Маленька поєднана ванна кімната в хрущовці

Хрущовки, складові вагому частину сучасного житлового фонду, будувалися як тимчасове житло, щоб люди, тулилися в комунальних квартирах і будинках, що не мають ніяких зручностей, змогли отримати хоча б їх мінімальний набір.

Тому проектувальники не надто приділяли увагу розмірам побутових приміщень - поєднана ванна кімната отримала площу, де вміщалися тільки ванна і унітаз. Ні про які вишукуваннях мова не йшла, часто не було виділено навіть місце для умивальника, для цієї мети теж використовували ванну.

Спадщина тих часів ...

На жаль, тимчасове житло, розраховане на тридцять років експлуатації, живе і сьогодні. Хрущовка пережила вже кілька поколінь мешканців, а суміщені зручності стали героями безлічі анекдотів.

Проте мешканці хрущовок, в чиєму розпорядженні виявилася маленька поєднана ванна кімната, теж мають бажання побачити в ній сучасний затишний інтер'єр, що дозволяє перетворити стандартне приміщення мінімальної площі у зручний і функціональний простір.

Досягти цієї мети можливо, ретельно розрахувавши кожен сантиметр площі підлоги і стін. Фото дизайнерських проектів, присвячених санвузлам, дозволяють познайомитися не тільки з дизайнерськими ідеями, але й з новітніми видами сантехнічного обладнання.

malenkaya-vannaya-v-hruschevke-01 malenkaya-vannaya-v-hruschevke-02

Виробники сантехніки не залишилися осторонь від масового перебудови ванних кімнат в хрущовках, почавши активно розробляти компактних розмірів ванни, унітази і навіть умивальні раковини, що передбачають установку під них пральних машин. У каталогах компаній-виробників навіть розміщують фото таких виробів, для зручності споживачів, в окремому розділі.

Вибираємо стиль

При виборі стилю ванної кімнати маленького розміру краще всього використовувати модерн або мінімалізм, який передбачає відсутність зайвих предметів і функціональність використання наявних. Оздоблення в світлих тонах візуально зробить приміщення просторіше, а використання оригінального дизайну плитки і виблискуючих металевих аксесуарів пожвавить його.

malenkaya-vannaya-v-hruschevke-03 malenkaya-vannaya-v-hruschevke-04

При заміні сантехніки, першочергову увагу слід приділити ванні. Зазвичай раніше встановлена ​​займала собою майже всю корисну площу. Якщо подивитися на фото маленьких ванних, то видно, як лише замінивши стандартну малогабаритної, і змінивши місце її установки, на очах звільняються воістину дорогоцінні сантиметри.

Ще більшу економію місця дає душ, з влаштованим в підлозі зливом води і відокремлений легкої розсувною перегородкою від решти предметів. Якщо ж встановити компактну душову кабіну, то виходячи з її функціональності, можна вважати, що власник житла отримав у своє розпорядження ще кілька приміщень в одній кабіні.

malenkaya-vannaya-v-hruschevke-05

Душова кабіна одночасно буде служити парної, сауною і навіть масажним кабінетом, а у ванній легко встановляться інші необхідні пристрої.