У ванній кімнаті завелися маленькі комахи: як боротися

Напевно, кожна господиня здатна впасти в несамовитість при вигляді потворних дрібних комах у ванній або туалеті. Це не павук, який ні-ні, та й сплете свою павутину на чужій території навіть в самому прибраному будинку. Це абсолютно неприпустимо на думку більшості господинь. Хоча насправді, те, що у ванні завелися комахи, говорить тільки про те, що змінилися умови утримання приміщення або ж була створена сприятливе середовище.

v-vannoj-nasekomye_5

Види

Відразу скажемо, що комахи у ванній кімнаті - це не таргани! Вони не з'являються від високого ступеня забруднення і не зникнуть без певних заходів. Розглянемо, які види повзучих комах найчастіше зустрічаються в санвузлах, а також способи боротьби з ними.

 • Мокриця. Це найбільш поширене комаха у ванній на фото видно, що це дрібне істота з овальним тілом і безліччю коротких ніжок. Досить відразливого сіро-коричневого кольору. Мокриці - мешканці темних вологих місць. Там, де є конденсат і його наслідки, обов'язково знайдете цього ворога. Селяться комахи в туалеті і ванній, так як там найбільш сприятливі умови: постійний рівень вологи і достатню тепло. Проте їх можна спостерігати і в інших кімнатах.
 • Чешуйніци. Це не біле комаха у ванній, але колір його може бути зовсім світлий, частіше від світло-сірого і золотистого до темно-коричневого. Тіло комахи у вигляді краплі з невеликим хвостом. Це плазують комахи, які ніколи не мали крил. Люблять вони вологі і теплі місця. Харчуватися можуть різними органічними сполуками: починаючи від натурального шпалерного клею, закінчуючи продуктами харчування. При цьому дуже люблять поглинати грибкові утворення, які з'являються на стінах ванної кімнати через її специфіки. Іноді можна зустріти прозорі особини дуже дрібні, але вони виповзають до підростання вкрай рідко. Це нічний комаха, днем ​​його побачити нереально. При цьому вночі, включивши світло, вони будуть розбігатися дуже швидко, так як не виносять взагалі освітлення. Треба сказати також, що чешуйніци із задоволенням поласувати і паперовими виробами, натуральними і синтетичними тканинами, залишками інших комах.
 • Сороконіжка. Неприємне комаха середніх розмірів, яке також не проти оселитися у ванній, де температура повітря вище 21 градуса, відсутнє природне освітлення і досить висока вологість.
 • Черви. Так, як неприємно, але звичайні кільчасті черви також можуть бути мешканцями ванній. Найчастіше вони розташовуються під нею, в забитих сифонах ванній. Вид мають червонувато-бордовий, як звичайний дощовий черв'як, але от по товщині набагато тонше.
v-vannoj-nasekomye_7

Отже, всі наведені види комах нешкідливі з точки зору здоров'я, але моторошно неприємні. Та й деякі можуть значно зіпсувати різні речі. Тому позбутися такої неприємності стоїть, і якомога швидше. Але для початку потрібно визначитися з причинами, по яких повзають або бігають комахи у ванній.

v-vannoj-nasekomye_6

Причини

Дрібні плазують, коричневі сірі та білі комахи у ванній з'являються тільки тоді, коли для їхнього життя створено сприятливе середовище. Подивимося, що є основною причиною появи:

 • висока вологість приміщення;
 • відсутність природного освітлення;
 • наявність неізольованих темних ділянок в стінах (тріщини, відколи й т.д.);
 • повітря приміщення вище 21 градуса;
 • наявність чорної цвілі, грибкових уражень поверхні;
 • внутрішнє забруднення трубопроводу і каналізаційних відводів.

Це основні причини, усунувши які, обов'язково усуватися слідства у вигляді неприємних дрібних повзаючих комах. Але для початку поглянемо на засоби боротьби саме з комахами:

 • хлор;
 • мідний купорос;
 • борна кислота, вапно;
 • спеціальні засоби (аерозолі, гелі, порошки і т.д.).

Це найбільш дієві хімічні засоби, які швидко знищать будь комаха. Але! Якщо не усунути для них сприятливих умов, зовсім скоро вони знову будуть сусідами. Тому важливо звернути увагу не тільки на кошти фактичного усунення комахи.

v-vannoj-nasekomye_3

Отже, перше - висока вологість. Як можна боротися з нею у ванній? Здавалося б, це приміщення, в яких зменшити вологість неможливо, але насправді все вирішується, причому набагато простіше і швидше, ніж здається на перший погляд. Необхідно буде виконати наступні умови:

 1. Провести гідроізоляцію, щоб усунути будь-які джерела вогкості.
 2. Встановити прилади для просушки приміщення, це може бути як звичайний обігрівач, так і системи «тепла підлога».
 3. Встановити потужну вентиляцію. При необхідності можна використовувати спеціальний внутрішній вентилятор, який буде підтримувати сухий мікроклімат в приміщенні.
 4. Відремонтувати сантехніку. Перевірити її на предмет відсутності герметичності в з'єднаннях.
v-vannoj-nasekomye_4

Відсутність освітлення. З цією проблемою впоратися важче, оскільки природне сонячне світло провести в більшість ванних кімнат не реально. Але можна встановити більш потужне штучне освітлення.

Наявність відкритих ділянок в стінах також вирішується досить просто. Вони закладаються полімерної шпаклівкою або цементним розчином - залежно від величини.

v-vannoj-nasekomye_2

Тепле повітря усунути також просто. І це не означає, жити в холодному приміщенні. Досить після всіх інших процедур в холодну пору відкрити всі вікна, охолодити приміщення на час. Велика частина комах йде або гине, не виносячи такого клімату.

Цвіль і грибок прибираються або спеціальними засобами, або тим же відбілювачем, мідним купоросом або оцтом із содою.

Труби каналізації в квартирі очищаються за допомогою спеціальних засобів. Досить засипати всередину через слив спеціальний засіб, дати йому почати діяти, залишивши на кілька годин або, наприклад, на ніч. Після цього можна включати воду, додавши потім дезінфікуючий засіб.

v-vannoj-nasekomye_1

Але, тільки виконавши всі дії в комплексі і переконавшись в якості виконання, можна розраховувати на повне знищення комах. Найважливішим з усього цього буде саме висушування приміщення. Це стосується підлоги, стін, стелі і важкодоступних місць, наприклад, під ванною. Для цього можна використовувати спеціальний фен або невеликий обігрівач.