Бра для ванної кімнати

Бра для ванної кімнати

Настінні світильники на деякий час майже повністю зникли з наших квартир - на зміну їм прийшли точкові освітлювальні прилади, які завоювали популярність завдяки своїй компактності. Сьогодні бра поступово повертають свої позиції, адже, як показав час, вони мають масу переваг над вбудованими світильниками. У цій статті ми розповімо про особливості настінних освітлювальних приладів, про їх різновидах, а також дамо деякі рекомендації щодо вибору та встановлення бра для ванної кімнати.

Бра для ванної

плюси

 • На відміну від популярних зараз врізних світильників, бра висвітлюють досить великий обсяг простору. Точкові світильники призначені для підсвічування окремих невеликих зон ванної кімнати, а пара бра здатна освітити повністю все приміщення.
 • Для бра висота стель не має значення, тоді як вбудовані світильники і навіть звичайні люстри вимагають досить високих стель.
 • За допомогою бра можна організувати підсвічування певних зон або елементів інтер'єру ванної кімнати.
 • Настінні бра виконують і декоративну функцію. На відміну від досить одноманітних вбудованих світильників, бра випускаються в самих різних варіаціях. У магазинах представлена ​​велика різноманітність вибору світильників даної моделі, багато з яких можуть стати родзинкою інтер'єру ванної кімнати.
Переваги настінних бра для ванної кімнатиПереваги бра для ванної

мінуси

 • Для освітлювальних приладів, встановлених у ванній кімнаті, потрібно обладнання прихованої електропроводки. І, якщо дроти для вбудованих стельових світильників ховаються за натяжною або гіпсокартонних стелею, то для установки бра проводку доведеться ховати всередині стіни. Для цього потрібно пробити в стіні невеликі канали, потім укласти в ці штроби електричні кабелі і знову закрити їх цементом.
 • У ванній кімнаті завжди зберігається підвищений рівень вологості. Вологе повітря негативно позначається на стані встановлених в приміщенні електроприладів. Корпус вбудованих світильників надійно захищений від зовнішніх впливів другим стелею, а корпус настінного світильника неминуче вступає в контакт з вологим повітрям.
Недоліки настінних бра у ванній кімнаті

вимоги

Вимоги, що пред'являються до настінних світильників обумовлені, перш за все, «кліматичними» характеристиками приміщення, в якому вони використовуються. Для ванної кімнати характерна підвищена вологість повітря, часті перепади температури, вплив пара і водяних бризок, поява конденсату. Тому особлива увага приділяється матеріалу бра, призначених для установки у ванній кімнаті. Він повинен відповідати двом основним вимогам:

 • бути вологостійким;
 • не деформовані в результаті зміни температури.

Настінні світильники для ванної кімнати найчастіше роблять із пластику, скла та інших стійких до зовнішніх впливів матеріалів. Металеві частини вироби повинні бути захищені від корозії, а дерев'яні - оброблені речовинами, що перешкоджають гниттю.

Вимоги до настінних бра у ванній кімнаті

вологозахищеність

Отже, головне якість бра для ванної кімнати - це здатність працювати при контакті з водою, тобто наявність захисту від вологи. Ступінь цієї захисту вказана на упаковці виробу або в інструкції до нього. Вона позначається абревіатурою IP і двома цифрами. Перша цифра характеризує ступінь захисту від попадання сторонніх предметів, а друга - влагозащищенность.

Всього існує 9 ступенів захисту освітлювальних приладів від вологи - від 0 до 8. Світильники, марковані IPX0, не витримають найменшого контакту з вологою, а освітлювальні прилади з маркуванням IPX8 можна використовувати під водою, на глибині декількох метрів.

Для експлуатації в ванній кімнаті підійдуть бра, ступінь вологозахисту яких знаходиться в межах від 4 до 6.

