Санвузол: облаштування від А до Я

У даній статті буде розглянуто, що таке санвузол, як виконується його ремонт, облаштування та створення інтер'єру.

санвузолЯкщо планується ремонт або монтаж санвузла в панельному будинку або цегляному, насамперед слід визначитися з рядів важливих питань:

 1. Які саме зміни мають відбутися в туалеті і ванній;
 2. Яка сума може бути виділена на облаштування санвузла;
 3. Чи планується в санвузлі тільки косметичний ремонт, або він буде обладнаний повністю з нуля (наприклад - чи знадобиться стяжка в санвузлі і т.д.).

Санвузол - це приміщення, яке є одним з найбільш затребуваних в квартирі. Вранці ми тут вмивалися і готуємось до робочого дня, увечері приймаємо душ, а ще періодично миємо руки.

Тому дане приміщення повинне забезпечувати максимальну зручність та затишок. При цьому, виконуючи ремонт, слід також враховувати такі особливості даного приміщення, як підвищена вологість, пароутворення і перепади температур.

Насамперед виникає питання, з чого краще починати облаштовувати санвузол своїми руками. Відповідь на нього залежить від того, що саме планується зробити. Якщо планується тільки оновлення фарби і побілка, тоді починають з очищення стелі та стін від старого матеріалу. У випадку більш масштабних змін слід спочатку визначити повний фронт робіт і скласти детальний кошторис майбутнього ремонту.

Важливо: у разі маленькій площі ванної та туалету оптимальним варіантом є їх об'єднання, при якому кількість санвузлів зменшується, але збільшується обсяг корисного простору.

Ступінь ефективності такого об'єднання залежить також від кількості осіб, що проживають в квартирі, оскільки у разі великої родини об'єднання санвузла може викликати ряд незручностей.

Інтер'єр санвузла

ергономіка санвузла

Установка санвузли, особливо - створення інтер'єру, потребує вирішення досить важливою і непростого завдання по грамотному розміщенню сантехніки. Предмети обстановки краще починати компонувати, починаючи з великих елементів, таких як ванна і душова кабіна.

Далі можна встановлювати раковину і унітаз, причому досить зручними є підвісні унітази, які кріпляться на прихованої в стіні металевої інсталяції. По надійності підвісні унітази не поступаються підлоговим, займаючи при цьому набагато менше місця і полегшуючи прибирання в приміщенні.

Крім того, вироби з санфаянса рекомендується встановлювати якомога ближче до стояка, що дозволяє уникнути витрат на покупку додаткового інженерного обладнання.

Найбільш поширеним матеріалом для обробки санвузла є керамічна плитка. У разі низьких стель не рекомендується візуально відокремлювати стіни за допомогою темного низу і світлого верху, краще викласти від стелі до підлоги однотонну плитку розміром близько 200х400 мм, чергуються з декоративними вертикальними смугами, зорово витягають приміщення.

шпалери для санвузла

У разі просторого приміщення на стіни можна поклеїти вологостійкі шпалери для санвузла з рослинним декором. Такий малюнок у поєднанні з геометрично чітким однотонним візерунком плитки дозволяє прикрасити приміщення санвузла, надавши йому особуюізисканность. Крім шпалер може також використовуватися кахельна плитка з орнаментом або агломератної або мармурове покриття.

Композиційну єдність різних елементів, складових інтер'єр санвузла, стеля може бути затоновані під колір декоративного бордюру або плитки, або покритий за трафаретом оригінальним малюнком, який повинен повторювати нанесений на плитку візерунок.

Корисно: досить привабливим виглядає також, особливо при оформленні санвузла у відкритих, а не пастельних тонах, використання кольорових затерли - синіх, червоних, помаранчевих зелених і т.д. Крім того, досить привабливо виглядають яскраві затірки на плитці білого кольору.

світильники для санвузлів

Слід також задуматися про хороше освітлення санвузла. Настійно рекомендується використовувати вологостійкі галогенні точечні світильники для санвузлів на стелі у ванній кімнаті, а над дзеркалом - бра. Крім того, бажано подумати про легке черговому нічному освітленні, яке допоможе користуватися приміщенням, не включаючи яскравий верхнє світло.

Корисно: можна використовувати також диммери - вимикачі, оснащені регуляторами освітленості.

Підбирайте меблі для санвузла повинна володіти стійкістю до дії підвищеної вологості, а також - до істотних перепадів температур.

Крім того, слід заздалегідь передбачити різні аксесуари для санвузлів, що включають в себе:

 • Дзеркало;
 • Зручні поручні з металу на стіні або на ванні;
 • М'який килимок;
 • Пуфік і т.д.

Монтаж труб

розводка труб в санвузлі

Ремонт в санвузлі і ванній кімнаті слід починати з заміни труб водопроводу і каналізації. Розводка труб в санвузлі повинна бути виконана максимально грамотно, тому, при відсутності спеціальних навичок, рекомендується вдатися до допомоги фахівця, що забезпечить надалі як Ваш спокій, так і спокій сусідів.

Найкраще вкладати в санвузлі пластикові водопровідні та каналізаційні труби.

