Монтаж теплої підлоги під плитку

У наші дні дуже часто в квартирі або власному будинку можна зустріти кахлю на підлозі в кухні або у ванній кімнаті. Це, звичайно, практично. Плитка стійка до підвищеної вологості і різних забруднень. Однак, вона має вагомий недолік. При високій теплопровідності плитка дуже холодна на дотик. Стелити ворсисті килими в цих приміщеннях не прийнято. Як же тоді ходити по підлозі? Як допустити до нього дитини? У пошуках вирішення цих завдань і народилася ідея створення теплих підлог. Тепла підлога під плитку створює зручність в приміщенні і робить його більш затишним.

Чи можна покласти теплу підлогу своїми руками?

У наші дні тепла підлога - це не розкіш, а засіб комфорту. Цьому пристосуванню вже ніхто не здивується. У кожному другому власному будинку з автономною системою опалення передбачається встановити теплу підлогу, що передбачається проектом.

Слід зазначити, що в квартирі ця система можлива, однак лише в тому випадку, якщо Керуюча компанія дозволить вам зробити зміни в центральній системі опалення багатоквартирного будинку.

Теплі підлоги існують декількох видів - водяні і електричні, плівкові і інфрачервоні. Найменш витратною буде водяна система. Електрична тепла підлога вийде трохи дорожче, адже сюди увійдуть ще й витрати на електроенергію. Прийнявши рішення покласти теплу підлогу самому, ви істотно заощадите свої фінанси. Плюси теплої підлоги очевидні. Найбільша перевага в тому, що швидше і рівномірніше нагрівається приміщення. Так яким чином встановити теплу підлогу своїми руками?

Вибір обладнання та матеріалів

Перед початком всього процесу необхідно визначитися з обладнанням і матеріалами. Для початку потрібно вибрати комплект системи теплої підлоги. У спеціальних будівельних торгових точках представлений великий асортимент, включаючи і вже зібрані набори наприклад як на картинці. Краще, звичайно, купувати такі комплекти. Тоді не потрібно буде підбирати деталі системи, які підходять між собою.

У нього включені:

 • Спеціальні «мати». Вони являють собою вигнутий нагрівальний кабель, який покладений на плівку-сітку, шириною не більше півметра;
 • Терморегулятор. Він контролює температуру підлоги. Його необхідно закріпити на стінку;
 • З'єднувальні дроти.

Вміст наборів різниться. Все залежить від марки.

На сьогоднішній момент великою популярністю користуються системи інфрачервоного статі. Проте, для укладання під плитку переважно застосовувати електричні мати. Крім комплекту необхідно буде придбати утеплювач - фoльгірованний пенoфол. Він виступає в якості підкладки і зводить до мінімуму тепловтрати. Завдяки цьому зменшаться витрати на електрику в подальшому. Класти пенофол потрібно на стяжку, фольгою догори. Крім самої системи слід завчасно подумати і про плитку.

Технологія та інструкції

Як укладається тепла підлога?

Перед укладанням нагрівальних матів під плитку, треба приготувати поверхню. Процес передбачає, що кабельний тепла підлога укладається на рівномірну і чисту площину. Для цього попередньо необхідно ретельне підмести і вимити підлогу. Якщо на давньому покритті є будь-які нерівності, краще позбутися їх механічним методом. Якщо зробити це не вдалося, значить потрібно буде зробити стяжку підлоги і зробити рівною його поверхню. Для дерев'яної підлоги найкращим рішенням також стане стяжка.

Який краще склад використовувати для стяжки?

Коли процес вже почався, віддавайте перевагу швидковисихаючим сумішей. Слід пам'ятати, що розчин з піску і цементу може висихати до двох тижнів.

Ідеально рівна поверхня підлоги обов'язкове. Проблема в тому, що якщо кабель десь перегнётся або уткнется в нерівності, може статися пробій. Не складно здогадатися, що це загрожує серйозними наслідками. Полагодити систему теплої підлоги не представляється можливим.

Тепла підлога містить нагрівальний кабель і терморегулятор. Нагрівальний кабель буває двожильним або одножильним. Перший тип коштує набагато дорожче другого, але потрібно підкреслити, що він більш безпечний.

Як вибрати електричний тепла підлога?

На сьогоднішній день існує багато виробників. Тому потрібно звертати увагу, головним чином, на кaчество матеріалів, марку, відгуки і гарантію.

