Що робити, якщо пральна машина стрибає при віджиманні?

Що робити, якщо пральна машина стрибає при віджиманні?

Всі пральні машинки «крокують» або хоча б вібрують в процесі роботи. Гучні звуки, які супроводжують віджимання, і «стрибки» лякають багатьох господинь. Часом це наслідок неправильної установки, яке можна швидко виправити. А часом - сигал про те, що машинка потребує ремонту.

Правильна установка пральної машини за рівнем

Чому сильно трясеться?

Якщо мова не йде про поломку або шлюбі, то рухатися по підлозі пральній машині допомагають:

 • Болти. Їх ставлять на машинку спеціально, щоб захистити механізм при перевезенні. Після доставки їх відкручують, тому що вони знижують ефективність роботи, а також призводять до поломок. Точна кількість і місце кріплення цих болтів зазначено в інструкції.
 • Нерівний і слизька підлога. Техніка повинна стояти на рівній підлозі. Навіть в цьому випадку вона може здригатися при віджиманні і злегка зрушуватися (на пару сантиметрів), по скошеного підлозі машинки просто скочуються. Зменшити відстань «втечі» і знизити шум, допомагають спеціальні підніжки і килимки. Їх прогумований матеріал заглушає деренчання і заважає «пересуватися» домашній техніці. Якщо ж ніжки у самій машинки різної довжини, то їх висоту регулюють і фіксують.
 • Навіть справна машинка буде сильно розгойдуватися при перевантаженні білизною, яке зібралося в ком. Таке явище називається дисбаланс. Щоб його уникнути, потрібно враховувати що вага мокрих речей не повинен перевищувати максимальне завантаження барабана. Періть постільну білизну окремо від дрібних речей, часто саме вони закручуються у великих присутніх і підковдрах, створюючи великі і важкі клубки.
 • Нерідко причиною шуму і розгойдування стають застрягли дрібниці (монетки, шпильки), які забувають прибрати перед пранням. Потрапляючи всередину механізму, вони стають міною уповільненої дії.
Для правильної роботи пральної машини з неї видаляють болтиПерезавантажених білизною пральна машина заважає правильній роботі і призводить до поломки

Технічні причини

Якщо сильна вібрація і шум з'явилися у пральної машини вже при експлуатації, не є результатом перевантаження, раніше не виявлялися, то це свідчення поломки.

Досвідчені майстри по специфічним ознаками можуть визначити конкретну причину:

 • Знос пружин і амортизаторів - ці деталі, як і демпфери, не розраховані на повний термін роботи, та й навантаження на них лягає велика. Тому вони часто виходять з ладу, особливо якщо виробник заощадив на комплектуючих.
 • Проблеми з противагою бувають двох типів: ламається сам блок або слабшають кріплення, які його утримують.
 • Зламані підшипники - це часта причина ремонту машинки, яка характеризується сильним гуркотом всередині машини. Через високу вологість деякі механізми піддаються корозії, що веде до повної непрацездатності машинки. Зламані підшипники - саме з таких. Але таке трапляється нескоро - приблизно через 5-7 років роботи.

При виявленні відхилень в роботі краще не відкладати з ремонтом: поломка і зупинка в процесі роботи - питання часу. Якщо машинка просто не запуститься, то це везіння. Затоплені сусіди навряд чи будуть раді.

Зламаний підшипник в пральній машині - галаслива робота і вібрація приладу

Які пральні машини вібрують більше?

Однак для деяких моделей характерна вібрація і пов'язаний з нею шум спочатку. Визначити це можна ще при виборі моделі.

Система гасіння шуму і вібрації в машинці займає місце і впливає на вартість. Тому менше уваги їм приділяють недорогі бренди. Вони економлять на матеріалах, що заглушають звук працюючого двигуна. Гучними є також вузькі і малогабаритні моделі, а також пральні машини з вертикальним завантаженням. У таких фірм намагаються незважаючи на розміри створити високу ефективність (кількість оборотів, обсяг завантаження). Крім того площу опори у них виходить недостатньою в порівнянні з повнорозмірними варіантами. Тому якщо у машинки маленькі розміри, а показники високі, то це відіб'ється на шумі під час її роботи.

Пральна машина з вертикальним завантаженням у ванній - яка машинка менше стрибає і вібрує

Не зайвою буде інформація про матеріал барабана: надійний метал сприяє появі шуму, пластик ж, до якого буває сумнів, поводиться тихіше. Щоб забезпечити безшумність роботи, навіть провідні виробники намагаються використовувати оптимальні розміри агрегатів, забезпечити їх шумоізоляцією і пластмасовим барабаном.

Пластмасовий бак для барабана пральної машини для безшумної роботи

На рівень шуму вказують технічні характеристики, які вказуються в паспорті (в дБ) і за шкалою класифікації. Традиційно «хороші» показники відображаються на вартості. Та й показник цей вказується в кінці списку, тому на нього увагу при покупці рідко звертають.

Що робити?

Якщо шум виникає через зношених деталей, то допомогти може тільки ремонт. Поки не вийшов гарантійний термін, звертатися потрібно в сервіс, не можна зривати пломби, щоб з'ясувати причину самостійно.

