Як вибирати і збирати високі душові кабіни

Високі душові кабіни - складні пристрої, які можуть містити безліч функцій і доповнень для комфортного прийняття водних процедур.

Конструкції

Взагалі, все кабіни можуть бути самих різних форматів і типів. Ця інформація дозволить надалі зробити правильний вибір хорошого устаткування, а головне, встановити його самостійно.

visokie-dushevye-kabiny_1

Форми

Кабіни, в тому числі і з високим піддоном, можуть мати різні форми, наприклад:

 • коло;
 • півколо;
 • овал;
 • ¼ кола;
 • трикутні;
 • прямокутні.

Всього можна виділити два типи конструкцій. Найбільш простими і самозбірних є «кути» і «шторки». Склад таких душових найпростіший:

Піддон. Він може бути сталевий, мармуровий або акриловий. Високий чи низький.

Шторки або дверцята, які встановлюються на піддон.

vysokie-dushevye-kabiny_4

Установка таких конструкцій не складна. Але є у них один нюанс. Вони немобільні. І перевстановлювати їх щоразу в новому місці досить важко. Але збирається конструкція просто. Спочатку встановлюється і закріплюється піддон, після чого він підключається до водопроводу з використанням спеціальної фурнітури. Після цього на піддон закріплюються шторки чи двері. Зазвичай в комплекті є спеціальні кріплення. Далі вже можна користуватися конструкцією. Що стосується самого змішувача і душової лійки, вони підключаються по звичайним принципом до спеціального підготовленого відведення. Душ ж зазвичай закріплюється на стійці на зручній висоті.

vysokie-dushevye-kabiny_6

Другий тип - це душова кабіна. Повноцінне устаткування, яке, так би мовити, встановлюється «монолітом». Тобто складається з:

 • піддона;
 • задніх стінок;
 • даху;
 • дверей або шторок;
 • внутрішньої фурнітури;
 • профілів.
vysokie-dushevye-kabiny_3

Вони якраз вже йдуть високі, як правило, 1,8-1,9 метра. Встановлюється така кабіна на спеціальних ніжках, що дозволяє при необхідності та технічної можливості переставляти її в зручне місце.

vysokie-dushevye-kabiny_7

Вони можуть бути самих різних комплектацій, надаючи користувачеві цілий набір водних процедур, серед яких може бути: низький чи високий душ, тропічний душ, гідромасаж, парова лазня і т.д. У них може використовуватися дезінфекція, ароматерапія, хромотерапія. Приємними доповненнями в таких високих кабінах можуть бути різні доповнення у вигляді ручок, утримувачів для рушника або банних аксесуарів.

vysokie-dushevye-kabiny_8

Вибір

Вибирати кабіни не складно. Душова кабіна з високим піддоном і повної організацією - це ідеальний варіант для повноцінної ванній. Більше ж прості екземпляри гарні в інших напрямках, наприклад, на дачі, для басейну, лазні і т.п. Високий місткий піддон найчастіше береться як альтернатива ванні. Він дуже зручний для прийняття водних процедур. Але важливо при виборі такої конструкції керуватися зручністю. Навряд чи глибокий піддон буде в радість, якщо необхідно просто швидко прийняти душ, перед тими ж заняттями в басейні. Складність також може бути для літніх людей, коли важко забиратися через високі бортики для швидкої процедури. У цьому випадку перевага віддається душових кабін з низьким піддоном.

vysokie-dushevye-kabiny_9

Розміри кабіни найкраще визначати вже після ремонту ванної кімнати. Так як в процесі можуть використовуватися різні дизайнерські рішення, які можуть перешкоджати згодом установці високою і просторою кабіни. Також важливою буде правильна установка.

vysokie-dushevye-kabiny_10

Для цього, якщо мова йде про високу кабіні вже з комплектацією, краще викликати майстрів. Вони адекватно оцінять простір і технічні можливості підключення. Завдяки цьому можна вибрати найбільш оптимальний варіант. Тим більше, важлива консультація професіоналів, якщо зважаючи архітектурного рішення, для душової кабіни буде відведена спеціальна ніша.

vysokie-dushevye-kabiny_12

Ще одним важливим фактором при виборі, особливо високих повноцінних кабін, є бюджет. Відразу треба зазначити, що високі кабіни, особливо зі скляними стінками і дверцями, коштують не дешево. Причому, чим більше опцій і габарити конструкції, тим дорожче вартість. До цього потрібно бути готовим. Високі кабіни з високим піддоном пропонуються за ціною від 10-15 тисяч рублів. Найбільш дорогі можуть досягати 30-40 тисяч. При цьому вони мають повноцінну ванну зі зручним сидінням, гідромасажем і набором додаткових опцій.

vysokie-dushevye-kabiny_2

Виробництво

Більшість кабін вироблено в Китаї. Однак багато хто має відповідні сертифікати якості та міжнародні стандарти. Є також приклади, вироблені в Росії. Природно, їх вартість буде нижчою, причому якість, про яку говорять численні відгуки, далеко не найгірше.

У російських виробників досить широкий асортимент високих кабін з полікарбонату полістиролу. Це бюджетні кабіни, які при цьому хороші як альтернативне місце для водних процедур. Європейська сантехніка в даному випадку, природно, має більш оригінальне виконання. Однак її вартість вища, що не дозволяє використовувати її більшості споживачів.

visokie-dushevye-kabiny_2

Хоча, якщо говорити більше про практичною стороні питання, різниці особливої ​​між китайськими, російськими і європейськими виробниками немає. Тобто звідси можна зробити висновок, що головною відмінністю є зовнішній вигляд, дизайн і наповнення. Тому що основні формати залишаються незмінними у всіх.

vysokie-dushevye-kabiny_1

Інше питання, високі кабіни за індивідуальним замовленням. Але це ще велика рідкість, так як розробка, виробництво і установка однієї кабіни повинна окупити повний цикл виготовлення плюс дизайнерське і інженерне рішення.

На закінчення треба сказати, що високі кабіни встановлювати набагато простіше, коли вони йдуть в зібраному вигляді від виробника. Якщо ж елементи купуються окремо, то найкраще брати і елементи в одного виробника, це дасть більше шансів на якісне підключення.