Ванна в сталінці - яким зробити дизайн?

Ванна кімната - особливе місце в будь-якій квартирі, будь то хрущовка, сталінка або приватний будинок. Вона несе в собі певні функції. Тому до планування і дизайну простору потрібно поставитися серйозно, особливо маючи такі можливості, які дарує нам планування сталінки. Важливість оформлення ванної кімнати особливо актуальна, якщо нею буде користуватися велика родина, у проекті доведеться врахувати перевагу всіх жителів.

Для проектування дизайну ванної кімнати сучасного житла слід розділити задачу на головні компоненти. Для початку варто визначити колірну гамму, яка буде переважати в цьому приміщенні, а потім і спосіб вироби. Також необхідно підібрати якісну і зручну сантехніку, враховуючи планування, розміри простору. Не варто забувати і про освітлення. Тому розглянемо кожен аспект більш докладно.

Кольорова гама

stalinka-01 stalinka-02 stalinka-03 stalinka-04

Колірна гамма в підсумку впливає на всі інші дії при виконанні ремонту ванних кімнат. Якщо ви не знаєте, який варіант вибрати, варто вивчити можливі. Для цього можна подивитися фото різних дизайнів, каталоги меблів та інтер'єру. Ознайомлення з інформацією в кінцевому підсумку можна привести до індивідуального рішенням оформлення цього особливого приміщення сталінки.

Психоемоційна складова у виборі кольору

Колір, як відомо, впливає не тільки на загальний вигляд інтер'єру, але і психоемоційний стан тих, хто знаходиться в цьому приміщенні. Так, наприклад, рожева ванна здатна забезпечити відмінний настрій. Однак її характерна особливість - жіночність. Тому для обох статей краще вибрати малинову, лавандова або шоколадну палітру. Такі кольори випромінюють позитивну енергетику, додають відчуття розкоші.

Малиновий колір на великих ділянках чудово поєднується з блакитним або червоним кольором. Рожевий для цього не підійде, він буде втомлювати. Його можна розбавити кольором лайма. Такі рішення були придумані зовсім недавно, їх можна віднести до складних палітрами.

stalinka-05 stalinka-06 stalinka-07 stalinka-08

Для оформлення ванна кімната сталінки прекрасно підійде червоний колір. Він додасть гіперактивність приміщенню. Давно доведено терапевтичну дію цього кольору, він добре вплине на людей, що володіють комплексом неповноцінності. Якщо застосувати червону палітру в обмеженій кількості, можна «підбадьорити» навіть самий нудний інтер'єр. При цьому докуповується використання відразу декількох червоних відтінків.

Оскільки сучасна ванна кімната застосовується не тільки для гігієнічних процедур, а й для релаксації, цей аспект слід враховувати при виборі кольору. Тому добре підійдуть для таких цілей оранжеві відтінки. Їх можна доповнити гранатовими, грейпфрутовий. Таке поєднання прекрасно виглядає на великих площах.

На великих ділянках відмінно виглядатимуть відтінки кольору мускатного горіха, ніжно-блакитного бурштинового. Сьогодні дуже популярні одно- і двоколірна інтер'єри. Тоді задача зводиться до визначення контрастних ділянок.

Керамічна плитка

Як не крути, але плитка досі залишається найактуальнішим оздоблювальним матеріалом для ванних кімнат, і сталінки не є в цьому винятком.

stalinka-09 stalinka-10 stalinka-11 stalinka-12

Загальноприйнята зараз рішення - двоколірний інтер'єр ванною. Найчастіше це темний низ і світлий верх. При цьому можуть зустрічатися контрастні деталі.

Інший варіант оформлення - однокольорове рішення в поєднанні з фактурою. До такого варіанту відноситься застосування натурального каменю. І в такому випадку особлива увага повинна бути приділена сантехніці, освітленню і акцентним елементам.

Іноді застосовується ще одне рішення при оформленні дизайну ванної кімнати в сталінці - поєднання фактури і оптики. І тут чільну роль займає висвітлення.

Потрібно розуміти, що сучасна ванна кімната перестала бути технічним приміщенням. Тут все частіше можна зустріти елементи, що перекочували з житлових кімнат. Тому не варто обмежуватися рішеннями, які підходять тільки для ванн, можна креативити ширше, розширюючи межі можливого. Тоді дизайн вийде близьким до ідеального: гармонійний, стильний і ергономічний.