Установка змішувача: майстер-клас

установка змішувача

Установка змішувача в обов'язковому порядку входить до переліку робіт з облаштування ванної кімнати. Залежно від ситуації, будь то заміна встановленого змішувача новим або монтаж його на новому місці, дана процедура може відрізнятися. Процес цей хоч і не простий, але цікавий.

Спробуємо допомогти вам впоратися з поставленим завданням в обох випадках за допомогою наступних порад.

Вибір за типом монтажу, конфігурації і дизайну

Щоб нове придбання прослужило довго і справно, важливо вибрати якісний виріб. Якість легко визначається за масою товару. Довговічний змішувач завжди важкий за рахунок більшої товщини метала. Не забувайте, що вади зустрічаються і у важких виробів, але вже той факт, що виробник не поскупився на матеріал повинен обнадіювати.

змішувач для ванни

Як матеріал для виробництва застосовують латунь і силумін.

Продукція з силуміну важить набагато менше латунної, і ціна у неї більш приємна. Втім, силумін не має достатньої міцності. Постійна хвороба силумінових змішувачів - поломки важелів і лопаються гайки. Популярністю вони зобов'язані своєю ціною, але не довгому терміну служби.

силуміновий змішувач

У свою чергу, вироби, відлиті з латуні, увесистей і дорожче. Латунь - матеріал в'язкий, тому накидні гайки і Виливи не тріскаються від зусиль, які вони відчувають під час установки і експлуатації.

латунний змішувач

Пам'ятаючи про те, що скупий платить двічі, дуже рекомендуємо зупинити свій вибір на латунном змішувачі.

змішувач для ванни з латуні

Детальніше про різні види ви можете дізнатися з нашої статті про вибір змішувача.

У сучасних змішувачів 3 варіанти конструктивного виконання:

 1. Важільні. Компактні і прості у використанні. Один важіль регулює як температуру, так і натиск води, що поступає. Істотний недолік - при поломці одного елемента міняти доведеться весь картридж.
 2. Вентильні. 2 вентиля для регулювання подачі холодної і гарячої води. Менш зручно регулювати температуру, але є велика різноманітність дизайну вентилів і корпусу.
 3. Термостатичні. Можна налаштувати на автоматичне підтримання необхідного витрати і температури води. Добре доповнить сучасний інтер'єр за рахунок стильного дизайну, плюс допоможе заощадити воду.
важільний змішувач

Такі технічні показники, як розмір, дуже важливі для установки.

З метою особистої зручності звертайте увагу на розміри і форму елементом змішувача - довжина гусака, душового шланга, наявності настінного тримача під лійку.

Моделі різні в залежності від місця монтажу: кран, врізався в ванну, не можна кріпити на стіну, і навпаки. Зустрічаються моделі як з нерухомим, так і з поворотним носиком. Практично повсюдно умивальник розташований поруч з ванною, тому зручно встановлювати настінний модель з поворотним носиком і лійкою для душа.

У свою чергу, гідромасажні ванни або душові кабіни завжди обладнають окремими змішувачами.

вентильний змішувач

Демонтаж старого змішувача

Вибравши зручний і практичний для вас варіант, можете приступати до демонтажу старого змішувача:

 1. Спочатку перекриваємо подачу води в ванну.
 2. Відкривши кран, спустіть воду, що залишилася і за допомогою розвідних ключів розкрутіть затискні гайки змішувача на з'єднанні з підводять трубами. Працюйте обережно, щоб не зірвати різьбу на виведених фитингах труб.
 3. Звільніть різьблення фітинга від старого ущільнювача.
демонтаж старого змішувача

види монтажу

Залежно від обраного вами місця розташування змішувача розрізняють варіанти, які монтуються безпосередньо на стіну або вбудовані. Другі розміщують на борту ванни або вбудовують в стіну. Також до вбудованим можна віднести моделі, встановлені на стійці або на полиці. Всі варіанти мають свої недоліки і переваги.

Настінну установку виконують при суміжному розміщенні умивальника і ванни. Проводитися вона швидко і дозволяє замінити або зняти кран в будь-який зручний момент.

