Вибираємо миються шпалери для ванної кімнати

Як відомо, найпоширенішими шпалерами для обклеювання житлових кімнат поки ще є паперові. Але як бути з приміщенням, в якому значно підвищена вологість, а також існує висока вірогідність забруднення поверхні стін? Для таких випадків потрібен більш вологостійкий матеріал. Наприклад, миються шпалери. Це відмінний варіант для обклеювання у ванній кімнаті. І якщо поглянути на їх фото в готовому вигляді, тоді інші докази не потрібні.

Види та їх особливості

moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-03 moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-04 moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-05

Такі шпалери бувають на паперовому або флізеліновій основі, на яке виконується наплавление спеціальної вологонепроникної плівки. Їх основна відмінність - висока водостійкість. Може відрізнятися також можливість чищення.

Одні миються шпалери можуть митися тільки вологою губкою, інші чиститься миючими засобами або порошками. Але найміцніші можуть витримати і обробку щіткою. Щоб дізнатися, який догляд допускається для конкретних матеріалів, потрібно просто поглянути на знак, нанесений на упаковці. Він може бути у вигляді однієї, двох, трьох хвиль, а може і мати зображення щітки.

moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-08 moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-09 moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-10

Миються розрізняються ще по малюнку, рельєфу і кольору поверхні. Такі не тільки щільніше, але і важче, ніж стандартні. Це найбільш актуально для матеріалів з рельєфами.

Нюанси поклейки і альтернативні варіанти

До поклейки шпалер у ванній необхідно добре обробити поверхню за допомогою грунту, до цього очистивши від старих матеріалів та інших забруднень. При цьому наносити можна ще один вид, який популярний сьогодні, - самоклеючі плівки для ванних кімнат. Вони володіють відмінною водостійкістю, мають клейову поверхню, що позбавляє від необхідності використання клею. Їх часто і застосовують для ванних кімнат.

миються шпалери в інтер'єрі декор миються у ванній обробка стін і панно moyuschiesya-oboi-dlya-vannoy-07

Ще одним видом шпалер, що миються, який вартий уваги, - склошпалери. Це склотканина, яка просякнута певними складами. Після застосування таку поверхню необхідно фарбувати. Це може бути водоемульсійна або латексна фарба.

Крім того, існує ще один тип сучасних миються - «металеві». Вони мають паперове підстава, на яке нанесений тонкий шар металу. Їх можна клеїти, використовуючи дисперсійний клей. Як це робити, в Мережі представлено достатньо матеріалів з фото і відео.

Підсумок

Не можна не згадати про фанерних і пробкових шпалерах, які добре протистоять до вологи. Однак вибір типу миється для ванної кімнати слід робити, виходячи з особливостей приміщення і рівня вологості, який підтримує наявна вентиляційна система. І тут потрібно не забувати, що водонепроникні шари такого матеріалу не пропускають не тільки вологу, але й повітря. Тому повністю покритий вінілом матеріал не слід використовувати у ванній кімнаті, яка погано провітрюється, в якій немає витяжної системи.