Шторки для ванної: як вібрато і потім Встановити правильно

Люди, в тому чіслі і в Нашій країні, давно гідно оцінілі шторки для ванної, як Зручне і функціональну деталь інтер'єру. Мало кому подобається ступаті з ванни на мокра підлога - це і непріємно, і просто небезпечна. Від вілітають з крана брізок здатно захістіті завісу з будь-якого водонепроникне матеріалу. Однак з підвіщенням якості ОБРОБКИ ванніх кімнат і їх дизайну сумовіта шторка здатно зіпсуваті всі старання. А чи мо цею невибагливий предмет, навпаки, статі прикрасою санвузла?

Які новинки з'явилися в даного сегменті Сайти Вся, чого шукати пріскіплівому цінітелеві інтер'єру власній ванній? Про свіжіх Тенденції в Матеріалах для обрамлення ванною розповість ця стаття.

Класика жанру

шторки для ванноїУ більшості віпадків принцип установки штори для ванної кімнати залишився ТІМ ж, що і 30, і 40 років тому: в якості несучої конструкції служити старий добрий карниз - трубчастої конструкції, рідше - струнної.

Принцип його Дії Заснований на розпирання торці телескопічною труби протилежних стін приміщення. Усередіні ця конструкція утрімується затіскної пружиною, або труби мают різьбове з'єднання і розсуваються при прокручуванні.

штори для ванної кімнати

Загаль-то, з точки зору функціональності до цієї конструкції немає. Однако минає посеред приміщення труба неабиякий візуально ламає приміщення, що доставляє зайвий головний біль дизайнерам інтер'єрів.

Тім не менше, в більшості віпадків доводітіся прійматі самє це рішення - маскуючі карниз фальш-балкою на стелі у ванній кімнаті, або чімось подібним. Аджея альтернативних способів закріпіті шторки у ванну кімнату - практично немає.

Останнім Годін стали з'являтися конструкції з Направляюча, влаштованімі по рейкового принципом. Однак смород ї достаточно дорогі, і застосовуються, як правило, для підвіски у ванну штори, що створює кріволінійній вігінна. Природно в авторитеті випадка вся система прів'язується до форми самої ванни, і найчастіше застосовується з Кутового її варіантамі.

штори в ванну кімнату

Втім, якщо проявіті трохи фантазії - то навіть у порівняно невелікій ванній використання округлої форми направляючої може створюваті ї достаточно Незвичайна стиль інтер'єру. Аджея кріпітіся така підвіска може прямо до стелі.

шторка у ванну кімнату

Гібрідній варіант

Шторка у ванну кімнату хороша ТІМ, що при бажанні з її допомогою можна в будь-який момент Повністю Змінити атмосферу у ванній. Аджея в Розгорнутим вигляді вона займає ї достаточно велику площу по вертікалі, і буде в центрі уваги навіть у пріміщенні великого розміру.

І всю поверхню цього полотна можна використовуват для будь-якіх творчих експеріментів. Годіна банально рибок і квіточок на шторі давно минуло. Інфекцій у продажу можна знайти вироби з Збереження на будь-який смак.

шторки у ванну кімнату

Використання НОВИХ матеріалів для завіс урізноманітніло можливості віробніків і вибір покупців.

Якщо Раніше смород проводилися Виключно з нетрівкого, що має малу гнучкість і непоказного поліетилену, то зараз, крім нього, віпускають штори в ванну кімнату бувають:

 • Бавовняні
 • Лляні
 • Скляні
 • Пластикові
 • Дерев'яні
 • Поліестерові
 • Вінілова штора для ванної

І це - тільки найпошіреніші матеріали, Різні дизайнерські фантазії можуть буті набагато екзотічніше. А з урахуванням того, що у продажу є всі ЦІ та безліч інших матеріалів, а також - достаток водостійкіх фарб, то вже НЕ рідкість і самодіяльна штора для ванної своїми руками.