В інших випадках можна зрозуміти, в чому проблема і виправити ситуацію:

 • При перевантаженні на електронному табло може висвітитися помилка типу UE або UB. У машин з фронтальним завантаженням можна побачити нерівномірний розподіл навантаження по барабану. Дисбаланс простіше запобігти, якщо не завантажувати машинку повністю, не складати в прання разом великі речі і дрібні. При несправності потрібно зупинити прання, вимкнути машинку. Простежити, щоб повністю злилася рідина з барабана або провести аварійну процедуру (за інструкцією). Усунувши причину дисбалансу (прибравши частину речей, розібравши кому), можна включити машинку і запустити віджимання.
 • Нерівне підставу, прогин статі під машинкою також сприяють шуму і вібрації. Визначити, чи рівно стоїть агрегат легко: обіпріться на нього з боку черзі з усіх боків. Якщо машинка не рухається, то все в порядку. Якщо прилад «здригається» на ідеальному підлозі, то вирівнювати потрібно його ніжки. Для цього є спеціальні контргайки.
 • Випали з кишень дрібниці, що відірвалися гудзики можна дістати самостійно. Підсвічуючи ліхтариком всередину барабана, злегка покрутіть його в вимкненій машині. Застряглі предмети стануть помітні або випадуть. Якщо вони серйозно застрягли, то доведеться кликати фахівця.
Помилка UE на екрані пральної машини - перевантаження або неправильне розподіл білизни по бакуРегулювання ніжок пральної машини для справної роботи

Якщо пломби з пральної машини зняті, то можна пошукати причину шуму всередині.

Будь-які роботи повинні бути безпечними: вимкніть апарат, обесточьте його, вийнявши шнур з розетки.

 • Перевірка амортизатора. Зніміть передню частину або задню стінку. Звільнивши кріплення з одного боку, потрібно «похитнути» деталь. Якщо вона легко піддається, то необхідна заміна. У справному стані амортизатори гасять вібрацію, проявляючи опір при схожих механізованих поштовхах. Міняти потрібно буде обидва амортизатора, навіть якщо не працює лише один. На другий припадала підвищене навантаження, і він також скоро вийде з ладу. Досить витягнути кріплення, встановити нові запчастини, закріпити тими ж втулками або болтами. Амортизатор готовий до роботи.
 • Проблеми з демпферами відображаються на стані обкладок (пластикові деталі, облягаючі деталі, які відходять від бака). Тріснуті або зіпсовані запчастини підлягають утилізації. Щоб поставити нові, потрібно послабити кріплення, замінити деталь, розставивши хвости П-образних прутів. Вставивши заміну на місце, поступово послабити хватку, повертаючи фіксують стрижні на місце, а потім вкрутити гайки і гвинти, щоб зміцнити конструкцію. Особливості конструкції можуть впливати на цю процедуру.
 • Противагу - бетонні або пластикові запчастини, які зменшують коливання. Їх встановлюють у верхній і нижній частинах машинки. Бетонні варіанти можуть зламатися через зношування. Якщо ж противаги в порядку, а фіксатори ослабли, то потрібно їх затягнути, а негідні - замінити.

Заміна підшипників вимагає навичок, тому її довіряють майстрам. Те ж стосується і поломки мотора.

Зношені амортизатори пральної машини - причина поганої роботи

Поради

Купуючи пральну машинку про вібрації і рівні шуму, думають в останню чергу. Часто це пов'язано з обмеженим вибором через маленьких розмірів квартири або ванної кімнати. Або після появи дитини в будинку шум порушує чуйний сон. Як знизити гучність неприємних звуків?

 • Не ігноруйте допомогу спеціальних підставок під ніжки апарату або амортизуючі килими. Вони допоможуть при проблемних підлогах, а рівну підлогу вбережуть від слідів жорстких підпірок і відколів.
 • Використовуючи шафи для звичайної і вбудованої машини, враховуйте, що їм потрібно кілька сантиметрів для руху під час віджиму, і залишайте невеликий запас місця. Інакше шафа довго не прослужить.
 • Деякі господарі клеять шар звукоізоляції за стінкою пральки. Так можна вберегти стіни і корпус приладу.
 • Розрахувати точну масу мокрого білизни складно. Тому залиште при завантаженні білизни машинку вільної на третину. Цього достатньо.
 • Періть великі та дрібні речі окремо. Розділіть великі простирадла і деталі одягу, щоб спочатку в машині не було скрученого в кого білизни. У мокрому вигляді його складно розплутувати.
Амортизирующие підставки під ніжки пральної машини проти вібрації і гучної роботи технікиПральна машина в шафі - правильне розташування

Звичайно, не буває вічною техніки, з часом захочеться оновити старі агрегати на нові і функціональні прилади. Однак термін служби великої побутової техніки може становити більше 10 років при дбайливому ставленні. Якщо не звертати уваги на несправність і сторонні шуми, розгойдування машинки, то це обернеться не тільки раптовим ремонтом техніки, потопом, але і великими витратами. Дбайливіше ставлення до техніки і дотримання простих рекомендацій - це шлях до розумної економії і запланованим приємним покупкам, які будуть приносити вам задоволення.

Розсортувати білизну за розміром і кольором для прання в пральній машині