Існують спеціальні правила та вимоги, згідно з якими повинні оснащуватися санвузли - СНиП, згідно яких слід враховувати різні нюанси:

 • Каналізаційні труби з'єднують за допомогою гумових прокладок;
 • Водопровідні - за допомогою спеціального паяльника;
 • По завершенні монтажу слід обов'язково з допомогою подачі води перевірити якість виконаних з'єднань;
 • В процесі заміни труб слід також відразу встановити водяний лічильник і крани, що дозволяють швидко перекрити воду при виникненні аварійної ситуації;
 • Крім того, слід заздалегідь спланувати, як будуть розміщені сантехніка, побутові прилади, а також - як підбиватимуться вода і стоки.

Електропроводка

сучасний санвузол

Після того, як монтаж труб завершений, починають заміну електропроводки.

Розглянемо основні нюанси того, як зробити електричну проводку в санвузлі, докладніше:

 • Для виконання робіт потрібні трижильні дроти, перетин яких становить як мінімум 4 мм, гофра із пластику, що дозволяє ізолювати дроти, світильники або софіти і вентилятор;
 • Розводку виконують, враховуючи розташування розеток і світильників. У стінах, де буде проходити кабель, зубилом пробивають штробу, після чого пропускають дроти через штробу і ховають в стіни;

Корисно: освітлення санвузла може бути виконано як за допомогою вмонтованих в стіну софітів, так і за допомогою встановлених на стінах світильників. Крім того, обидва різновиди можна поєднати.

 • Оскільки температура в санвузлі часто змінюється, що призводить до підвищеного утворення вологи, рекомендується поліпшити провітрювання приміщення шляхом встановлення вентилятора, розмір і потужність якого вибирають залежно від розміру приміщення.

Важливо: витяжку рекомендується встановлювати на вентиляційній шахті. Щоб уникнути монтажу зайвої розетки вентилятор може бути підключений до вимикача світильника.

Стіни і стеля

облаштування санвузла

Стіни і стеля санвузла піддані дії пари і вологи, тому для їх покриття слід використовувати стійкий до дії вологи і перепадів температури матеріал:

 • Насамперед змивають стару побілку й фарбу, збивають стару плитку. Стіни і стеля у ванній кімнаті вирівнюють за допомогою шпаклівки або штукатурки;
 • При наявності достатньої площі можна виготовити санвузол з гіпсокартону, який може кріпитися за допомогою спеціального клею або за допомогою саморізів, вкручуються в спеціально виготовлену обрешітку. Потім поверхню гіпсокартону обробляють ґрунтовкою, що забезпечує профілактику грибка і закріплення штукатурки, і чекають її висихання. Після висихання грунтовки можна приступати до робіт з оздоблення, використовуючи в якості матеріалу фарбу, керамічну плитку або водостійкі шпалери;
 • При ремонті суміщеного санвузла не рекомендується використовувати тільки одну колірну гаму, краще застосовувати різні матеріали і відтінки, що дозволяє розділити приміщення на сектори, адже головне - забезпечити гармонійність і затишок в санвузлі;
 • санвузол своїми руками

  У разі покриття стін і підлоги плиткою потрібні сама плитка, цемент або клей для її кріплення, шпатель, за допомогою якого наноситься розчин і рівень;

 • Укладання плитки здійснюється таким чином: на підлозі викладають малюнок, відповідно до якого наносять розмітку на стіні, виставивши попередньо рівень.
  Зворотний бік плитки покривається клеєм, після чого щільно притискається до стіни, після чого аналогічно кладеться друга плитка і таким чином порядно вкладається вся стіна, починаючи з підлоги і поступово піднімаючись вгору;

Важливо: при укладанні плитки на стіни слід пам'ятати про полотенцесушителе, який також рекомендується замінити.

 • При самостійному ремонті санвузла всі матеріали і дизайн приміщення вибираються самостійно, забезпечуючи широкий простір для дизайнерської фантазії. Так, можна змонтувати натяжні стелі в санвузлі з використанням пластикових панелей або вологостійкого гіпсокартону, що відрізняються простотою обслуговування і стійкістю до впливів вологи.
  Кріплення таких стель здійснюється на металевий каркас, при цьому слід заздалегідь прорізати отвори під світильники. Колір такої стелі не завжди повинен збігатися з кольором стін, можна використовувати і контрастні відтінки.

Важливо: при ремонті санвузла невеликій площі візуального збільшення простору можна добитися шляхом використання дзеркал і оздоблювальних матеріалів світлих кольорів.

Підлоги

пол в санвузлі

Бажано, щоб підлога в санвузлі був оснащений підігрівом, забезпечуваним або спеціальним покриттям з електричним підігрівом, або підведенням труб центрального опалення.

Покриття підлоги може бути виконане з різних водостійких матеріалів, наприклад:

 • Плитка;
 • Лінолеум;
 • Пробка
 • Дерево (тик або модрина) і т.д.

Основними якостями, якими повинен володіти підлогу санвузли, є вологостійкість, відсутність ковзання і стійкість до перепадів температур.

От і все, що хотілося розповісти в даній статті. Наведені вище поради повинні допомогти правильно виконати ремонт так, щоб в результаті вийшов сучасний санвузол з максимальною комфортністю і надійністю, який прослужить вірою і правдою довгі роки.