Як розібрати змішувач змішувач?

Як розібрати змішувач змішувач?

З розбором такого типу змішувачів, як одні важелі, здатний впоратися будь-яка людина. Найчастіше подібні маніпуляції проводять при засміченні виливу, протечке, заклинювання, освіті накипу та інших проблемах. Дії залежатимуть і від виду змішувача з одним важелем, і від самої несправності.

Як розібрати змішувач змішувач?

Особливості

Змішувач даного типу являє собою кран, у якого є тільки одна регулювальна ручка. Завдяки такій будові потік води в змішувачі з єдиним важелем управляється рухом однієї руки.

Його основні переваги:

 • Швидке отримання водяного струменя потрібної температури.
 • Зручність управління.
 • Легкість ремонту, який можна виконати своїми руками.
Переваги одноважільного змішувача

Пристрій змішувача одноважільного типу

Потрапляє двома трубами в змішувач вода змішується до потрібної користувачеві температури, а потім надходить в вихідну трубку. Регуляція як температури води, так і напору струменя виконується за рахунок переміщення наявного всередині змішувача кулі або пластин картриджа.

Пристрій одноважільного змішувача

види

Змішувачі з одним важелем поділяють на:

 1. Кульові. Їхня внутрішня будова включає порожнистий сталева куля з трьома отворами. Через два з них вода подається всередину кулі, а через третю - виводиться в змішаному вигляді в зливний сопло. Даний шар знаходиться всередині кульової гільзи, в якій також є міцні гумові сідла. Під напором струменів води куля міцно стикається з цими сідлами. Для його переміщення всередині змішувача використовується шток. Повороти кулі змінюють температуру води і її натиск відповідно до збігом отворів в кулі. Чим більше будуть відкриті отвори, чим сильніше буде натиск.
 2. Картріджниє. Вода всередині таких кранів змішується в картриджі. Дані змішувачі також називають дисковими, оскільки для зміни температури і напору водяного струменя в затворі таких змішувачів є металокерамічні або сталеві диски. Просвіт між ними виступає в ролі камери, в якій змішується вода різної температури.
Кульовий змішувач змішувачКартріджний змішувач змішувач

Інструкція з розбирання

Перш за все, підготуйте інструменти, які вам будуть потрібні для розбирання змішувача з одним важелем.

Вам слід мати при собі:

 • Плоску викрутку.
 • Розвідний ключ.
 • Гайкові ключі.
 • Ніж.
 • Плоскогубці.
Як розібрати змішувач змішувач - плоска викрутка, шестигранники, розвідний ключ

Далі ваші дії визначатиме внутрішню будову змішувача. При цьому не забудьте перед початком робіт відключити водопостачання.

З керамічним картриджем

 1. Використовуючи ніж або викрутку, витягніть заглушку з червоно-синьої відміткою.
 2. Викриття шестигранником або викруткою гвинт, функцією якого є утримання важеля.
 3. Зніміть важіль з корпусу, щоб побачити верхню частину картриджа з регулюючим штоком і затискної гайкою.
 4. Акуратно відкрутите затискну гайку, взявши для такої маніпуляції в залежності від виду гайки або гайковий ключ (для гранованою гайки), або викрутку (для круглої гайки, у якій є поглиблення і буртик).
 5. Вийміть картридж, запам'ятавши його розташування всередині корпусу.
Керамічний картридж одноважільного змішувача

кульовий

Розбір даного змішувача одноважеля проводиться за такою схемою:

 • Зніміть ручку, послабивши гвинт, який її утримує.
 • Використовуючи викрутку, натисніть на кільце (його виїмку), щоб воно повернулося проти годинникової стрілки, але не повністю.
 • Зніміть купол за допомогою плоскогубців, що не деформувавши при цьому розташоване під ним четирехзубчатое кільце.
 • Відкрутіть з купола кільце з пластику для перевірки з'єднання, його обертання і ступеня забруднення.
 • Вийміть пластикову щитовидну деталь, прочистив її чорну частину (ущільнювач). Іноді вся несправність полягає в забрудненні цієї деталі, тому після прочищення кран збирається назад.
 • Якщо прочищення не допомогла, вийміть з крана куля і огляньте його. При необхідності заміни кулі встановіть в змішувач нову деталь, а потім зберіть всю конструкцію в зворотному порядку.

Наочно, дивіться в наступному відео.

Змішувач даного типу досить часто засмічується в місці виливу крана, що проявляється ослабленням напором води, але для усунення такої неполадки не потрібно повністю розбирати кульовий змішувач. Щоб прочистити виливши, спочатку викрутити гайку в зливі крана. Вийміть сіточку, а після промивання і продування встановіть її назад, після чого поверніть гайку на її місце.

заміна картриджа

Після вилучення картриджа з змішувача потрібно визначити його діаметр, оскільки замінювати відслужила деталь потрібно ідентичною. Підібравши аналогічний по діаметру новий картридж, його слід вставити в корпус точно так же, як всередині змішувача стояв старий картридж.

Переконайтеся, що виступи для його фіксації відповідають заглибинах в корпусі. Також оціните стан ущільнювачів гумок. Бажано, щоб вони були силіконовими, так як подібні гумки більше стійкі до впливу води і більш еластичні, ніж гумові. Після установки картриджа виконайте збірку змішувача, дотримуючись зворотний порядок.

Весь процес розбору і збірки картриджного змішувача представлений в відео нижче.