Газова колонка на зрідженому газі

Газова колонка на зрідженому газі

Кожен, хто зіткнувся з перебоями або відсутністю гарячого водопостачання, замислюється про придбання нагрівача. Оптимальним вибором для багатьох наших співвітчизників є проточний нагрівальний прилад, який працює на газі. Хоча в більшості випадків такі пристрої використовують для своєї роботи природний газ, існують моделі, здатні функціонувати на зрідженому газі.

Принцип роботи

Нагрівання води в колонці, яка працює на зрідженому газі, проводиться під час її протікання по теплообміннику, на який впливає тепло від пальника. Поки вода тече всередині апарату, її температура підвищується, в результаті чого з крана надходить гаряча вода практично відразу після включення колонки.

Принцип роботи газової колонки на зрідженому газі

витрата

На витрати газу під час роботи колонки впливають багато характеристики апарату, і в першу чергу, це потужність пристрою. У середньому, якщо обладнання витрачає близько 2,3 м³ природного газу на годину, то витрати зрідженого газу становитимуть лише 0,8 м³ за годину.

Чи може використовуватися без димоходу?

У нинішній час покупцям доступні моделі колонок, які не потребують наявності вертикального димоходу. Їх називають турбірованнимі і основною відмінністю таких колонок є примусова вентиляція через коаксіальну трубу, яку можна через стіну вивести на вулицю. Через цю трубу одночасно видаляються продукти згоряння з колонки і підкачуються повітря з вулиці.

Виведена коаксіальна труба газової колонки без димоходу

Із закритою камерою згоряння

У більшості водонагрівачів, що використовують у своїй роботі газ, камера згоряння відкрита, але продаються також моделі і з камерою закритого типу. У таку колонку повітря потрапляє з вулиці, а не з приміщення, в якому встановлений апарат. В результаті кисень в приміщенні не випалюється.

Газова колонка на зрідженому газі з закритою камерою згоряння

Чи підходить для дачі?

Колонка, яка в якості джерела енергії використовує скраплений газ, вважається хорошим вибором для дачних умов. На відміну від природного газу та електрики, доступ до скрапленого газу на дачі є завжди, а потреби в отриманні гарячої води на природі і далеко від централізованого водопостачання стабільно високі.

Інструкція з експлуатації

Ні в якому разі не зберігайте балон зі зрідженим газом ні під прямими променями сонця, ні поруч з будь-яким нагрівальним приладом. Це також стосується і прокладання шланга від балона до колонки. Також заборонено нагрівати газовий балон або використовувати колонку, коли балон пошкоджений. Важливо також стежити, щоб до балона не було доступу у дітей або сторонніх.

Експлуатація газової колонки на зрідженому газі

Чи можливо переналагодити колонку на інший вид і тиск газу?

Багато колонки можна налагодити для використання зрідженого газу, однак цим обов'язково повинна займатися сервісна організація з відповідним сертифікатом. Крім того, переналагодження обов'язково проводиться лише з використанням комплекту деталей від виробника колонки.

Роботи по переналадке включають заміну жиклерів (сопел) колектора, щоб в результаті на апараті були встановлені сопла, діаметр отворів яких буде підходити для потрібного виду газу і його тиску. На час переналагодження пристрій обов'язково відключається, а запірний кран газопроводу перекривається. Закінчивши переналагодження, слід оцінити герметичність всіх з'єднань. Крім того, вид газу, дату переналагодження і організацію, яка її виконала, вказують на апараті і в його інструкції.

Запуск і роботу водонагрівача працює на зрідженому газі дивіться в наступному відео на прикладі газового котла.

Установка і монтаж

Як тільки колонка буде налаштована на роботу на зрідженому газі, вам слід приділити увагу характеристикам балона з газом:

  • На ньому неодмінно повинен бути присутнім редуктор, при цьому його тиск стабілізації має становити 300 мм вод.ст ..
  • Мінімальне значення продуктивності парової фази у балона має становити 1 м³ на годину.

Крім того, слід підібрати гнучкий шланг з внутрішнім діаметром не менше 12 мм і довжиною до 2,5 м. Цей шланг повинен витримувати вплив використовуваного газу з урахуванням заданої температури і заданого тиску. Для цього підбирається сертифікований для роботи на зрідженому газі шланг. Під час підключення його не можна скручувати і згинати поруч з наконечниками.

Якщо шланг потрібно встановити з вигином, то радіус такого вигину не повинен бути менше 90 мм по його зовнішньої межі, а починатися вигин повинен мінімум через 50 мм від наконечника. Щоб уникнути появи зламів, користуйтеся перехідниками і кутовими з'єднаннями, а якщо шланг надто довгий, його монтаж допускає застосування проміжних опор.

Розібравшись з шлангом, перед колонкою встановлюється газовий запірний кран, до якого повинен бути легкий доступ. Коли монтаж завершено, обов'язково перевіряються всі ділянки з'єднань і весь шланг, щоб вчасно виявити негерметичність і витік.

Установка газової колонки на зрідженому газіУстановка газової колонки на зрідженому газі через балон