Газова колонка у ванній кімнаті

Газова колонка у ванній кімнаті

Якщо ваш будинок підключений до газопостачання, значить, у вас є можливість насолоджуватися наявністю в трубах гарячої води постійно і не залежати від комунальних служб. Однак свої мінуси є практично у всього, в тому числі і у газового опалення. Ми не будемо зупинятися докладно на кожному з можливих недоліків, а поговоримо лише про одну проблему, з якою стикався кожен, хто жив в будинку з газопроводом.

У сьогоднішній статті мова піде про особливості використання і установки проточного газового водонагрівача у ванній кімнаті. Ви дізнаєтеся про те, куди краще встановити газову колонку, і як зробити це, не порушуючи правил безпеки.

Газова колонка у ваннійГазова колонка у ваннійГазова колонка у ванній

Показати або сховати?

Звичайно, всі ми хочемо зробити ванну кімнату максимально комфортним і естетичним приміщенням, тому що це - територія не тільки гігієни, але і релаксу. Великогабаритне, не завжди привабливі зовні газове обладнання зазвичай не вписується в наші уявлення про красиве і зручною ванною, хоча зараз ви можете в продажу зустріти колонки, здатні стати прикрасою ванної кімнати.

Газова колонка з малюнкомГазова колонка з малюнком

Здавалося б, найочевидніше рішення - це заховати газову колонку всередину стіни, але все норми і вимоги безпеки робити це категорично забороняють. Тому, якщо ви не хочете залишати проточний водонагрівач на увазі, можна заховати його в нішу з гіпсокартону або в шафу.

Захована газова колонка в шафі ванній

Потрібно дотримуватися два важливих пункти:

 1. Ніша повинна бути істотно більше, ніж сам водонагрівач;
 2. Потрібно забезпечити вільний і швидкий доступ до колонки (вбудувати в нішу дверцята із пластику або з того ж гіпсокартону).
Газова колонка у ванній кімнатіГазова колонка у ванній кімнаті

Вибір місця і принципи установки

У будинках старої споруди - в сталінках і в перших хрущовках - проект передбачав розташування газової колонки виключно у ванній кімнаті. Саме туди були виведені димохід і вентиляції, тому перенесення водонагрівача в інше місце, наприклад, на кухню, ніякі інстанції не погоджували.

Газова колонка у ванній

Сьогодні будівельні норми і правила дозволяють розміщувати газову колонку і в ванній кімнаті, і в кухні, але вимагають дотримання кількох важливих принципів:

 • до приладу обов'язково повинен бути забезпечений вільний доступ, що дозволяє при необхідності швидко провести огляд, профілактичні або ремонтні роботи;
 • проточний газовий водонагрівач не повинен ускладнювати пересування по ванній кімнаті, заважати користування сантехнічними приладами або меблями.
Газова колонка у ванній кімнатіГазова колонка у ванній кімнатіГазова колонка у ванній кімнаті

Яким законом регламентується установка?

Основними документами, на які потрібно орієнтуватися, встановлюючи в будинку газове обладнання, на сьогоднішній день є:

 • Звід Правил СП 62.13330.211 «Газорозподільні системи». Актуалізована редакція СНиП 42-01-2002;
 • Звід Правил СП 60.13330.2012 «Опалення, вентиляція і кондиціонування». Актуалізована редакція СНиП 31-01-2003.

Розділи «Будівельних норм і правил», випущених до 2003 року, що стосуються використання газових колонок у багатоквартирних житлових будинках, вважаються актуальними, тому можна не брати їх до уваги.

Газова колонкаГазова колонкаГазова колонкаГазова колонка

Вимоги та умови монтажу

Вибираючи оптимальне місце для установки проточного газового водонагрівача у ванній кімнаті, потрібно обов'язково дотримуватися вимог, зазначені в регламентуючих документах, інакше газові служби можуть визнати ваші дії незаконними. Ось список найбільш важливих правил, при яких дозволяється установка у ванній:

 • газову колонку можна розміщувати на стіні, вкритій пальним оздоблювальним матеріалом;
 • колонка повинна розташовуватися на відстані не менше 150 мм від меблів і бічних стін;
 • до колонок, встановлених в закритих коробах (наприклад, гіпсокартонних нішах або спеціальних шафах), обов'язково повинна бути підведена рекупераціонние труба.
Газова колонка у ванній кімнатіГазова колонка у ванній кімнаті

Також у газівників можуть виникнути претензії, якщо порушені вимоги, які практично неможливо виконати жителям стандартних міських квартир:

 • приміщення, в якому знаходиться колонка, має бути площею не менше 15 м2;
 • в цьому приміщенні повинно бути відкривається вікно, площа якого становить не менше 0.45 м2.

На щастя, на порушення останніх пунктів очі зазвичай закриваються.

Газова колонка у ванній кімнаті