Як правильно різати плитку під кутом 45 градусів

Плитка все ще залишається в багатьох випадках оптимальним матеріалом для обробки приміщень, особливо таких, як кухня або ванна кімната. І тому багатьох цікавить процедура укладання і все, що з цим пов'язано. Наприклад, виникають складнощі з тим, щоб відрізати плитку під 45 градусів. Отже, варто розглянути це питання, щоб розібратися в ньому більш докладно.

Отже, буде приведена інструкція з фото і відео матеріалами, але почнемо ми з невеликого пояснення.

Для чого потрібно?

Відрізати плитку під 45 градусів може знадобитися у двох випадках:

  • Коли, наприклад, реалізується розкладка по діагоналі. Відповідно, і самі вироби доведеться підрізати по діагоналі, під 45 градусів.
  • Коли стикується зовнішній або внутрішній кут. І скос потрібен для кромки, щоб утворився красивий і рівний кут, без пластикових та інших куточків.
rezka-plitki-pod-uglom_1

Оскільки цілі визначені, можна переходити до основі - чим різати плитку під 45 градусів.

Інструменти

Якість обробки матеріалу безпосередньо впливає на якість облицювання. Для порізки плитки можна використовувати такий інструмент:

  • склоріз;
  • плиткорез (електричний і ручний);
  • болгарку.

Такі інструменти дозволяють не тільки робити рез під 45 градусів, але і виконувати більш складні маніпуляції. Розглянемо можливість застосування кожного більш докладно.

Склоріз

Мабуть, найпростіший інструмент. При цьому ще й легкий, і доступний.

rezka-plitki-pod-uglom_3

Опис процедури

Плитка ріжеться за допомогою склоріза аналогічно порезке скла. Для цього матеріал потрібно укласти на горизонтальну поверхню, зробити мітку стирані елементом (олівцем, маркером) на глянцевому поверхні.

Щоб рез вийшов правильним, варто використовувати куточки. Це дозволить домогтися більш точного результату. Виріб потрібно докласти на плитку і провести інструментів від дальньої сторони до ближньої, одноразово. При цьому зусилля потрібно намагатися розподілити рівномірно.

rezka-plitki-pod-uglom_2

У результаті повинна вийти лінія з поглибленням. Далі укладаємо плитку на стіл або стілець. Важливо щоб це була одна площина. Адже іноді на меблях на торці є захисна смуга, яка може виступати над площиною стола або стільця. В результаті плитка буде лежати нестійка. Це варто врахувати.

Отже, підсувається виріб так, щоб лінія різу припадала на край меблів. Після цього притискаємо плитку до столу або стільця, а другою рукою натискаємо на іншу звисає сторону. Якщо край вийшов недостатньо рівним, його можна підкоригувати наждачним папером.

Якщо ж потрібно зробити скіс кромки, тоді склоріз не допоможе. Краще скористатися або тієї ж наждачним папером, або напилком.

Плиткорез

Тепер ознайомимося з інструкцією з фото, як використовувати електричний або ручний плиткоріз. Він дозволяє робити це звичайною перпендикулярної лінією або ж по діагоналі, як нам і потрібно. Інструмент досить простий у використанні.

rezka-plitki-pod-uglom_7

І для початку розберемося в конструкції плиткореза. Виглядає він як підставу із закріпленими полозами, що грають роль напрямних для переміщення ролика. Спочатку на плитку наноситься розмітка, потім вона укладається на основу. А далі необхідно приміряти ролик і за допомогою рукояті відрізати по лінії. Тут також важливо виконувати операцію одноразово. Тому стан ролика має бути задовільним. Інакше або рез не вийде з першого разу, або буде неякісним.

Але рез - це ще не все. Слід якісно зламати виріб. Для цього в конструкції є горбик. Цей виступ допомагає зробити розлом по лінії різу.

rezka-plitki-pod-uglom_6

Ми описали процедуру при роботі з ручним плиткорезом. А як бути з електричним аналогом? Робота з ним по своїй суті нічим не відрізняється, але вимагає більш професійних навичок.

Подібний інструмент особливо ефективний при різанні великих обсягів плитки. Особливість електричного плиткоріз в тому, що він дозволяє зробити якісний рез з нахилом, що нам і потрібно.

Опис процедури

У ванночку потрібно налити воду, вона повинна заповнити диск на пару сантиметрів. Плитку укладаємо на верстат, робимо притиск і підводку диска.

rezka-plitki-pod-uglom_8

Болгарка

Такий інструмент дозволяє чітко і легко здійснювати порізку плитки. При цьому можна зробити і скіс під 45 градусів. Єдине, використовувати потрібно новий алмазний диск, а також різати з тильного боку. При цьому інструмент може бути забезпечений системою охолодження.

rezka-plitki-pod-uglom_5

Якщо необхідно зробити скіс. Тоді найкраще це робити удвох або, якщо є можливість, закріпити болгарку, а плитку проводити по диску. Це дозволить більш якісно виконати скіс кромки.

rezka-plitki-pod-uglom_4

Підіб'ємо підсумки

На сьогоднішній день придумано кілька варіантів, як можна різати плитку під 45 градусів.

Всі ці інструменти дозволяють отримати якісний рез, який дозволить створити гідну облицювання поверхні. А значить, є всі передумови, щоб зробити інтер'єр за найвищими стандартами.