Вологозахищеність бра у ванній

види

Залежно від типу плафона, розрізняють:

 • бра розсіяного світла - їх також називають світильниками загального освітлення; форма плафона у даних освітлювальних приладів така, що кут світлового потоку складає 360 градусів, таким чином, світло розсіюється по всьому приміщенню, а не концентрується в якомусь певному місці.
 • бра спрямованого світла - використовуються для підсвічування обраних місць або предметів інтер'єру ванної кімнати; форма абажура обмежує світловий потік і дозволяє задавати йому певний напрямок.
Настінні для ванної кімнати з розсіяним світломБра для ванної спрямованого світла

За типом розташування виділяють:

 • горизонтальні бра - настінні світильники, які зазвичай встановлюються над або під будь-яким предметом інтер'єру і забезпечують його підсвічування;
 • вертикальні бра - традиційні моделі настінних світильників, з відкритими зверху плафонами, службовці для освітлення всього приміщення або певної зони.
Горизонтальні бра для ванноїВертикальні бра для ванної кімнати

стилі

Настінний світильник - це класичний предмет інтер'єру, який, між тим, використовується для декорування ванних кімнат в самих різних стилях.

класичний

Для класичного інтер'єру характерні прості і витончені форми в поєднанні з дорогими матеріалами. Бра в класичному стилі традиційно мають елементи декору з рідкісних порід дерева, металів з напиленням під золото або бронзу, кришталю. Класичні настінні світильники часто виконані у вигляді свічників або канделябрів.

Бра для ванної в класичному стилі

античний

Античний стиль завжди вважався зразком гармонії і краси. Предмети інтер'єру в античному стилі досить масивні, але, в той же час, лаконічні. Бра в античному стилі нагадують нам про давньогрецьких скульптурах або кераміці. Часто подібні вироби прикрашені простим рослинним орнаментом.

Настінні бра для ванної в античному стилі

бароко

Бароко - це дуже «декоративний» стиль, який любить велику кількість прикрас і нагромадження деталей. Комусь аксесуари в стилі бароко здадуться зухвало пишними і химерними, але в поєднанні зі стриманим інтер'єром, вони виглядають просто приголомшливо.

Бра для ванної в стилі бароко

модерн

Модерн - це стиль, що поєднує в собі елегантність і сміливі експерименти з формою. Для бра в стилі модерн використовуються дорогі і красиві матеріали: метал, кольорове скло, напівкоштовні камені. Плафони з вітражного скла - характерна риса настінних світильників в стилі модерн.

Бра для ванної в стилі модерн

Хай тек

Стиль епохи високих технологій не терпить декоративних надмірностей, а робить упор на функціональність предметів інтер'єру. Настінні світильники в стилі хай-тек мають просту конструкцію і суворі, геометричні форми. Для виготовлення бра використовується, головним чином, хромований метал і ударостійке скло.

Настінні бри для ванної кімнати в стилі хай-тек

Поп-арт

Поп-арт - це один з найяскравіших стилів в історії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Для настінних світильників в поп-арт стилі характерні насичені, чисті кольори і незвичайні форми плафонів. Можливе використання стилізованих під комікси зображень тварин і людей. Основний матеріал виготовлення - пластик.

Бра для ванної в стилі поп-арт

Розташування

над дзеркалом

Зона біля дзеркала - найпопулярніше місце для розміщення настінних світильників. Над дзеркалом найзручніше розміщувати горизонтальні бра спрямованого світіння. Потрібно тільки направити світловий потік так, щоб він не потрапляв в очі, а висвітлював робочу зону. Слід пам'ятати, що світло, що падає згори, підкреслює всі дефекти шкіри обличчя.

Розташування настінного бра над дзеркалом у ванній кімнатіРозташування бра над дзеркалом у ванній

Збоку від дзеркала

Розмістивши два настінних світильника по обидва боки від дзеркала, можна створити закінчену, симетричну композицію. Якщо встановити збоку від дзеркала тільки одне бра, то освітлення буде нерівномірним, плюс неминуче з'являться тіні, які будуть заважати при нанесенні макіяжу або гоління.