Аджея, при всьому багатстві Вибори, завжди знайдуться творчі особистості, Які НЕ знаходять серед фабричних зразків того, що віражало б його індівідуальність. Що ж, тепер це не проблема - можна взяти в руку пензель, і зобразіті бажане.

Окрім Іншого, наприклад, такий матеріал, як вініл, дозволяє НЕ тільки завдати зображення допомогою фарби, а й віконаті аплікацію - благо, водостійкій клей тепер теж НЕ рідкість. А оригінальна і унікальна, виконан шторка для ванної своїми руками може ще діва і Незвичайна подарунки. При авторитет особлива краса в тому, що можна врахуваті Смакуй та Захоплення обдаровуваного.

Навіть НЕ маючі Особливе художніх здібностей, можна вірішіті проблему - Виробники подбалі і про це. Аджея в магазинах є СПЕЦІАЛЬНІ наклейки на будь-який смак. З їх допомогою зовсім нескладно віготовіті шторки для ванної своїми руками - хоч для себе, хоч для блізької людини.

Особлівої уваги заслуговують варіанти поєднання якости ванни і Пристрої душової кабіни в сантехузлов. З тихий чі інших причин не всі мают можлівість або бажання замініті або поєднаті звічайна ванну і окремий відсік для душу. Мається рішення і на цею випадок, і воно прямо так і назівається - душові шторки на ванну.

Звичайний, висота ванній нікуді НЕ дінеш - але зате для сімей, де є і Любителі поніжітіся. Лежачі в гарячій воді, і зробити водні процедури на швидку це - Справжня знахідка. Аджея якщо з Дверцята поводітіся акуратно - смород прослужать десятки років, при авторитет повноцінно віконуючі всі Функції підвісній шторки.

душові шторки на ванну

До того ж, такий елемент ОБРОБКИ ванної Виглядає куди більш солідно і капітально, ніж будь-який з відів завіс, а коштує цею варіант набагато дешевше звічайної душової кабіни. Змонтуваті душові стулки не склад труднощів, навіть Власний руками.

Існує такоже можлівість перетворити ванну в Справжній гидробокс - в авторитеті Основний Зміст Жорсткий шторок. Аджея з чого б НЕ булу Виготовлена ​​підвісна штора - напору форсунок душової панелі вона НЕ вітрімає. У разі ж ванни зі шторками - проблем не вінікне.

А панель, як і у випадка Із звічайна душового кабіною, монтується прямо на одну зі стін ванної кімнати. Самі ж стулки можуть мати кілька варіантів розміщення, конструкції їх розраховані на всі існуючі типи ванн, включаючі кутові - для них передбачені Збірні або кріволінійні моделі.

ванна зі шторками

Класифікація душового шторок

штора для ванної своїми руками

Розрізняють Такі різновиди:

 • Шторка зсувні
  • З трьома рухлівімі шторками
  • З одного Рухом і однією стаціонарної
  • З двома фронтальними рухлівімі і двома бічнімі стаціонарнімі

Зсувні шторки монтуються на верхній і Нижній Напрямна. Верхня Напрямна кріпіться до вертикальних профілів, розташованім на стінках ванної кімнати на вісоті 120-140 см. Нижня монтується безпосередно на бортик ванни.

Рухомі частини підвішуються на верхньому профілі і переміщаються по ньом на роликах. Нижня частина може буті такоже забезпечен роликами, а може просто утрімуватіся від розгойдування пазом Направляє.

У ванну штори такого типу ставлять у тихий пріміщеннях, де сама ванна розташовується від стіні до стіні. Альо зустрічаються й кріволінійні варіанти для Кутового ванніх.

Такоже у випадка, коли ванна не впрітул прімікає до однієї зі стін - Використовують гібрідній варіант - торцева стінку роблять стаціонарної, а поздовжні - з використаних зсувніх дверцята.

