Турецький хамам в квартирі - це реальність

Хаммам! Що це таке? Кожен, хто хоч раз відпочивав у Туреччині або в п'ятизірковому готелі з різноманітними лазнями, обов'язково стикався з цим.

Для початку спробуємо розповісти, що ж таке хамам, які його переваги, а потім постараємося зробити щось подібне у своєму домі. Принаймні, хоча б описати дії, що вимагаються для такої справи.

Отже, турецька лазня, вона ж хамам, - це прийшло в Османську імперію не просто будівля, а ціла складова життя турків. Ця лазня відрізнялася від більшості інших своїм «м'яким» кліматом. Дійсно, температури там не піднімалися вище 60 градусів, частіше залишаючись на позначці 35-45⁰С. Завдяки цьому дані процедури швидко стали популярними серед населення. Причому для жінок - це був особливий ритуал. У процесі нього вони спілкувалися, пили чай з солодощами.

Вид хамама

Зовні лазня - це велика кімната з каменю, частіше мармуру, в якій спеціальні лежаки розташовуються по краях, у середині ж зазвичай утворювався басейн з водою. Іноді повністю все приміщення викладалося мозаїкою і могло мати невеликий фонтан посередині. Зараз видів бань набагато більше. Мало того, практично кожну, так чи інакше, можна зробити у власному будинку або квартирі. А при правильному підході можна все організувати своїми руками. Достатньо для початку мати фото компактного хамама і знати суть його будови.

xamam-v-vannoj-01 xamam-v-vannoj-02 xamam-v-vannoj-03 xamam-v-vannoj-04

Всього у класичної турецької лазні 3 секції. Перша - передбанник, в якому знаходиться питна вода. Друга - кімната регулювання температури, в ній також розміщуються туалети та душові. Третя - серце - парилка. Під кам'яними лежаками розташовується спеціальний нагрівальний елемент, який дає підігрів каменю, що в свою чергу корисно для організму.

Домашня лазня, основи обладнання

Проект. Будь-яка дія починається з ескізу, хоча б приблизно оформленого розуміння того, як усе має бути влаштовано. Якщо важко самостійно оформити на папері майбутню баню, можна скористатися фото прикладами.

xamam-v-vannoj-05 xamam-v-vannoj-06 xamam-v-vannoj-07 xamam-v-vannoj-08

Наступним кроком буде зведення необхідних перегородок з газобетону. Матеріал досить стійкий до температур і укладати його можна своїми руками.

Далі блокам зраджують форму, для хамам характерні плавні закруглені форми. Після наноситься штукатурка. Вже на неї можна кріпити термоізоляційний і гідроізоляційний матеріал.

Необхідна розводка труб. Вона залежить від того, де буде розташовуватися душ або кран подачі води.

Для кращої просушування приміщення можна вмонтувати спеціальний вентилятор, хороші витяжки - важливий момент для правильної циркуляції повітря.

Парогенератор. Цей прилад обов'язковий для лазні. Природно, в класичному хамам все трохи по-іншому, але в квартирі організувати справжню парну без допоміжного пристрою складно і небезпечно. Потужність приладу залежить від розмірів приміщення. Також плануються і канали подачі пари. Найчастіше вони розташовуються внизу і під лежаками.

Утеплення приміщення - не менш важливий момент. Адже в лазні не тільки важлива подача пари, але і його присутність.

Освітлення. У цьому випадку добре підійдуть вологонепроникні точкові світильники, вони дадуть достатнє освітлення, і не будуть пітніти. Їх цілком можна встановити своїми руками.

Останньою маніпуляцією буде обробка. Найчастіше і найзручніше - мозаїчна кераміка. Вона буде красиво виглядати, легко лягати на округлі форми і мати приємне тепло.

Ви вже зважилися?

Деякі можуть стверджувати, що облаштування домашньої лазні - це надзвичайне, непрактично і непотрібне заняття. Можливо, й так, якщо не хочеться розслабитися після важких трудових буднів, оздоровити організм, зняти стрес і провести час за приємним заняттям з користю.

Взагалі, відгуки від тих, хто все-таки встановив баню в квартирі, цілком позитивні, а вдалі фотографії показують, що для цієї справи необов'язково мати дуже велике приміщення ванної кімнати.