Як зробити ремонт підлоги у ванній кімнаті

Провести ремонт ванної кімнати завжди непросто - зазвичай це невелике приміщення, до якого підходять з особливими вимогами. Тому найчастіше при необхідності будь-яких змін інтер'єру, заміни сантехніки, підлогового покриття, звертаються до допомоги професіоналів.

ремонтуємо підлога у ванній

Однак не менш часто знаходяться власники житла, що володіють непоганими навичками в будівельній справі. Вони вважають, що ванна кімната цілком може бути відремонтована своїми руками і навести в ній порядок і красу, не вдаючись до допомоги будівельної фірми, доступно кожному, хто вміє тримати в руках інструменти.

Будь-яку роботу прийнято починати з найскладнішою її частини, і ванна кімната в цьому правилі не є винятком. Для цього приміщення найбільшу складність представляє ремонт підлоги. Після його виконання за всіма правилами і якісно, ​​подальша реконструкція своїми руками пройде без ускладнень.

Правильний порядок дій

В першу чергу слід визначитися з черговістю дій. Для початку необхідно звільнити приміщення від меблів і сантехнічного устаткування. Напевно власник житла вже визначився, чи міняти сантехніку і не зажадає чи ця заміна зміни місць підключення комунікацій.

remont-pola-v-vannoy-02

Якщо така робота буде необхідна, то початком процесу ремонту послужить демонтаж старого підлогового покриття і комунікацій. Після того, як стать буде звільнений повністю, необхідно ретельно перевірити стан стяжки. Зазвичай, якщо саме приміщення потребує ремонту, то і стяжка навряд чи буде знаходитися в хорошому стані. Так що слід бути готовим до того, що її доведеться повністю видалити і виконати нову.

Підготовка до встановлення

Перед установкою нової стяжки слід ретельно очистити поверхню від сміття і пилу і вимити її, так як для якісної роботи необхідна чиста поверхню. Для стяжки використовують цементні суміші. Виконуючи ремонт своїми руками, зручно використовувати суміш, що самовирівнюється, при цьому обов'язково виконання всіх рекомендацій по її приготуванню і часу застигання.

вирівнювання поверхні ідеальна поверхня

На цьому етапі слід передбачити, що підлога у ванній повинен мати невеликий ухил від місць, де можливе скупчення води. Це необхідно, щоб уникнути її застою у важкодоступних місцях.

Після повного застигання стяжки приходить час виконання однієї з найголовніших робіт, без якої ванна кімната стає джерелом небезпеки для сусідів, що проживають поверхом нижче. Та й готову підлогу, незважаючи на проведену реконструкцію, прослужить недовго.

Раніше виконання гідроізоляції було складним процесом, своїми руками його виконати вирішувалося не кожен. Сьогодні існує безліч різних сумішей, які наносяться на стяжку і прилеглі до них стіни звичайною кистю в кілька шарів, залишаючи час для висихання кожного з них.

Якщо передбачена установка «теплої підлоги», то саме час виконати цю роботу. Якщо ж ванна кімната не передбачає такої роботи, то гідроізоляція ще раз грунтується і залишається тільки укласти підлогове покриття - керамічну плитку, ламінат, а можливо, що це буде новітнє покриття з полімерної суміші.