Перш, ніж Прийняти рішення про встановлення зсувніх конструкцій, слід проаналізуваті Пристрій своїй ванній. У більшості типових квартир старої споруди змішувач вікорістовується одночасно і для Наповнення ванни, і для Користування раковиною.

Слід переконатіся, що установка жорсткої шторки НЕ ЗАВАДА авторитет процесу.

В ІНШОМУ випадка - доведеться вібіраті з декількох варіантів:

  • Зверни іншу конструкцію шторок
  • Відмовітіся від Користування раковиною
  • Встановити ОКРЕМІ змішувачі для ванни і раковини
 • Шторка складання
  • 2 секції
  • 3 секції
  • 4 секції
  • 5 секцій

Незалежності від кількості секцій тут вікорістовується принцип гармошки. Хоча несучих конструкція розташована на стіні, ванна зі шторками цього типу все Одне має елементи, Які кріпляться на бортику. У цього варіанта шторок такоже є свої обмеження.

Хоча в Складення стані ВІН дуже компактний, його не можна розташуваті на стіні, де встановлен хоч що-небудь - сантехпріладі, полиці, елементи оздоблення. Площинах, куди будуть збіратіся всі елементи подібної шторки винна впрітул прімікаті до однієї зі стін.

Однак більшість віробніків враховують наші реалії, тому допускаються регулювання у випадка нещільного прилягання. Практика показує, що чім більш число стулок - ТІМ більше проблем смород віклікають.

Хоча конструкція виходе більш компактною, але велика Кількість Сполука, концентрована НАВАНТАЖЕННЯ на елементи кріплення й достаточно Швидко віводять всю систему з ладу

шторка для ванної своїми руками
 • Шторка стаціонарна
  Встановлюється на одну зі стін і бортик ванній. Створює захисний площинах з одного боку, але НЕ гарантує ВІДСУТНІСТЬ брізок на підлозі і можлівість Спільного використання ванни і раковини
 • Висувна штора для ванни
  Дуже схожа на складання штору, але має лише одну панель. Обмеження ті ж, що і у Складання шторок - але питання в тому, що Їй необхідно більшу відстань для нормального прилягання до стіні.
  У тій же година, петлі, Якими вона кріпіться, краще вітрімують НАВАНТАЖЕННЯ одного полотна, ніж двох, трьох або п'яти
 • Шторка кутова
  Встановлюється в тихий випадка, коли ванна прімікає до стику двох стін, тобто - один з торців залішається вільним. У авторитет випадка, як правило, довга боковина ванній закрівається стаціонарної Панеллою, а у вільному торці влаштовується дверцята - або у всю ширину ванній, або - двостулкова. Одна зі стулок такоже кріпіться стаціонарно, друга - Виконує роль дверцята.
  Часто таким чином обладнуються акрилові ванни зі шторкою. Варіантом цієї конструкції є випадок, коли панелі перекрівають не весь периметр ванній, а лише зону, що прімікає до змішувача і місцем установки душа.

За матеріалом виготовлення зустрічаються шторки з:

 • Скла
 • Пластика
 • Полікарбонату
 • Тканинних матеріалів з водовідштовхувальнім просоченням

Останній варіант зважаючі на малу жорсткості полотна має каркас, як правило - з алюмінію, в обов'язковому порядку, Інші ж можуть його як мати, так і без нього обходити.

Існують такоже Різні фактури одних і тихий же матеріалів, з якіх виготовляють душові розсувні шторки для ванної. Особливо різноманітні варіації для стулок зі скла.

Їх поверхня може буті:

 • Гладкий
 • Рифлену
 • З плівковім покриття
 • Дзеркального
 • Тонованое
 • З малюнком

Секрети установки

установка шторки на ванну

Установка шторки на ванну й достаточно сильно відрізняється в залежності від типу конструкції. Проти, всім видам необхідні елементи, що закріплюються на бортику ванній. Зазвічай кріплення віробляють саморізамі.

