Поєднання кольорів у ванній кімнаті: фото ідеї

Колір в чому відіграє вирішальну роль в оформленні будь-якого інтер'єру. Так, технології, матеріали, планування, меблі мають важливе значення, проте неправильно підібрана колірна гамма здатна поставити хрест на самій геніальної ідеї і якісному її втіленні.

Тому дуже важливо заздалегідь продумати те, як все буде реалізовано, зокрема, яким буде основний колір, застосовувані відтінки і акценти, їх поєднання. Тільки так можна отримати зрозумілу картину.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_2

Особливості приміщення

Оскільки мова йде про ванній кімнаті, слід для початку розібратися в тому, що собою являє це приміщення, а інакше підібрати актуальне кольорове рішення просто неможливо.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_1

Що нам відомо про типову ванній кімнаті? У першу чергу те, що в цьому приміщенні непрості умови. На фото цього не побачиш, але тут підвищена вологість і періодично відбуваються перепади температур. Крім того, можливий вплив косметичних засобів. І останнє слід врахувати з практичної точки зору. Наприклад, якщо підлога зроблена в чорному кольорі, то будь-яке попадання шампуню або гелю для душу загрожує плямами, які доведеться прибирати. Тобто можуть знадобитися додаткові маніпуляції по догляду. І навпаки, якщо зробити підлогу світлим, тоді найменша бруд буде помітна.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_3

Також потрібно зазначити, що часто це приміщення досить обмежена в площі. Тому потрібно зробити максимум, щоб розширити хоча б візуально цей простір. Тому, по-перше, слід подбати про якісне і продуманому освітленні. А по-друге, потрібно підбирати відповідним чином кольору. По-третє, необхідно правильно розставляти меблі та декорувати приміщення.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_4

Популярні колірні рішення

Мабуть, найпопулярнішим кольором у ванній кімнаті поки ще залишається блакитний. Це традиційний підхід до оформлення такого приміщення, безліч фото - зайве тому підтвердження. Адже саме тут найбільше води в будинку. Тому нічого дивного немає, що блакитний є кольором за замовчуванням.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_5

Дуже затребуваним також є піщаний, як символ пляжу. Таке рішення може дозволити не тільки наблизитися до морської тематики, а й зробити іншого виду інтер'єр. Наприклад, з єгипетськими мотивами.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_11

Оскільки приміщення є досить обмеженим в більшості своїй, дуже актуальним є присутність білого. Він стає незамінним супутником, особливо при використанні чорного в інтер'єрі. Однак з чисто білим кольором слід бути акуратними, оскільки при всій своїй яскравості він є дуже марким, тому будь-який бруд стає помітною моментально.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_6

Актуальні колірні поєднання

Як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі? Саме таке питання найчастіше виникає у новачків при спробі проектування дизайну. І тут є кілька простих рекомендацій. Щоб розібратися в цьому, рекомендується визначити для себе основний колір, відтінки якого будуть переважати в приміщенні. Від цього і потрібно відштовхуватися при підборі відтінків матеріалів обробки, меблів і інших елементів.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_7

А далі потрібно користуватися універсальним інструментом дизайнера - колірним кругом. Їх існує кілька різновидів: Іттена, Гете, Освальда. Але суть одна - можливість визначення правильного поєднання кольорів і відтінків. Це свого роду математичне підтвердження тих колірних прийомів, які раніше інтуїтивно використовували художники при створенні своїх видатних картин. У підсумку можна отримати гармонійне поєднання кольорів.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_8

І тут слід пам'ятати, що сприймаються кольору суб'єктивно, враховуючи особливості побудови решті композиції, розміри і форми об'єктів. Отже, для кожного конкретного випадку підбирається свій варіант.

Якщо розглядати актуальні колірні рішення, найбільш часто використовувані в інтер'єрах ванних кімнат, то можна привести біло-блакитні, бежево-коричневі, жовто-піщані, рожево-червоні, біло-зелені та інші варіанти.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_9

Правильне поєднання кольорів - відмінний інтер'єр

Як вже зазначалося, якщо правильно підібрати колір і відтінки, тоді інтер'єр перетвориться, може стати більш презентабельним, оригінальним і просторим, що так цінно для ванної кімнати.

sochetanie-cvetov-v-vannoj_10

Потрібно відзначити, що за відсутності ідей, як можна оформити простір, можна звернутися до численних фото з цієї тематики. Переглядаючи різноманітні рішення, можна прийти до спільного знаменника, враховуючи свої умови. Адаптувавши реалізований кимось дизайн, можна отримати нестандартний, але дуже комфортний і гармонійний інтер'єр.