Варіанти оздоблення стін ванної кімнати

У наш час існує чимало матеріалів, які використовуються для обробки ванної кімнати. Всі вони розрізняються як за способом виготовлення і за своїми експлуатаційними якостями, так і за зовнішнім виглядом і ціною.

обробка стін плиткою vannaya-5-kv-m-11 vannaya-5-kv-m-05 foto-vanny-04 варіант обробки пластиковими панелями

Одні споживачі обмежуються тільки пластиковими панелями, інші ж можуть дозволити собі обробку з ексклюзивного кахлю або мозаїки. Що стосується панелей з ПВХ, то сьогодні за своїм зовнішнім виглядом вони можуть бути виконані «під мармур», «під дерево». Варіантів виконання даного обробного матеріалу існує кілька десятків. На жаль, за допомогою панелей вам не вдасться створити у ванній кімнаті атмосферу тепла і затишку.

Але якщо ви не можете дозволити собі використання більш дорого матеріалу, то слід взяти до уваги наступну інформацію.

Покривати панелями можна і не підготовлені стіни, тобто ті, які до того не вирівнювалися. Перед монтажем облицювання потрібно буде покрити поверхню стін водостійким засобом спершу встановити обрешоткі, поверх якої вже накладається сама панель. Щоб точно виконати всі дії правильно, вивчіть ознайомчі фото, на яких зображені всі етапи роботи.

Однак фахівці попереджають, що під пластиковими панелями з часом утворюється цвіль.

Використання керамічної плитки

Найпопулярнішим серед користувачів варіантом обробки стін в наші дні є використання керамічної плитки. На ринку даний матеріал представлений у великому асортименті. На фото в спеціалізованих каталогах ви можете побачити популярні у користувачів моделі за цілком прийнятною ціною, а також ексклюзивну плитку, яка відрізняється дуже високою якістю і оригінальним оформленням.

keramicheskaya-plitka-01 keramicheskaya-plitka-03 keramicheskaya-plitka-05 keramicheskaya-plitka-07 варіант мозайки на стінах

Найдорожчі колекції випускають іспанські та італійські виробники, при бажанні ви завжди можете знайти в спеціалізованих магазинах або зробити замовлення в мережі інтернет.

Зовнішній вигляд плитки може бути дуже різним. Одним користувачем припадуть до душі однотонні варіанти, комусь іншому - кахель, на який нанесені оригінальні візерунки і малюнки.

Плитка, яку ви будете встановлювати у ванній кімнаті, повинна бути виконана в одному стилі. Якщо ви вирішили поєднувати кілька кольорів, то стежте за тим, щоб їх кількість було не більше трьох.

Настінна мозаїка і не тільки

Безумовно, такий варіант обробки приваблює багатьох. Ванна кімната, стіни якої оформлені за допомогою мозаїки, виглядає дуже красиво! Однак роботу з її укладання може виконувати спеціально підготовлені майстри.

Процес укладання виглядає наступним чином. Спочатку шматочки мозаїки розбиваються, після чого можна приступати до викладання візерунка. Оздоблення за допомогою даного матеріалу дуже трудомістка і займають чимало часу. Приміром, кладка одного квадратного метра іноді може тривати протягом дванадцяти годин.

Благо, сьогодні розроблена спеціальна комп'ютерна програма, завдяки якій процес складання мозаїки значно спрощується.

Не так давно в якості оздоблювального матеріалу стали використовувати керамограніт, який може замінити керамічну плитку, витіснивши її на другий план. Покриті їм стіни, прослужать дуже довго, а сама ванна кімната виглядатиме дуже незвично. Щоб переконається в цьому, погляньте на фото. Як не парадоксально, кращий керамграніт випускають в Китаї.

dushevye-kabiny_08 стильна 3d плитка 4-kv-m_10 3d плитка на стінах vannaya-5-kv-m-03

Розповідаючи про сучасних оздоблювальних матеріалах, доречно згадає і про агломерате - мінералах, які за допомогою спеціальної речовини з'єднуються в пластини. Основний тран-виробником є ​​Італія. Матеріал дуже пластичний, тому його досить легко різати перед укладанням на стіни, які не вимагаю попереднього вирівнювання.

Завершуючи огляд матеріалів, слід згадати про шпалери і водоемульсійною фарбі, використання яких зустрічається все рідше і рідше.