настінний змішувач

Вбудовуючи в стіну змішувач, можна додати інтер'єру більш естетичний вигляд, але доступ до сполучних шлангах буде закритий.

змішувач на стіні

Установка на стійку можлива при виведенні труб через підлогу і якщо є вільне місце у ванній кімнаті. Стійки мають багатий вибір виконання: від суворого модерну до помпезного бароко. Стійкові змішувачі залишаються найдорожчими на сьогодні.

Установка на борт ванною або полку мийки теж обмежує доступ до з'єднань і підводять шлангах, але дозволяє ставити малогабаритні моделі. Якщо монтаж такого типу передбачений, то ванна і раковина, як правило, комплектуються оригінальним змішувачем.

Правила монтажу

Вироби часто продаються розібраними і, купуючи їх, обов'язково перевірте комплектність. Склад комплекту перерахований в інструкції всередині коробки. Кожна деталь упаковується в целофан окремо.

У наборі йдуть такі деталі:

 • Змішувальний блок;
 • носик;
 • Лейка і шланг для душа;
 • Ексцентрикові муфти;
 • прокладки;
 • Декоративні плафони.

Перевірте відсутність відколів і тріщин на всіх елементах. Також переконайтеся в тому, що різьблення ексцентрикових муфт і кріпильних гайок не зірвали. Тільки після це виконайте збірку згідно з інструкцією

необхідний інструмент

Заздалегідь приготуйте необхідний інструмент:

 • Гайкові та розвідні ключі;
 • пасатижі;
 • викрутка;
 • герметик;
 • Ущільнювальні матеріали (ФУМ або клоччя);
 • Електричний дриль з корончатой ​​фрезою.

Зробивши це, можна приступати до самого монтажу.

інструменти для монтажу змішувача

Монтаж настінного змішувача

Розберемо процедуру монтажу на прикладі установки настінного змішувача.

При виведенні фітингів водопровідних труб з підлоги або стін витримують відстань між трубами в 150 мм. Якщо дана відстань не збігається з аналогічним на змішувачі, його можна підігнати за допомогою ексцентриків. Намотавши ущільнювача на ексцентрики, вкрутіть їх в фітинги водопровідних труб, дотримуючись необхідну відстань. Перевірте, щоб ексцентрики були виставлені по рівню.

Виставивши ексцентрики, приміряйте до них блок змішувача і починайте прикручувати його. Якщо ексцентрики були виставлені правильно, блок буде рівномірно прикручувати з кожного боку.

монтаж

Щоб приховати місце кріплення блоку, нам доведеться його зняти і надіти на ексцентрики декоративні плафони. У разі коректного монтажу ексцентриків плафони повинні прилягати впритул до обробної поверхні.

Приєднуючи сам блок, не користуйтеся додатковими ущільнювальними матеріалами, буде досить прокладок всередині притискних гайок для щільної усадки. Закручуйте їх руками і злегка обіжміть ключем в кінці. Взагалі, працювати ріжковим і розвідним ключами слід дуже обережно, щоб не пошкодити хромовую обробку ізделія.Еслі така необхідність є, підкладайте поверх затягується гайки тканину і закручуйте без зусиль.

Закінчивши установку, відкрийте крани на водопровідних магістралях і перевірте відсутність течі по корпусу і з'єднанням, силу напору. Усуньте залишилися течі, затягнувши місця з'єднань сильніше.

монтаж змішувача у ванній

Як встановити набортних змішувач

Перш ніж виконати установку крана на борт ванни варто пам'ятати, що в разі виникнення несправностей необхідно забезпечити собі доступ для демонтажу. Для цього ставлять знімну фальш-панель.

Етапи монтажу:

1) Спочатку вивчіть конструкцію вашого змішувача. Як правило, в борт ванни вбудовують важільний кран. Відзначте для себе місце, де буде розташовуватися установче отвір, зручність його розташування, достатність довжини носика і душового шланга, висоту кріплення під душову лійку на стіні.

