Вентиляція у ванній кімнаті в приватному будинку: профілактика гнілі

Основні проблеми, Які вінікають в ході ЕКСПЛУАТАЦІЇ ванній - це надлишок вологості і тепла, внаслідок чого в ній з'являється цвіль, деревина починає гнити, а металеві елементи іржавіті. Встановити спріятліві мікроклімат вам допоможе вентиляція у ванній кімнаті в приватному будинку.

Вона забезпечен Правильний повітрообмін, а такоже буде підтрімуваті оптимальну вологість і температуру в авторитеті пріміщенні. вентиляція у ванній кімнаті в приватному будинку

Який тип вентиляції вібрато

Вентіляцію можна облаштуваті двома способами, це:

 • система, що має природньо відведення Повітря (витяжна);
 • механічна (примусового) Система.
вентиляція в приватному будинку у ванній кімнаті

Витяжна вентиляція в приватному будинку у ванній кімнаті винна спочатку включати в його дизайн-проект ванної кімнати. Це вентиляційні шахти, монтовані в пріміщенні і комплектуються декоративними решіткамі, а такоже зворотнього клапаном, щоб Повітря НЕ протікав в сусідні кімнати (якщо система загальна).

Свіже Повітря може потрапляті у ванну через Особливе решітку в двері або через щіліну, залишенню між дверного полотна і підлогою у ванній кімнаті. Влітку припливно Повітря потрапляє в приміщення через Відкрите вікно або кватірку.

Зверніть увагу!

Природна тяга Цілком Достатньо, щоб ВИДАЛИТИ Брудно Повітря З першого поверху.

Однак якщо будова двох- чи тріповерхова, на останніх поверх необхідна примусового вентиляція у ванній кімнаті приватного будинку, тобто система додатково обладнується витяжною вентилятором.

Його монтаж в шахту обов'язковий і для будь-якого сучасного котеджу, що має склопакети.

Трохи про норми

 • Рух Повітря у ванній Винне буті НЕ більше 0.3 м / сек.
 • Відносна вологість - НЕ більше 65%.
 • Температура Повітря: взимку близько +25, влітку +18.
 • За нормами СанПіН, Кратність повітрообміну (по вітяжці) у ванній винна буті близько 25 м³ / рік, якщо це суміщеній санвузол - 50 м³ / рік.

Необхідній повітрообмін:

 • для джакузі, ванною та Пристрої душової кабіни - 75 м³ / рік;
 • для біде і раковина - 25 м³ / рік;
 • для унітазу - 50 м³ / рік.

Зверніть увагу!

ЦІ дані потрібні, щоб візначіті загальний повітрообмін.

Альо, сантехнічні прилади, зазвічай, что НЕ Використовують всі одночасно.

Тому, коли облаштовується примусового вентиляція у ванній в будинку, то Потужність вентилятора Рідко буває перш 110 м³ / рік.

Як вібрато вентилятор

 1. вентиляція у ванній в будинку

  Шумність пристрою. Цей параметр завжди вказується на упаковці. Вимірюється ВІН в децибелах (дБ).
  Ознака якісного вентилятора - вироблений шум менше 40 дБ. Такий рівень звуку майже непомітній.

 2. Купуючі вентилятор, зверніть свою Рамус на його двигун: компонується ВІН на шарікопідшіпніках або втулках.
  Набагато більш кращий перший випадок, Пристрої на шарікопідшіпніках надійніше, Працюють довга і безшумно.
 3. Продуктивність вентилятора по відкачуванню Повітря, в кубічніх метрах на годину.
  Щоб вентиляція ванною в приватному будинку булу ефективного, необхідно обчісліті її об'єм.
  Для цього перемножте висота приміщення на його ширину і Довжину. Далі треба отриманий ОБСЯГИ кімнати помножіті на необхідну Кратність повітрообміну (величина, яка вказує на ті, скільки разів за годину має змінюватіся Повітря в пріміщенні).
  Поклади Кратність повітрообміну від ступенів вологості, числа корістуються ванною людей і Деяк інших моментів. Для ванного приміщення Зараз Показник дорівнює приблизно 8/10, для ОКРЕМЕ туалету - 7/8.
  Помножіті ОБСЯГИ кімнати на Кратність повітрообміну, ві отрімаєте Продуктивність витяжною вентилятора, яка і є Основний крітерій його Вибори. Щоб вентиляція у ванній в дерев'яному будинку булу Зручне, визначили, як буде включатися вентилятор.
 4. Варіантів Підключення пристрою декілька. Перший спосіб - від світла, при його включенні починає працювати і вентилятор. Другий метод - автоматично, від спеціального датчика вологості. ВІН спрацьовує, коли відносна вологість в кімнаті починає перевіщуваті Завдання.
  Вентилятор працює Деяк годину, а потім вімікається. Третій спосіб - установка таймера. Пуск вентилятора спрацьовує від Вимикач світла, підключається і таймер. Колі ві вімкніть світло, таймер самостійно відключає Пристрій, через виставленна вами проміжок годіні в 2/30 хвилин.