Як пофарбувати ванну акрилом в домашніх умовах

Реставрація ванни - справа не складна, але клопітка. Тут без фото або відео підказок не обійтися.

Головне, зробити купіль акуратною, хоча б трохи наблизити до новизни. Для реставрації існує кілька способів і умов, подивимося на кожен. Погляньмо на те, чи можна зробити все своїми руками, без звернення до фахівців.

kak-pokrasit-vannu_3

Способи реставрації

Рідкий акрил

Не можна, кажучи про реставрацію резервуара, не сказати про таке диво сучасних технологій, як рідкий акрил. Цей матеріал прекрасно лягає, утворює рівне покриття, залишається білосніжним і робить ванну реально новою. До того ж процес нанесення акрилу нескладний: для цього необхідний сам матеріал, спеціальний затверджувач, пластиковий або гумовий шпатель, за допомогою якого потрібно буде розподіляти акрил по всій поверхні. До речі, треба зауважити, що особливо старатися не потрібно, матеріал відмінно розподілиться, шпатель потрібен виключно для коригування його кількості на поверхні.

kak-pokrasit-vannu_4

Емаль

Це другий спосіб, який відрізняється від рідкого акрилу способом нанесення, самим матеріалом і його характеристиками. Покривання сталевої ванни емаллю - фактично дідівський спосіб реставрації, його по праву можна назвати одним з найстаріших. Але, враховуючи те, що емаль має досить різкий запах, при високих концентраціях токсична, чого немає в акрилі, емалювання ванни все рідше зустрічається, хоча як і раніше актуально. Сама емаль коштує недорого, проте для нанесення дійсно не зашкодить пройти «курс молодого бійця», глянувши на відео уроки та фото майстер-класи.

kak-pokrasit-vannu_7

Фарбування

Своїми руками можна виконати як першу, так і другу маніпуляцію. Головне - грамотний підхід без зайвої суєти. Отже, давайте дивитися, як в домашніх умовах своїми руками зробити чудову білосніжну чашу для купання. Не забуваємо і про рукавички.

kak-pokrasit-vannu_1

І почнемо з підготовки:

  1. Що стосується самої ванни, її потрібно гарненько почистити. Бажано для цього використовувати абразивні засоби, які добре вичистять поверхню, знежирять її. Також дуже важливо, зняти верхній шар старої емалі. Для цього краще скористатися наждачним папером або болгаркою зі спеціальною насадкою.
  2. Підготовка робочого місця і чаші. Після того, як купіль очищена, необхідно подбати про деталі. Важливо правильно закрити отвори злив-перелив, а також підкласти газету або клейонку під бортики на підлогу. Акрил можна видаляти поки він ще в рідкому стані. Після затвердіння це буде проблематично.
  3. Також якщо вже у ванній зроблений ремонт, покладена плитка, то по стіні в області фарбування краще пустити малярський скотч: він захистить нове покриття від можливого попадання матеріалу.

Наступним етапом буде підготовка речовини. Для цього береться затверджувач і змішується з самим стакрілом. Після змішування розчин треба застосовувати відразу, не залишаючи на тривалий час. Треба відзначити, потрібно тримати біля себе неворсистою ганчірочки або губки. Це потрібно для видалення рідких крапель.

kak-pokrasit-vannu_8

Після того, як поверхня підготовлена, акрил змішаний, можна переступати до роботи. Якщо поглянути на відео матеріал, можна помітити деякі особливості. Наприклад, прямокутна пляшка з-під затверджувача цілком може служити специфічної лійкою. Через неї зручніше наливати акрил на поверхню. Наливати краще зверху від далекого бортика і йти за годинниковою стрілкою до ближнього. Важливим буде рівномірність наливання. Бажано, щоб цівка акрилу була рівномірною і вести її повільно, щоб матеріал добре покривав основу.

kak-pokrasit-vannu_5

Також для зручності закриття отворів зливу-переливу бажано видалити сито і заглушки, після чого в отвір вставити картонні трубочки, щоб вони височіли над поверхнею ванни мінімум на 5-10 см. Тоді, наливаючи акрил, особливо вниз, не буде складностей з рівнем, щоб фарбувати якусь деталь або вгадати з шаром.

kak-pokrasit-vannu_6

Деякі важливі моменти

  1. У ванну не повинна потрапляти вода, для цього варто прибрати кран і душову лійку, або перекласти (відвернути) їх убік раковини.
  2. Організувати робоче місце треба так, щоб нічого не заважало. Тому краще заздалегідь подбати, щоб у ванній кімнаті було достатньо місця.
  3. Перед використанням акрилу ванну потрібно гарненько просушити і прогріти. Краще, звичайно, для цього застосувати промисловий фен, але далеко не завжди є така можливість. Тому можна взяти звичайний домашній, тільки періодично його вимикати, щоб не згорів від перевантаження.
  4. У разі якщо в покритті є великі сколи та тріщини, попередньо її бажано зашпаклювати.

І на закінчення, трохи про вартість. Своїми руками відреставрувати ванну, безумовно, дешевше, але якщо є можливість скористатися послугами професіоналів, то краще звернутися до майстрів.

kak-pokrasit-vannu_2