Об'єднуємо ванну і туалет в одну кімнату

Якось історично склалося, що ванна кімната і туалет знаходяться в окремих приміщеннях в більшості квартир нашої країни. Це підтверджують численні фото в Мережі. І, принаймні, багато хто до цього чомусь прагнуть. Але бувають випадки, коли власники хочуть об'єднати туалет і ванну в загальну кімнату.

Навіщо це робити

Як правило, таке бажання виникає з метою збільшення простору в малих квартирах. Проте ці дії можуть не дати акредитуючої результату. Адже вони включають руйнування міжкімнатних стін, збільшують площу, але при цьому зменшується загальний периметр нового приміщення.

збільшення простору долой перепони збільшуємо маленькі приміщення objedinenie-vannoy-04

Також об'єднання туалету та ванної кімнати в єдиний простір дозволяє збільшити функціональність приміщення. І потрібно пам'ятати, що ми отримуємо ще й економію: немає необхідності витрачатися на обробку зайвої стіни. Адже навіть проста обробка плиткою може зайняти більше часу, вимагати додаткових витрат грошей і сил.

Більше того, відкривається більше можливостей для реалізації найсміливіших дизайнерських рішень, наприклад, зробити сауну або невеликий СПА-салон. Отже, зі звичайної ванної та туалету можна зробити центральний елемент квартири, «родзинку». Фото таких приміщень можна зустріти безліч в журналах та Інтернеті. Такий підхід дозволить індивідуалізувати не тільки санвузол, але фактично всю квартиру.

Екологічність

Потрібно пам'ятати і ще про один аспект. Мова йде про екологічність. Не секрет, що «бувалий» житловий фонд має свої будівельні особливості: сантехкабину і перегородки раніше робили з азбоцементу, дранки, гипсолита або ацеіта. А це, як відомо, досить шкідливі матеріали. Вони мають трохи підвищений радіаційний фон і становлять небезпеку дрібнодисперсного азбестовим пилом для легенів. Тому видалення «зайвої» стіни дозволить позбутися непотрібного джерела негативного впливу на проживаючих, які регулярно відвідують санвузол, а значить, схильні до небезпеки.

Мінуси об'єднання

Позитивних моментів з'єднання двох кімнат достатньо, але вистачає і негативних аспектів. Наприклад, комфортність спільного користування одним сантехузлов, а також прийняття ванни поблизу унітазу. Перший момент не завжди підходить для великих сімей або хоча б за наявності у батьків двох-трьох дітей.

Якщо все, приміром, збираються на роботу, в дитячий садок, в школу і т.д. приблизно в один час, це не дуже зручно. Оскільки людина, що приймає душ, буде фактично одночасно займати і туалет. Це стосується і вечірнього часу, і вихідних днів. Тому таке планування у великій родині, швидше за все, не піде на користь. І потрібно гарненько подумати про правильність такого рішення, якщо у вас велика родина - від чотирьох чоловік.

Зонування нової кімнати

Що стосується прийняття ванни в загальному приміщенні, в місці, де поруч знаходиться унітаз, то така культурно-дизайнерська проблема може бути вирішена шляхом додавання спеціальних елементів: штори, ширми і декоративної стінки. Справитися можна і з неприємним запахом.

поділяємо декоративною перегородкою objedinenie-vannoy-06 ламаємо, але не будуємо функціональний інтер'єр після перепланування

Для цього потрібно зробити декілька заходів, які включають використання сучасних миючих засобів і процедур, застосування потужної примусової вентиляції, використання звичайних освіжувачів повітря. Завдяки встановленню декоративної стінки можна нестандартно урізноманітнити простір, зробити його не тільки функціональним, але й по-сучасному стильним.

Чи законна перепланування?

Так чи інакше, але остаточне рішення про необхідність об'єднання ванної кімнати і туалету повинно прийматися виходячи з певних умов, які є. Крім естетичної та практичної сторони питання, не завадить врахувати і юридичний аспект перепланування будівель. Адже такий ремонт має бути відповідно оформлений, отримано дозвіл у певних комунальних структур. І ці витрати, тимчасові і фінансові, обов'язково слід врахувати ще на етапі планування можливості такого перепланування.

Причому такою процедурою не можна нехтувати, оскільки вистачає практичних прикладів, де в результаті неякісної перепланування має місце, вона може торкнутися електричні, воднотранспортних та опалювальні комунікації, несучі стіни. А це загрожує серйозними проблемами з повноцінною роботою будинкових систем.

Отже, рішенням подібних завдань повинні займатися професіонали, саме на їхні плечі потрібно покласти цей вантаж перепланування, об'єднання туалету та ванної кімнати. Адже в підсумку буде зекономлено багато часу, сил і засобів. Тоді й фото такого приміщення буде зробити «не гріх».

Висновки

Головне - точно розуміти, що вам потрібно, поділ або об'єднання санвузла, тоді ця перепланування піде на користь, дозволить підвищити зручність користування цим приміщенням і буде радувати мешканців.