Як приклеїти керамічну плитку у ванній

Рішення виконати обробку у ванній плиткою є на сьогоднішній день одним з найбільш традиційних. Тому нікого не здивуєш її наявністю в цьому приміщенні. Більш того, для багатьох навіть не виникає питання, яким матеріалом робити обробку у ванній і туалеті - тільки плитка.

ukladka-plitki_6

Безумовно, така любов споживачів обумовлена ​​відмінними властивостями керамічних виробів, які забезпечують відмінні якості поверхонь: вологостійкість, міцність, простоту догляду, привабливий зовнішній вигляд. Отже, для багатьох є актуальним питання, як приклеїти керамічну плитку: що для цього потрібно і як це робити правильно. Тому розберемося у всьому по порядку.

Підготовчий етап

Перш ніж приступати безпосередньо до дій з укладання плитки, слід спочатку обзавестися індивідуальними засобами захисту, інструментом і матеріалом в необхідній кількості.

Засоби індивідуального захисту

Потрібно надійно захистити свій організм, використовуючи такі засоби:

 • головний убір;
 • захисні окуляри;
 • респіратор - особливо актуальний для демонтажних операцій;
 • тканинні рукавички;
 • одяг і взуття, протидіючі можливого механічного пошкодження шкірного покриву.
ukladka-plitki_3

Звичайно, багато хто забуває або «забивають» використовувати такі засоби. Тим не менш, не варто скептично до цього ставитися. Адже їхня функція дуже важлива - зберегти ваше здоров'я. Тому не рекомендується нехтувати такими засобами.

Інструменти

 • ємність для замішування клейового складу;
 • дриль з насадкою-міксером;
 • хрестики для швів;
 • гумовий і два металевих шпателя: плоский і зубчастий;
 • водяний рівень в двох розмірах (різної довжини);
 • губка для видалення затірки після поклейки плитки;
 • гумовий молоток, щоб змінювати положення плитки по відношенню до горизонту.

Матеріали

Основний матеріал, звичайно, - плитка. Тому варто розібратися, скільки її буде потрібно. Багато в чому це залежить від розкладки. Тому слід спочатку визначити цей параметр.

 Розкладка

Є кілька варіантів:

 • основний варіант;
 • по діагоналі;
 • у розбіг;
 • шахами.

Як бачимо, способів вистачає. Вибір залежить від умов. Наприклад, на підлозі можна використовувати і діагональний спосіб (навіть незважаючи на те, що він самий видатковий), а стіни оформити основним методом. Щоб визначитися з цим параметром, рекомендується подивитися фото варіантів, як це може виглядати.

ukladka-plitki_2

Кількість матеріалу

Мова, звичайно ж, йде про плитку. Її кількість розрахувати найскладніше. Однак не так складно, як може здатися на перший погляд. Досить визначити площу поверхні і однієї плитки, після цього отримані значення слід розділити. Отримаємо необхідну кількість керамічних виробів. Оскільки це значення визначено впритул, варто додати ще як мінімум десять відсотків.

Якщо площа ванни маленька, розрахунок можна проводити на місці, приміряючи плитку за місцем. Ще можна розділити довжину підлоги на одну зі сторін плитки, а потім ширину - на довжину іншого боку. Так ми зможемо отримати число плиток в одному ряду і кількість цих рядів. Якщо помножити цифри один на одного, вийде кількість плиток, необхідне для заповнення поверхні. У цьому випадку також додаємо десять відсотків.

Клей

Цей матеріал потрібно вибирати, розуміючи ті умови, в яких йому доведеться існувати. Звичайно, можна продовжувати робити, як раніше, цементно-піщаний розчин (пісок-цемент в пропорції 4 до 1, іноді додається клей ПВА), проте якість укладання при цьому буде істотно нижче, а складнощів більше. Тому не варто мудрувати. Краще відразу купувати суміш з потрібними характеристиками. У цьому випадку буде потрібно лише використовувати воду.

Наливаємо її в ємність, використовуючи міксер і додаючи порошок, отримуємо на виході розчин консистенції сметани.

Рекомендація: не варто відразу замішувати розчин з великим запасом, адже він за час укладання погіршить свої показники. Тому варто замісити клею приблизно для одного квадрата плитки.

Поверхня

Тепер можна зайнятися і підготовкою поверхні. Спочатку потрібно видалити старе покриття. Це може бути плитка, фарба, штукатурка, шпалери чи інший варіант. Варто отримати в результаті максимально гладке і рівне покриття, щоб приклеїти плитку можна було якісно.

ukladka-plitki_5

Тому потрібно домогтися відповідності площини стіни і підлоги горизонту. А поверхню необхідно прогрунтувати, щоб зчеплення шарів було найбільш надійним, а отже, ймовірність обвалу плитки буде зведена до мінімуму.

Фінішний етап: облицювання

Коли всі підготовчі заходи завершені, можна переходити безпосередньо до приклеювання плитки. І тут виникає перша проблема - з чого почати: з підлоги або стін? Начебто за правилами внутрішнього оздоблення операції відбуваються в приміщенні зверху вниз. Однак при укладанні плитки можна відступити від цієї норми. Адже в такому разі не доведеться пропускати нижній ряд на стіні.

В першу чергу приклеюється плитка в тій зоні, яка найбільш помітна, наприклад, при вході у ванну. Укладати плитку краще з центру поверхні, тоді по краях будуть залишатися приблизно однакової площі плитки. Таким чином, буде забезпечена симетрія.

Тому відзначаємо центр і лінію, за якою буде здійснюватися приклеювання першого ряду. Далі замішуємо клей, чекаємо п'ять-десять хвилин, знову перемішуємо і шпателем наносимо на тильну сторону керамічної плитки. Це робиться зубчастим шпателем, який створює борозенки. Вони дозволять і вироби утримувати на поверхні, і економити розчин.

Потім акуратно прикладаємо плитку до поверхні, трохи притискаємо. Використовуючи рівень, орієнтуємося так, щоб плитка лежала по рівню. Якщо є відхилення, можна підкоригувати положення, використовуючи гумовий молоток.

Аналогічно приклеюються і інші вироби. Відстань між ними регламентується пластиковими хрестиками, які вилучаються в кінці процедури, коли клей підсохне.

Порізка

Ідеально співпадаючих площин з розмірами плитки не буває, тому вироби все одно доведеться підрізати. Для цього може бути використаний один з інструментів:

 • склоріз - такий інструмент є майже в кожному будинку, тільки використовувати його для плитки набагато складніше, ніж інші;
 • болгарка - універсальний інструмент для різання, дозволяє різати не тільки прямі лінії, але і під кутом, робити закруглені кути завдяки застосуванню шліфувального круга;
 • плиткорез - професійний варіант порізки.

Остаточний етап: затирка

Без цього етапу облицювання вважається незакінченою. Слід змушують затірку, якщо вона купувалася не в готовому вигляді. Робиться це аналогічно замешиванию клею, тільки істотно менше обсяг.

ukladka-plitki_1

Для затірки швів використовується гумовий шпатель, за допомогою якого діагональними рухами затирається суміш у стики, як показано на фото. Коли процедура буде завершена, слід почекати, поки склад підсохне, а потім вологою ганчіркою прибираються надлишки.

Залишається лише сфотографувати готовий варіант, щоб оперативно відправити всім друзям фото того, як у вас вийшло приклеїти плитку.

На додаток можна подивитися відео інструкцію, яка допоможе ще краще розібратися в процедурі.

ukladka-plitki_4