Установка раковини у ванній кімнаті: правила і висота

Раковина - невід'ємний елемент будь-якої ванної кімнати. Вона повинна бути зручною для використання будь-яким членом сім'ї. Крім того, її важливо розмістити таким чином, щоб у приміщенні було зекономлено простір. Для цього при виборі даного вироби звертають увагу на такі фактори, як висота, на якій розміщена раковина, а також її габарити.

ustanovka-rakoviny-v-vannoj_8

Вибір форми та розміру

Сьогодні, завдяки використовуваним технологіям, кожна компанія здатна запропонувати своїм клієнтам безліч різних моделей виробів сантехніки, що відрізняються за різними параметрами. Ці відмінності стосуються таких параметрів, як:
  • форма;
  • габарити;
  • колірна палітра;
  • фактура;
  • кріплення.
Серед такого різноманіття слід вибрати варіант, щоб висота раковини у ванній та інші нюанси повністю задовольняли ваші запити. Наприклад, рекомендується придбати такий виріб, ширина якого знаходиться в середньому в межах 55-65 см. Якщо поставити більш вузьку модель, то вода розбризкуватиметься на підлогу і стіни приміщення. Більш широкий варіант розрахований на просторі ванні кімнати, такі, як на фото. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_7 Більш серйозним повинен бути підхід при визначенні висоти, на яку слід встановити умивальник. Вже багато років існує нормативна документація, в якій вказані стандарти щодо розташування даного вироби. Зазвичай ними керуються в тих випадках, коли в приватному будинку є можливість облаштувати дві ванні кімнати - окремо для дорослих та окремо для дітей. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_6 Якщо ж установка проводиться у звичайному багатоквартирному житловому будинку, то такі нормативи зазвичай ігнорують, вибираючи стандартне розміщення - на відстані в 80 см над рівнем підлоги. Фахівці рекомендують придбати спеціальний кронштейн-косинку, за допомогою якого можна встановити умивальник. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_5

Процес установки

Окрім питання, яка висота раковини у ванній кімнаті, основною проблемою є правильна установка виробу. Перш за все, необхідно визначити те місце, куди буде вбитий кронштейн, на якому встановлять умивальник. На підготовчому етапі змиритися товщина стінок раковини, за рахунок яких вона буде спиратися на кріплення. Також відзначають відстань між центром і кронштейнами. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_1 У всіх зазначених точках виконується свердління, після чого вбиваються дюбелі. Потім закріплюють кронштейни. Встановлення умивальника здійснюється зверху на вбиті кріплення, як показано на відео. Після цього виконується монтаж сифона, а також підключення умивальника до каналізаційної системи. Всі порожнечі закладаються допомогою клею-герметика. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_2 Іноді у ванній кімнаті стіни покриті гіпсокартоном. Якщо його установка здійснювалася без каркаса, то процес подальшого монтажу сантехніки проводиться звичайним способом. Проте в деяких випадках гіпсокартон встановлюють на спеціальну обрешітку, зображену на фото, що істотно ускладнює здійснення монтажу надалі. Одним з оптимальних варіантів є створення подвійного шару облицювання, а також прокладання дерев'яних брусків в пустотах під латами. Далі до брусків буде кріпитися умивальник. При цьому висота установки раковини у ванній може без проблем регулюватися. ustanovka-rakoviny-v-vannoj_4 Якщо гіпсокартон був змонтований заздалегідь, рекомендується скористатися електромагнітом, який причіплюють до дуже міцної нитці. Це допоможе знайти розташування тих частин обрешітки, які виконані з металу, і закріпити тут саморізи.

Монтаж на тумбі

Іноді модель поставляється разом з тумбою, яка виключає необхідність здійснення розмітки висоти. Даний параметр залежить від розмірів підставки. Процес роботи виконується наступним чином.
  1. Для початку виріб ставлять на спеціальну підставку без використання фурнітури, після чого присувають до місця монтажу.
  2. Потім відзначають олівцем ті точки, де будуть знаходитися отвори для кріплень.
  3. Після цього виконується свердління, і вставляються дюбелі.
ustanovka-rakoviny-v-vannoj_3 Іноді висота раковини у ванній стандарт залежить від параметрів стільниці, в яку її монтують. При цьому виїмка в стільниці повинна бути вирізана дуже акуратно. Від краю даного вироби до раковини при установці залишають відстань в 5 см, як показано на фото. У разі прямокутної форми стільниці свердління здійснюється виключно по кутах.

Після установки краї ретельно зачищають, а потім обробляють гідроізоляційним матеріалом. Кріплення виконується також за допомогою силікону, який наносять на бортики раковини. Лише після цього монтуються змішувач і сифон, а також підключається система водопостачання. У процесі приєднання змішувача слід контролювати його положення, щоб він розташовувався симетрично щодо центральної частини умивальника.