Робимо вишуканий дерев'яна підлога у ванній кімнаті

Коли говорять про вибір підлогового покриття для ванної кімнати, згадують про багато сучасні матеріали, але тільки деякі стверджують, що дерев'яна підлога та ванна кімната відмінно поєднуються між собою. Адже обробка, виконана з природного матеріалу, надає приміщенню особливий затишок, відмінно поєднуючись з різними стилями інтер'єру. Вийшовши з теплої води, набагато приємніше ступати босими ногами по живому дереву, ніж по холодній плитці з кераміки.

ламінат під дерево спеціальний дерев'яна підлога

Природно, будучи природним матеріалом, дерево реагує на вологість і постійну зміну температури. Підсумком стають руйнівні процеси, швидко призводять їх у непридатність. Однак якщо згадати про виготовлені в стародавні часи морські судна, то виявляється, що матеріал цілком успішно справлявся з впливом води. Суду служили довгий час, не вимагаючи особливого ремонту. Справа в тому, що всього кілька з численних порід дерев підходять для використання їх у вологому середовищі.

Якщо для приміщення ванною буде вибрана відповідна порода дерева, то вона не тільки буде радувати око довгий час, але і допоможе створити в приміщенні вишуканий інтер'єр, що говорить про те, що власники будинку мають відмінний смак. До вибору деревини для підлоги слід підходити дуже серйозно, слід знати яка саме порода підходить для вологого приміщення.

Породи дерева

Дерев'яна підлога, виготовлений з тика, стане ідеальним варіантом підлогового покриття, адже це дерево з давніх пір використовувалося в суднобудуванні. Знаходить застосування тик і сьогодні, адже саме з нього роблять покриття палуб на дорогих яхтах.

дерево - красиво і незвично

Всі позитивні якості тикової деревини, начебто спеціально передбачені, щоб ванна кімната була прикрашена дерев'яною підлогою з яскраво вираженою текстурою в коричневих тонах. Навіть зволожених покриття, виготовлене з тика, що не буде слизьким, оскільки його поверхня завжди має невелику шорсткість. Тік накопичує тепло, тому ходити босоніж по ньому дуже приємно.

Зрозуміло, що дошка з тика дешево коштувати не може. Варто тільки побачити її характеристики, відразу ж питання ціни знімається - вартість відповідає якості. А якщо врахувати, що на російських просторах він не росте, привозять масив з Індії або Таїланду, то ціна відразу ж починає здаватися цілком розумною.

А якщо подешевше?

Демократичнішим за вартістю, але практично не поступається за технічними характеристиками, є підлога, виготовлений з модрини. Оскільки модрина росте в досить великих кількостях в нашій країні, то стає зрозуміло, чому цей вид деревини займає лідируючу позицію при обробці приміщень, що мають вологу атмосферу.

пол в приватному будинку

Сучасні технології обробки дозволяють перетворити деревину, що має порівняно низькі характеристики міцності і водостійкості, в матеріал, придатний для ванних. Оброблена паром при певних умовах, вона покращує свої якості в кілька разів, стаючи стійкою до пошкоджень і гниття. Така деревина, що пройшла обробку, отримала назву «термодерево» і стала служити прекрасним матеріалом для обробки ванної.

Слід пам'ятати, що дерев'яна підлога, яка б якісна деревина не пішла на його виготовлення, вимагає обов'язкового пристрою гідроізоляційного шару. Тільки тоді він зможе прослужити відведений для нього термін.