Що включає косметичний ремонт ванної кімнати

Поряд з поняттям «євроремонт» багато наших співвітчизників вживають термін «косметичний ремонт». У чому відмінності між ними, і чи є вони взагалі? Безумовно, відмінності є, і вони разючі. Косметичний ремонт - по суті, оновлення старого інтер'єру, не включає в себе глобальні зміни.

Нехай це прозвучить грубо, але по своїй суті це економний варіант євроремонту. Адже стандартне європейське оформлення приміщення у нас прийнято називати саме євроремонтом. Тоді косметичний можна назвати радянським ремонтом.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_1

Це стосується і ванної кімнати. Адже це приміщення, як і будь-яке інше, вимагає періодичного оновлення інтер'єру. І тут важливо використовувати вологостійкі матеріали, тоді обробка прослужить максимально довго.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_2

Види ремонту

  • Капітальний (по суті - євроремонт). Передбачає заміну всіх труб, обладнання, оздоблення, дверей і так далі.
  • Елітний. Він, по суті, включає в себе капітальний, тільки доповнюється ексклюзивним дизайном, установкою дорогого устаткування, застосуванням найсучасніших матеріалів і так далі. Тобто все має бути реалізовано на вищому рівні.
  • Косметичний. Передбачає лише оновлення зовнішнього вигляду приміщення зі збереженням старих комунікацій та обладнання. У такому випадку може лише частково бути замінена плитка, сантехніка чи інший елемент.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_3

Як заощадити?

Незважаючи на обмеженість косметичного ремонту, починати виконувати його коштує так само, як і капітальний, - з планування. Адже весь ремонт може включати приблизно такі етапи:

  • Зняття старого покриття, можливо, ванни або унітазу. Виконання вирівнювання поверхонь з подальшою укладкою нового матеріалу, а також, ймовірно, заміна деякого обладнання.
  • Якщо заміна сантехніки не здійснюється, що, як правило, при косметичному ремонті і відбувається, тоді потрібно виконати їх ремонт і відновлення. Може знадобитися заміни частини водопроводу або каналізації.
  • Якщо ванна або душова кабіна сильно зносилися, їх можна відновити - провести реставрацію за допомогою Стакріл або емалі. Це ефективний і досить надійний спосіб. Альтернатива - застосування акрилових накладок.
  • Установка дрібних меблів, у разі потреби.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_6

Особливості

Не можна не відзначити і терміни косметичного ремонту. Як правило, для його виконання достатньо кількох днів, причому навіть своїми руками. Досить все правильно спланувати, подивитися фото, як це можна зробити, шануватися інструкцію, і тоді все можна реалізувати за мінімальний термін.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_5

Самий часто використовуваний витратний матеріал для таких цілей - фарба. З її допомогою можна оновити хоч всі поверхні, додаючи лише різний пігмент. Таким чином, можна і кімнату оновити, і зробити це недорого.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_4

Так, фарба - це не кращий варіант, особливо якщо поверхня неякісно підготовлена. Тому, у разі застосування такого матеріалу, слід особливу увагу приділити вирівнюванню поверхонь. Як правило, це коштує недорого, але вимагає багато уваги і зусиль.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_7

Звичайно, при косметичному ремонті не виконується, наприклад, гідроізоляція. Однак деякі роботи все ж варто провести.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_8

Наприклад, якщо в приміщенні є місця, в яких відвалилася стара плитка, їх потрібно якось заповнити. Є кілька варіантів:

  • Якщо є точно така ж плитка, вона не відрізняється за розмірами, фактурі і кольору, її можна приклеїти на ПВА, попередньо очистивши і знежирити поверхню.
  • Якщо ж точно такої плитки немає, можна скористатися нестандартним мисленням. Наприклад, взяти кілька виробів у вигляді композиції, виконати демонтаж ще кількох сусідніх старих плиток, щоб на їх місце приклеїти свіжу композицію. Для цього не потрібно багато тимчасових і фінансових витрат. Тому не буде виходити за рамки косметичного ремонту.
  • Якщо нічого подібного немає, можна підібрати або більш-менш підходящу плитку, або замазати місце вологостійкої шпаклівкою, а потім пофарбувати його, додавши потім який-небудь актуальний декоративний елемент.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_9

Косметичний ремонт - це чистота по-новому

Хоча такий вид ремонту не передбачає грандіозних оновлень, він дозволяє поліпшити простір, зробити його більш комфортним і приємним. А витрати для цього потрібні мінімальні. І в цьому його основна перевага, наприклад, перед так званим євроремонтом, де важливий капітальний підхід навіть у дрібницях.

kosmeticheskiy-remont-vannoy_12 kosmeticheskiy-remont-vannoy_10 kosmeticheskiy-remont-vannoy_11