Як робиться електрична проводка у ванній кімнаті

Багатьом ще відомі ті часи, коли розетка у ванній кімнаті була дивиною, і була елементом підвищеної небезпеки. Також не так часто, як зараз, виникала потреба в розетці в цьому приміщенні. Адже електроприладів, для яких вона була потрібна, було мінімум. Зараз же все змінилося. У цьому приміщенні повсюдно застосовуються різні електроприлади, які неможливо використовувати без розетки у ванній кімнаті. Тому необхідність електропроводки в цьому приміщенні очевидна.

Безпека, передусім!

Будь електроприлад може спровокувати удар електрострумом, тому й розетки, і проводка повинні бути встановлені своїми руками грамотно. Можна скористатися додатковими матеріалами з відео і фото, щоб не порушувати норм.

Норми, касаемо встановлення розеток у ванній, викладені у відповідній літературі і Гості. І вони багато в чому співвідносяться з електроприладами, які будуть там використовуватися. Це означає, що, припустимо, для установки пральної машини у ванній кімнаті пред'являються одні вимоги, для використання електробритви - інші.

Звичайно, бажано, щоб проводка була прихованою, адже очевидно, що в цій кімнаті підвищена вологість. Це означає, що є ризик контакту проводки і води, а це дуже небезпечно.

Проте не потрібно вважати, що у ванній кімнаті можлива виключно проводка в прихованому вигляді. Це тільки рекомендована норма. Електропроводка може бути прокладена і у відкритому вигляді, проте не можна при цьому застосовувати металеві рукави і труби.

Робимо безпечну проводку

електрична проводка для освітлення provodka-v-vannoy-06 проводка до розетки provodka-v-vannoy-08

Якщо дотриматися всіх вимог безпеки, тоді у ванній кімнаті можна застосовувати будь електроприлади.

За ступенем небезпеки удару струмом приміщення поділяються умовно на три типи:

  1. Приміщення без підвищеної небезпеки удару електрострумом.
  2. Приміщення з підвищеною небезпекою. У них виконується хоча б одна з умов: висока вологість (понад 75 відсотків), підвищена температура (понад 35 градусів), струмопровідні покриття.
  3. Особливо небезпечні приміщення. У них висока вологість (аж до 100 відсотків), а також виконуються два і більше умов високої небезпеки.

Якщо електроприлади використовуються в приміщеннях з особливою небезпекою ураження електрострумом або підвищеною небезпекою, тоді мають місце певні особливості. Наприклад, поділ такого приміщення на захисні зони. Таким чином, місце прокладки кабелів, встановлення розеток і вимикачів повинне визначатися, виходячи з вимог до захисних зонах.

Крім норм монтажу, є ще й вимоги до матеріалів, використовуваних для прокладки проводки в приміщенні з підвищеною вологістю. Вони повинні бути термостійкими і мати захист від води.

Монтаж розеток - важливий етап у прокладанні електропроводки

provodka-v-vannoy-01 початковий етап перед ремонтом provodka-v-vannoy-03 вимикач для освітлення стелі

Як вже з'ясували, установка розеток залежить від приладів, що використовуються в кімнаті:

  • за правилами безпеки такі розетки зобов'язані мати заземлення. Для електроприладів за типом електробритви може використовуватися розділовий трансформатор;
  • всі місця з'єднань повинні бути ретельно ізольовані, а сама електропроводка бажано, щоб була прихованою;
  • не можна розміщувати розетки на холодних стінах, де є конденсат. При цьому, за нормами, відстань між розеткою і ванною або раковиною повинно бути більше 0,6 м;
  • оптимальний варіант - розетки із захистом від вологи. І нехай вони коштують дорожче стандартних, але завдяки застосуванню спеціальних кришок і ущільнювачів вони успішно протидіють попаданню вологи в механізм;
  • якщо підключаються потужні електроприлади, варто обзавестися пристроєм захисного відключення, яке захистить від ураження електрострумом. Можна застосовувати трьохконтактні розетки з трижильним проводом. Тому ті ж пральні машини не можна використовувати з подовжувачем;
  • при використанні потужних електроприладів потрібна окрема лінія і автоматичний вимикач;
  • безсумнівно, всі роботи з облаштування розетки і проводки повинні робити кваліфіковані та досвідчені фахівці. Звичайно, в Мережі вистачає і фото, і відео матеріалів, де докладно описаний процес своїми руками, однак переоцінювати свої сили не варто, оскільки це може торкнутися вашої безпеки.