Як зняти стару плитку у ванній: уроки демонтажу

Якщо вирішено затіяти у ванній черговий ремонт, тоді без видалення старого покриття процес далеко не просунеться. А оскільки найчастіше на стінах і підлозі наших ванних кімнат знаходиться традиційна плитка, то і займатися доведеться її зняттям. Цей процес вимагає особливого підходу. Адже нерішучі і неспланірованние дії будуть приречені на повільність і низьку ефективність.

Тому наведемо невелику інструкцію, що включає фото та відео матеріали, щоб розібратися в цьому питанні досконально.

Інструменти

Звичайно ж, така процедура не може проводитися голими руками. Потрібно відповідний інструмент. Але спочатку потрібно відзначити засоби індивідуального захисту, без яких демонтаж перетворюється в лотерею - гру зі своїм здоров'ям:

  • головний убір;
  • захисні окуляри;
  • рукавички;
  • одяг;
  • надійне взуття.

Всі ці елементи повинні забезпечити захист організму (очей, шкірного і волосяного покриву) від механічного впливу. На додаток придасться респіратор. Адже робота чекає пильна. Якщо респіратора немає, можна зробити ватяну або марлеву маску.

Тепер наведемо перелік інструментів, які знадобляться для демонтажу:

  • перфоратор;
  • шпатель;
  • долото, зубило та молоток - про всяк випадок, якщо є перфоратор з такими ж насадками;
  • валик і ємність - для мінімізації утворення пилу в приміщенні. Адже воно, як правило, досить невелике і навіть наявність гарної витяжки в такій ситуації не врятує.

Технологія видалення

Спочатку потрібно підготувати місце. Тільки так можна знімати плитку швидко і акуратно.

demontag-plitki_4

На підлогу потрібно укласти поліетиленову плівку, але попередньо потрібно все винести, що тільки можна. Якщо є можливість зняти раковину, це краще зробити. В іншому випадку ванну і умивальник потрібно накрити плівкою. При цьому варто подбати про їхню безпеку, якщо на предмети потраплять осколки. Для цього потрібно попередньо накрити вироби м'якою ковдрою, і тільки потім - плівкою. Таким чином, і сантехніка залишиться цілою, і сміття буде зручно зібрати.

Знімати плитку необхідно починати з верхнього ряду, рухаючись до нижнього. Це дозволить поступово видалити вироби зі стіни.

demontag-plitki_1

Плитку потрібно підчіплювати долотом або зубилом з країв. Якщо ручним способом це робити досить непросто фізично, то з використанням необхідної техніки - перфоратора - процедура перетворюється в справа часу. В деяких випадках, якщо шар клею надійно утримує плитку, доводиться її спочатку розбивати. Для цього використовується молоток. Коли плитка трісне, її набагато зручніше розібрати частинами.

demontag-plitki_5

Коли вся плитка буде видалена з поверхні, можна зайнятися видаленням шару клею. Потрібно домогтися рівної поверхні. У процесі варто змочувати покриття вологим валиком або пензлем, щоб зменшити кількість пилу.

Видалення невеликої ділянки

Іноді так буває, що плитка на стіни або підлоги пошкоджується, причому кілька виробів. Тоді потрібно їх зняти. Складність такої процедури полягає в тому, щоб не пошкодити сусідні вироби. Це особливо важливо, якщо на стіні або підлозі - дорога колекція.

Спочатку біля тріщини, в тій же плитці, слід зробити кілька отворів. Потрібно зробити так, щоб плитку можна було видалити частинами, використовуючи молоток і долото. Акуратність дій у цьому випадку в особливій ціні.

demontag-plitki_2 demontag-plitki_6

Після видалення залишків плитки залишиться зняти шар клею. Пил слід очистити щіткою.

Далі необхідно прогрунтувати поверхню і укласти нову плитку, скажімо, на клей ПВА. Однак слід дивитися, щоб новий виріб знаходилося в одній площині з іншими плитками старого покриття. Природно, підбирати матеріал потрібно так, щоб поєднувалися кольори і візерунки (якщо вони є), з поправкою на зміну кольору старої плитки

Корисні рекомендації

Як бачимо, в процедурі зняття старої плитки немає нічого надскладного. Однак це не означає, що робота є простою. Вона все одно зажадає витрат часу і певних сил. Важливо лише дотримати рекомендації.

Якщо проявити неуважність або неакуратність, тоді складність в роботі гарантована. Тому виконувати процедуру демонтажу потрібно сконцентровано. Перфоратор в такому питанні, як вже з'ясували, - добра справа. А якщо уявити, скільки буде потрібно сил для обробки великої поверхні, то вибір явно на його користь, а не на користь ручної праці. Мається на увазі молоток і зубило або долото. При цьому електроінструмент забезпечує задану силу і частоту удару, тому його робота є в деякій мірі прогнозованою, а значить, менш небезпечною. Не варто забувати і про втому. І на великих площах при роботі молотком саме вона (втома) є ризикованим фактором, який здатний перетворити процедуру в небезпеку для здоров'я. До того ж працювати перфоратором при видаленні плитки на підлозі набагато зручніше, ніж молотком і зубилом.

demontag-plitki_3

Особливо пильним треба бути в місцях кріплень і виходу труб. Поспішати не потрібно. У цьому випадку більш актуальним може бути якраз молоток, або ж можна використовувати слабкий ударний режим, якщо такий передбачений. Постукувати молотком по зубилу потрібно акуратно з невеликим розмахом. Таке акуратне поводження особливо важливо біля сантехнічних приладів, а також каналізації - предметів, особливо тендітних.

Потрібно пам'ятати: чим краще буде видалено старий розчин, тим краще вкладеться новий шар клею.

Видалення без перфоратора і молотка

Стару плитку можна видалити і без молотка, і без перфоратора. Для цього буде потрібно металевий шпатель. Ставимо його по центру вироби, розбиваємо, проникаємо шпателем в щілину, намагаючись просунути його глибше. Після цього намагаємося шпателем, як важелем, відокремити плитку від стіни або підлоги.

Далі інструмент потрібно вставляти з краю, видаляючи шар за шаром. Звичайно, не кожна плитка буде відділятися повністю. Тоді доведеться відокремлювати її від поверхні по частинах.

Вихід із ситуації - нова плитка поверх старої

А що якщо плитка видаляється для укладання нової, але стара ще добре тримається? Тоді можна здійснити укладання безпосередньо на неї без демонтажу. Але спочатку потрібно перевірити рівень поверхонь. Якщо є ділянки, на яких старі вироби тримаються погано, доведеться спочатку закріпити їх.

Як бачимо, є певні нюанси в процедурі, але в цілому видалення старої плитки - зрозумілий процес, доступний багатьом.