Як вибрати поручні для ванної

Не всі ще розуміють, навіщо потрібні поручні у ванній кімнаті, коли чують про них. А адже це дуже важлива і корисна річ, особливо якщо в будинку є люди похилого віку або інваліди. Крім того, і молодим таке пристосування буде запас, оскільки дозволить користуватися ванною кімнатою більш безпечно. Зручна ручка допоможе убезпечити себе від падіння і ковзання.

poruchni-dlya-vannoy_6

Умови безпеки для інвалідів

 • Поручні повинні бути надійно зафіксовані в зручному місці.
 • Вони повинні бути розраховані на масу, яка перевищує вагу самого важкого людини в будинку, - висока міцність.
 • До стіни поручні повинні кріпитися жорстко за допомогою фланців зі спеціальними отворами.
poruchni-dlya-vannoy_7

Взагалі, поручні можуть кріпитися у вертикальному або горизонтальному положенні, враховуючи особливості конструкції приміщення і зручність користування. А спосіб кріплення визначається виробником. Як правило, встановлюються на висоті близько 70-100 см.

poruchni-dlya-vannoy_8

Комплектація

Оскільки основна функція поручнів у ванній - зручний підйом або спуск, дуже часто вони можуть бути частиною санвузлів і інших елементів. Виготовляються ці ручки з нержавіючої сталі.

 • кронштейни;
 • шарніри, трійники;
 • заглушки;
 • стійки з утримувачами;
 • заклепки, шурупи і дюбелі.

poruchni-dlya-vannoy_5

Види

Враховуючи особливості кожної людини, а також умов, в яких можуть бути встановлені поручні, вони діляться на два види:

 • З повною комплектацією. У цьому випадку разом з ручкою йдуть всі вищеперелічені елементи.
 • Без елементів кріплення. Тут доведеться потрудитися, підібравши кріплення самостійно.
poruchni-dlya-vannoy_2

Враховуючи площа ванної, варто вибирати з двох варіантів:

 • Відкидний. Прекрасний вихід, якщо площа кімнати обмежена. Тому добре підходить для квартир в панельних будинках. Їх перевага в компактності і функціональності. Адже вони не займають багато місця, зручно трансформуються в робоче положення і назад.
 • Стаціонарний. Підходить для великих кімнат. Його габарити значні, конструкція включає кілька елементів. Завдяки великій площі ванної в ній можна розмістити відразу декілька таких ручок, що істотно убезпечить перебування в ній людей з обмеженими можливостями. І для всіх інших такі пристосування будуть так само актуальні.

Вибираючи колірне оформлення, слід враховувати, щоб, з одного боку, ручки гармоніювали з інтер'єром приміщення, а з іншого, були помітні для тих, хто ними користується. Ефект можна подивитися на фото. Для цього може знадобитися нанесення яскравих, що привертають увагу вологостійких наклейок (на основі вінілу).

poruchni-dlya-vannoy_1

Установка

Якщо пристрій вибрано, місце його дислокації визначено, інструмент і кріпильні елементи є, можна приступати до установки.

poruchni-dlya-vannoy_4

До речі, про місце розташування. Воно має бути не просто зручним. Людина повинна визначати його інтуїтивно, навіть у темряві. Це дуже важливо, адже нікому невідомо, в який момент в будинку може раптово відключитися електрику.

Робимо вибір

По суті, вибирати доводиться між двома згаданими вище видами поручнів: відкидним і стаціонарним. Це питання потрібно вирішити в першу чергу. Враховуючи планування стандартної квартири типового панельного будинку, в таку ванну кімнату підійде саме відкидна модель. Це дозволить більш комфортно користуватися наявним простором. Коли поручень не потрібен, його можна підняти до стіни. Тим більше, як правило, для людей з обмеженими можливостями потрібно кілька ручок.

poruchni-dlya-vannoy_3

У великих приміщеннях можна встановлювати стаціонарні моделі в такій же кількості, а то і більше. Головне, щоб це було максимально зручно.

Ну, а далі слід вибирати за такими критеріями:

 • чи зручно триматися за поручень;
 • варіанти кріплення;
 • габарити ручки;
 • якість матеріалу;
 • зовнішній вигляд.

Попередньо можна подивитися, як виглядає той чи інший варіант на фото. Це дозволить візуально зробити оцінку і попередній вибір за зовнішніми характеристиками.

Поручень - це не тільки зручно, але й безпечно

Завдяки такому пристосуванню у ванній кімнаті навіть повністю здорові люди можуть відчувати себе в цьому приміщенні набагато впевненіше і безпечніше. Не секрет, що фіксується безліч випадків падіння саме у ванній, оскільки слизька підлога або поверхню ванни (кабіни) сприяють цьому. Більш того, можна піти далі, і не обмежуватися лише цим приміщенням, встановивши подібні поручні по всій квартирі, якщо в будинку є людина з обмеженими можливостями, і йому такі пристосування підуть на користь.