Комплект повинен містити інструкцію і схему монтажу підлоги, а крім цього необхідне обладнання.

Отже, перш ніж почати укладання теплої підлоги, потрібно винести всі меблі з кімнати, прибрати попереднє покриття підлоги і приготувати його до подальших маніпуляцій. Потрібно завчасно вибрати місце в стінці, щоб встановити там електричний термостат. Якщо потрібно, потрібно провести окрему проводку для його підключення. За правилами для цих обладнань необхідний спеціальний висновок з щитка електроживлення. Закінчивши попередні маніпуляції, пора починати обладнати теплоізоляцію і укладати кабель.

Укладання утеплювача

Для теплоізoляціі застосовують пенофол. Це спеціальний матеріал, який має фольгированное покриття і шар, що самоклеїться. Він наділений прекрасними якостями - він легкий, тонкий і має коефіцієнт теплопровідності 0,049 Вт / мК.

Насамперед необхідно укласти пенофол фольгою догори. Шви потрібно проклеїти монтажним скотчем, як на наступній фотографії.

Запам'ятайте, що в кутках кімнати потрібно відступати від стіни 0,5-1 см.

Укладання нагрівального кабелю

Електрична тепла підлога під плитку монтують із застосуванням монтажної стрічки, що клеїться до підлоги. Іноді цей підлогу носить назву "плівковий". Плівка - це не зовсім те, що необхідно для монтажу під плитку. Механізм її роботи трохи інший. Сучасні нагрівальні кaбелі вже прикріплені до монтажній стрічці. Її завдання уникнути зайвих вигинів.

монтаж терморегулятора

Якщо ви придбали готовий комплект, то зайвих маніпуляцій з установки термодатчика не буде потрібно. Терморегулятор нагадує простий вимикач. Егo прикріплюють до стіни. Зробити це можна самостійно. Ніяких особливих знань тут не потрібно. Потім можна підключити пристрій до мережі.

Якщо ви вирішили взяти елeменти системи окремо, потрібно розташувати термодатчик так, щоб при нагоді його заміни не потрібно було руйнувати бетонну стяжку. Найчастіше його поміщають в гофро-трубку в точці виходу нагрівального кабелю назовні. Це теж робиться так, щоб в момент можливої ​​поломки, його вийшло без проблем отримати. Після цього вже заливають цементним розчином разом з кабелем або укладають плитку.

Як включити тепла підлога після установки?

Після того, як поклали кабель, необхідно перевірити надійність системи. Виконати цю процедуру потрібно перед заливкою. Все повинно бути зроблено правильно. Будь-який дефект повинні бути виключені.

Перевірити тепла підлога можна шляхом вимірювання сoпротівленія кабелю. Робиться це з використанням спеціального тестера. Всі дані варто звірити з паспортом виробу. Лише після цього можна робити цементну стяжку, товщиною приблизно чотири-п'ять сантиметрів. Іноді відразу укладають плитку. Робиться це звичайним способом. Єдина відмінність в тому, що для роботи необхідний спеціальний плитковий клей «для теплої підлоги».

Корисні поради

 1. Купуючи гріючий кабель або мат, розраховуйте на вільний простір, не на загальну. Укладати тепла підлога під меблі або, наприклад, пральну машинку безглуздо і, більш того, небезпечно, адже кабель може перегрітися і зламатися.
 2. Правильно розрахуйте, скільки кабелю вам потрібно. Змінити його довжину можна буде, так як різати кабель заборонено. Це призведе до поломки.
 3. Не вмикайте кабель до того, як закінчаться роботи і поки не висохне стяжка і клей.
 4. Не укладайте кабель або мат на забруднену поверхню.
 5. Не можна наступати на кабель у взутті.
 6. Не потрібно ховати температурний датчик в розчині.
 7. Не забувайте про обережність. Потрібно вимірювати сопротівлeніе статі до його укладання та після.
 8. Потрібно накреслити план укладання теплої підлоги.
 9. Не слід залишати повітряні кишені навколо "гарячої" частини кабелю, що гріє.
 10. Не можна включати систему відразу після її установки. Багато хто пояснює це тим, що так стяжка швидше висохне і схопиться. Однак, це не так. Таким способом ви просто пошкодите кабель.

Про техніку монтажу теплої підлоги під плитку дивіться в наступному відео.