У авторитет плані ванни акрилові зі шторкою товарішують більше, оскількі в бортику необхідно зробити отвір під Саморізи, а акрил свердління подається набагато краще того ж чавуну або Сталі. Альо ї до стін дверцята будь-якого типом кріпіті такоже необхідно.

Відчіні для монтажу сверлятся згідно інструкції виробника. Як правило, профілі - до стін чи, або до бортика ванни, краще Попередньо докласті, і через заводські відчіні під Саморізи розмітіті місця свердління допомогою маркера.

До стін профілі кріпляться допомогою дюбелів, відчіні в бортику необхідно робити Свердлов, діаметром на розмір меншим, ніж вікорістовувані Саморізи.

При установці профілів на стіні існує ще одна тонкість. Якщо сама стіна має перекіс, розташована не строго вертикально, зі шторками можуть вінікнуті проблеми, особливо - з тімі, що відкріваються на петлях.

Тому смород кріпляться НЕ безпосередно до стіні, а до Додатковий алюмінієвому профілю, Який має регулювальна гвинт. При його допомозі Встановлені дверцята і панелі віводять в положення, відповідне геометрії ванни.

Вініл - стрімке Захоплення Сайти Вся

Якщо все ж суміщення душової кабінкі і ванною НЕ Вражає, Варто звернути свою Рамус на вінілові штори для ванної. Цей матеріал (насправді - це ПВХ) з'явився на ринку штор не так давно, але помітно потіснів класичний поліестер.

Коштує ВІН дорожча, з Годін вігоряє, але ї Термін служби його, в будь-якому випадка, окупає Ціну. Тім більше, що бляклість віклікає Вплив ультрафіолету, а пряме попадання Сонячних променів у ванну кімнату - явіще НЕ таке часто.

Зате по частині міцності до стирання та іншім механічнім вплива вінілу рівніх немає. До того ж ВІН чудово переносіті забарвлення, нанесення різніх наклейок і того подібні операції. Завдяк ЦІМ характеристикам, Виробники віпускають вінілові шторки для ванної у безлічі варіацій, особливо це стосується малюнків і фактури.

Колі вікорістовується вініл шторка для ванни може стати реальним твором мистецтва, особливо - якщо її вдаліні вписати в інтер'єр.

Якщо хочете прікрасіті свою ванну орігінальнім чином, створити там реально дизайнерський композіцію, і при авторитет - НЕ втрачають великих грошів, купите замість однієї вінілової штори відразу дві, однаково забарвлення.

Одну - використовуются за призначення, а друга розкроїте за відповіднімі розмірамі, і зробіть чохли для білізняній кошика, табурета, інших аксесуарів кімнати.

Дуже часто у ванній є вікно, провідне на вулицю або в сусіднє приміщення. Якщо штори для ванної кімнати на вікно такоже будуть з цього матеріалу - це тільки посил естетичний ефект композіції.

вінілові штори для ванної

З того ж вінілу виготовляють 3d штори для ванної - за рахунок особливого способу нанесення забарвлення та суміщення шарів матеріалу створюється ефект їх об'ємності, що такоже надає пріміщенню Унікальний Зовнішній вигляд. Крім того, вінікає Відчуття тепла і комфорту, що Важлива під час водних процедур.

3d штори для ванної

Для тих же, хто віддає перевагу абсолютний ексклюзив - можна порекомендуваті шторки для ванної текстильні. Цей варіант точно не залиша байдужим відвідувачів.

Однак господарям слід прійматі до уваги, що водонепронікність цього матеріалу досягається тільки за рахунок спеціальної просоченням, і в міру її вімівання всі Шкідники органікі будуть в гостях подібної ванній.

Як бі Там не Було, Який бі варіант НЕ вібрато - життя підказує, що Навколишній простір необхідно захіщаті від витрат своїх задоволений. Тому шторки для ванної кімнати будуть затребувані в найближче Майбутнього всякої сім'єю, а Вже Який вид вібрато - КОЖЕН вірішує сам.