Розташування бра по обидва боки дзеркала у ванній

навпаки дзеркала

Бра, розміщені на протилежній від дзеркала стіні, оцінюються дизайнерами інтер'єру неоднозначно. З одного боку, відбивається в дзеркалі світло візуально збільшує площу ванної кімнати, і робить приміщення світліше. З іншого боку, щоденним косметичних і гігієнічних процедур будуть заважати відблиски, що потрапляють прямо в очі.

Розміщення бра у ванній на протилежному боці від дзеркала

Дизайн

Вибираючи бра в ванну кімнату, потрібно звертати увагу не тільки на технічні характеристики світильника, а й на естетичну складову.

 • Дизайн настінного світильника повинен гармоніювати з іншою обстановкою приміщення. Це не означає, що не можна допускати змішування стилів, але навіть для еклектичного інтер'єру слід ретельно підбирати меблі та аксесуари.
 • Крім стильової спрямованості бра, слід враховувати і його розміри. Габарити світильника повинні бути пропорційні розмірам кімнати і дзеркала, біля якого він буде встановлений.
 • Якщо бра є лише додатковим джерелом світла у ванній кімнаті, то його потрібно підбирати до основного світильника (зазвичай це стельовий світильник). Добре, якщо вони будуть збігатися за стилем і гармоніювати з колірною гамою. Ідеальний варіант - це придбати все освітлювальні прилади з однієї колекції.
Дизайн настінних бра для ванноїДизайн бра у ванній кімнаті

Поради щодо вибору

Узагальнити інформацію про настінних світильниках можна, сформулювавши кілька порад, що стосуються вибору бра для ванної кімнати.

 • Світильники, які купуються для використання в приміщенні з підвищеним рівнем вологості, повинні бути виготовлені зі стійких до корозії і гниття матеріалів.
 • Обов'язково звертайте увагу на маркування, що інформує про ступінь вологозахищеністю обраного вами бра. Оптимальна для настінних світильників у ванній кімнаті ступінь захисту - від 4 до 6.
 • Заздалегідь визначте майбутнє місце розташування світильника. Якщо ви збираєтеся помістити світильник над дзеркалом або підсвітити певні елементи обстановки, то вибирайте бра горизонтального типу. Для всіх інших випадків підійдуть вертикальні бра.
 • У магазинах освітлювальних приладів ви напевно зіткнетеся з величезним різноманіттям асортименту настінних світильників. При виборі відштовхуйтесь від загального стильового оформлення ванної кімнати, щоб нове бра гармонійно вписалося в існуючий інтер'єр.
Поради щодо вибору бра для ванної

установка

Монтаж настінного світильника в ванно мало чим відрізняється від монтажу бра в будь-який інший кімнаті будинку. Єдина складність, яка може виникнути - це свердління отворів у керамічній плитці. Але будь-який, хто має мінімальний досвід в будівельних і ремонтних роботах і володіє необхідним обладнанням, впорається з цим завданням без праці.

 • Спочатку слід нанести на стіну розмітку, по якій ми будемо свердлити отвори. Для цього докладаємо кронштейн, на який кріпиться світильник, до стіни і відзначаємо місця, де будуть знаходитися кріпильні отвори.
 • Озброївшись перфоратором або дрилем, проробляємо в стіні кріпильні отвори. Попередньо потрібно відключити на інструменті бій, щоб не пошкодити керамічну плитку. Свердлити по бетону можна вже з включеним боєм.
 • Встановлюємо кронштейн на місце, використовуючи набір кріплень, що йде в комплекті з виробом.
 • Далі виконуємо підключення освітлювального приладу до електропроводки. Для цього просто з'єднуємо між собою проводи, що виходять зі стіни і ті, які знаходяться в корпусі пристрою.
 • Тепер можна вкрутити лампочку і встановити на місце плафон.
Монтаж бра у ваннійУстановка настінного бра у ванній кімнаті