Як і чим самому різати керамогранітних плитку

Укладання плитки - непростий процес, навіть для майстрів. І складності підстерігають на кожному етапі. Особливо при укладанні у важкодоступних місцях, коли потрібно підрізування плитки. Щоб отримати якісні шматки необхідних розмірів, слід розібратися в тому, як і чим в домашніх умовах можна різати керамогранітних плитку, використовуючи для цього фото та відео матеріали.

rezka-plitki_1

Ріжемо правильно

Від чого залежить правильність порізки виробів? Звичайно ж, від двох чинників:

  • правильного вибору інструменту;
  • техніки процесу.

Отже, перше, на що слід звернути увагу - вибір потрібного інструменту. І умовно ці пристосування можна розділити на три групи:

  • Склорізи. Так, саме таким інструментом можна різати плитку, хоча й недостатньо ефективно.
  • Болгарки і верстати для мокрого різання. Це більш ефективний і точний інструмент.
  • Професійні плиткорізи. Вони можуть бути ручними або електричними.
rezka-plitki_4

Механічні інструменти

Оскільки керамограніт є досить міцним матеріалом, це його важлива перевага з точки зору експлуатації, але воно водночас є його і недоліком, якщо розглядати це властивість з точки зору необхідності порізки.

Майстри для різання в основному використовують плиткорізи. Такий інструмент складається з платформи і напрямних, по яких переміщається каретка. До неї кріпляться спеціальні ручки. Працює пристрій відносно тихо і не пильно. Щоправда, зробити криволінійний рез або під кутом такий інструмент не здатен.

rezka-plitki_6

У домашніх умовах використання плиткореза вважається нераціональним, оскільки коштує він досить дорого. При цьому потрібно він всього один раз. Тому варто розглянути альтернативу - склоріз.

rezka-plitki_5

Отже, беремо м'який олівець, відзначаємо лінію різу. Для цього можна використовувати лінійку або той же рівень, який використовується при укладанні плитки. Далі ми буде використовувати це пристосування в якості опори. Потім рівномірними рухами з великим зусиллям Придавлюємо ролик, щоб отримати глибоку борозну. Для цього проводити склорізом можна кілька разів. Необхідно проконтролювати, щоб глибина борозенки була однаковою на всій її протяжності.

Далі під намічений слід потрібно підкласти металевий куточок так, щоб його ребро знаходилося під лінією різу. Ламати плитку можна ногами. Для цього потрібно одінкрай притиснути однієї ступень, а інший різко натиснути на другу частину керамогранітних плитки. Виріб повинен разломаться по наміченій лінії. Чому діяти потрібно ногами? Елементарно: це менш небезпечно, ніж ламати плитку руками. Якщо краї виявляться надмірно нерівними, їх можна підкоригувати напилком.

Оскільки подібні експерименти не обійдуться без «жертв», матеріалу потрібно закупити з запасом. І тим більше, чим менше досвід у подібних операціях. І навіть такий перевитрата плитки не буде коштувати дорожче, ніж плиткорез.

Електричний інструмент

Серед електричних «підсобників» можна виділити болгарку, як один з варіантів для порізки керамогранітних плитки. Безумовно, робота з таким інструментом пов'язана з великою кількістю пилу і нагріванням. Для різання найкраще використовувати алмазні вентильовані диски невеликого діаметру.

rezka-plitki_2

При цьому болгарка дозволяє проводити корекцію краю зрізу, робити порізку під різними кутами. Для цього потрібно зробити розмітку олівцем. Після цього виріб потрібно надійно закріпити так, щоб відрізаний край звисав над поверхнею. Найчастіше це робиться так. Плитка притискається однією ногою до сходинки. А далі диском болгарки прорізається матеріал по наміченій лінії. Потрібно не поспішати, особливо в кінці процедури, щоб не отримати відколи. Після порізки нерівність торця можна зменшити, зачистивши поверхню шліфувальним колом.

Якщо відзначати всі електричні інструменти, то, звичайно, не можна обходити увагою електричний плиткоріз. Він виконується все ті ж функції, що і ручний, тільки для здійснення процесу не потрібно прикладати зусиль - відбувається автоматично. Але може бути з охолодженням, а також дозволяє різати великі обсяги. Це його відмінні риси.

rezka-plitki_3

Який інструмент краще?

Питання досить складне при своїй простоті. Адже слід врахувати досвід майстра, як часто він робить порізку і так далі. Звичайно, як уже з'ясувалося, для початківців фахівців буде достатньо механічного інструменту. Але набагато швидше буде виконуватися процедура, та й якісніше, якщо використовувати електричні прилади.

Так чи інакше, але сучасний будівельний ринок дарує різноманітність вибору інструменту для цих цілей, причому різного рівня. Отже, виходячи з своєї кваліфікації, фінансових можливостей і вимог, можна зробити найбільш оптимальний вибір пристрої для різання. Тому успіх у цій справі гарантований.