніше, ніж на сьомий-восьмий день після укладання плитки, щоб склад повністю висох.

   Для швів варто використовувати грунт з антибактеріальними компонентами. Щоб зробити роботу акуратно, потрібно використовувати дуже тонку пензлик - деякі види плитки можуть помутніти або змінити колір, якщо на них потрапить грунт. Після обробки швів керамограніт потрібно протерти м'якою вологою ганчірочкою.

   До речі, деякі майстри радять розводити саму затирочні суміш не водою, а саме ґрунтовкою, тоді додатково промащувати шви не потрібно.

   Про підготовку стін перед укладанням плитки на плитковий клей дивіться в наступному відео.