Як здійснити кріплення ванній до стіни

Після вибору і покупки ванни її потрібно встановити. Від правильності монтажу буде залежати результат. Наприклад, чи буде протікати вода на підлогу, а також, наскільки стійкою буде ванна. Закріплювати ванну до стіни можна самому, потрібно тільки враховувати нюанси, що виникають при монтажі.

кріпимо ванну до стіни

Для кріплення ванній до стіни знадобляться:

kreplenie-vannoy-k-stene-02 kreplenie-vannoy-k-stene-03 kreplenie-vannoy-k-stene-04
  • силіконовий герметик;
  • монтажна піна;
  • пісок.

Вибирати ванну потрібно уважно, адже сьогоднішній вибір величезний, тому потрібно не помилитися. Зараз конструкція може бути виконана з різних матеріалів: чавун, сталь, акрил і так далі. Їх виробництво налагоджене в багатьох країнах Європи і Америки.

Ванна, яка буде знаходитися у вашій ванній кімнаті, повинна бути встановлена ​​так, щоб за неї не просочувалася вода, а сама вона стояла нерухомо.

Метод щільного приєднання ванни до стіни залежить від типу ванни. Якщо вибір припав на акрилову з металевим каркасом, то її установка повинна виконуватися за правилами, описаним в інструкції, що йде в комплекті.

Недолік чавунної в її тяжкості, тому переміщати її не так просто. Але зараз все частіше затребувана сталевий емальований ванна. Такі конструкції міцні і дешеві, однак не позбавлені недоліків. Вони легкі, тому нестійкі. Коли набирається вода, вона швидко остигає і створює гучний звук.

Проте всі ці недоліки можуть бути усунені правильним кріпленням. Сталеві конструкції включають ніжки, регульовані по висоті. Їх потрібно відрегулювати. Потім підготувати спеціальну ємність, заповнену піском на 1/3. У неї і поміщається ванна. У цьому випадку використовуються важливі властивості піску - шумопоглинання і теплоізоляція. Отже, вода не буде шуміти при наборі, а також швидко охолоджуватися. Якщо такої ємності немає під рукою, можна змайструвати її з матеріалів, що володіють вологостійкість властивостями.

Сталеву ванну можна встановлювати і по-іншому. Під її дно можна підкласти цеглини в якості опори, а вільний простір потрібно залити монтажною піною. Залежно від розмірів може знадобитися близько чотирьох балонів. Піна зробить ізоляцію ще краще, ніж пісок.

Коли установка завершена, облагородити все можна за допомогою пластикових панелей або керамічної плитки.

Між стіною і ванною все одно утворюється стик, який потрібно ізолювати. Це робиться за допомогою герметика з силікону. Його наносять, використовуючи спеціальний пістолет. Рівномірність шару можна задати за допомогою пензлика, змоченою в рідині.

Якщо конструкція ванни увазі кріплення її в стіні за допомогою гвинтів, тоді потрібно проробити в стіні отвори відповідного діаметру, використовуючи перфоратор.