2) Врахуйте, що самостійно отвір в борту висвердлюють тільки в акрилових і поліуретанових ваннах. Отвори в чавунних і сталевих виробах проробляють тільки на заводах, щоб запобігти появі відколів емалі і тріщин в корпусі.

Детальніше читайте в нашій статті про змішувач на борт ванни.

монтаж змішувача на борт ванни

3) Зробивши розмітку отвори під установку, просвердлите його корончатой ​​фрезою. Під змішувач поставте оригінальну прокладку з комплекту. Вставте сам змішувач і стягніть з бортом ванни за допомогою кріпильної шпильки і підлозі шайби. Зафіксуйте блок в потрібному положенні і грунтовно стягніть кріплення.

4) Причепіть гнучкі шланги підведення гарячої і холодної води до змішувача. Переконайтеся, що в накидних гайках шлангів є ущільнювальні прокладки, а на вкручуються в блок муфтах - кільця ущільнювачів.

Виробники можуть комплектувати врізні змішувачі монтажними панелями. Вони додатково підсилюють місце кріплення, тому що монтажний отвір послаблює жорсткість бортика. На жаль, монтажна панель часто не вписується по габаритах і формі борта і вимагає підрізування. Якщо є сумніви в міцності борту ванній після врізки крану, варто звернутися до фахівця з монтажу за порадою.

Особливості установки на стіну з нуля

У разі настінного монтажу, потрібно передбачити підведення труб від магістрального водопроводу до місця розміщення майбутнього змішувача. Металопластикові та труби з ПВХ повсюдно використовуються для такої практики. Для з'єднання їх з магістраллю обов'язково придбати відповідні трійники і перехідні муфти. І не забудьте поставити кульові крани перед відводами на змішувач. Встановлювати його зручно на висоті 30 см.

При обладнанні висновків труб фітингів пам'ятайте наступне:

 • Дотримуйтеся вимог міжосьова відстань фітингів в 150 мм, обов'язково дотримання рівня.
 • Торець фитинга не повинен виступати за облицювання.
 • Фітинги спрямовані строго перпендикулярно стіні, висота установки повинна враховувати габарити змішувача.
установка змішувача на стіну з нуля

Монтаж на стійці і на полиці

При такому типі установки необхідне підведення водопостачання до нього через підлогу. Плацдарм для установки може перебувати як на одній висоті з іншим підлогою, так і трохи вище. Останній зручний, тому що дозволяє обладнати знімною панеллю постамент для заміни елементів кріплення і з'єднувальних муфт.

У питанні установки необхідно виходити з зручності користування змішувачем. Він повинен бути виставлений на потрібній відстані, висоті і з певного боку від ванни. У ключових моментах установка змішувача на стійці повторює процес установки настінного: аналогічно вворачиваются в висновки водопровідних труб ексцентрики, виставляються на необхідну відстань, після чого накручуються накидні гайки з'єднувальних шлангів, які кріпляться до блоку.

змішувач на стійці

Змішувачі на полиці, як і виконані на стійці, є рішенням для елітного інтер'єру з тією різницею, що якщо в стійку утворюють з ванною комплект, то моделі для установки на полиці можуть бути довільного дизайну.

Потік води з таких пристосувань ллється каскадом, тому полиці можна надати найхимерніші форми.

змішувач на полиці

Отже, змішувач монтують в нішу або на постамент біля ванни, або на окрему полицю з цільного каменю, скла, плитки.

Для підведення води використовуються гнучкі шланги, а сам виливши, крани і лійку душу можна встановити в різних місцях. Установка зажадає від вас точного прорахунку необхідної довжини гнучких шлангів для з'єднання всіх цих елементів. Встановлення ж самого змішувача багато в чому нагадує установку змішувача врізного.

Проявіть максимальну акуратність при роботі з полицею і підставкою з декоративного каменю та скла, а краще довірте установку професіоналу.

змішувач біля ванни

Якщо раптом ваш змішувач зламався, читайте нашу статтю про те, як відремонтувати змішувач.