Даруємо ванні нове життя - реставрація емаллю

Ремонт в першу чергу передбачає оновлення. Добре, коли є можливість не замислюючись купити сантехніку і необхідні атрибути. Але бувають і ситуації, коли на обстановку просто не вистачає. А стара пожовкла і облущенная ванна ну ніяк не вписується й не виглядає з новими стінами і красивим стелею. І тут настає момент відчаю. Однак «не такий страшний чорт, як його малюють» ...

Емаль - недорогий вихід з положення

стара ванна в хрущовці

Ванну можна відреставрувати. Так, для цього знадобляться зусилля. Так, це складніше, ніж піти і купити, але це результативний, а головне, недорогий щодо спосіб отримати оновлений предмет.

Звичайно, між емалюванням в промислових умовах і домашніх величезна різниця. Хоча б тому, що в промислових умовах ванна покривається спеціальним порошком, який при прожарюванні металу розплавляється, утворюючи рівне і гладке покриття. «Домашня» емаль - це рідкий матеріал. Наноситься вона після низки спеціальних процедур і повинна висихати.

фахівець за роботою

Однак, якщо правильно, а головне, чітко дотримуватися інструкцій, можна добитися непоганого результату, який залишиться ще на тривалий час.

restavraciya-vanny-emaliu-03 виріб після обробки з новою емаллю

Покрокова інструкція нанесення емалі

Підготовчі роботи

 • спочатку необхідно очистити робоче місце і приготувати необхідні матеріали;
 • вручну або за допомогою спеціального кола зачищаємо поверхню;
 • видаляємо іржу, наліт і стару емаль. Причому від якості цієї роботи буде завісити і кінцевий результат;
 • обов'язково необхідно протравити поверхню ванни спеціальним розчином проти хвороби водного каменю та іржі. Внимание !!! При роботі з даними хімічними речовинами необхідно використовувати рукавички, а також будівельний респіратор. І ні в якому разі не нюхати безпосередньо, можна отримати хімічний опік легенів;
 • знежирюємо поверхню. Для цього можна використовувати ацетон або спирт. Нафтопродукти, такі як уайтспіріт або бензин не підійдуть, вони маслянисті.

Емаль

 • приготування речовини. Готуючи емаль, слід чітко дотримуватися всіх рекомендації і пропорції, які написані на етикетці. Як правило, речовина складається з двох компонентів: затверджувача і основи. При змішуванні даних речовин слід звертати увагу на колір затверджувача. Справа в тому, що в підсумку може вийти не дуже пріглядний жовтий відтінок.
 • використовуючи широку і тонку кисть, починаємо наносити фарбу. Починати слід з одного кута і поступово закінчити там же. В ідеалі - стінки покриваються 1-2 рази, а дно - 2-3.

Так як фарба не розтікається сильно, можна не закривати злив-перелив. У підсумку залишаємо ванну сохнути. Залежно від навколишньої температури, шарів нанесення, час повного висихання коливається від 24-х до 48-ми годин.

Особливості використання

 • відсутність демонтажу. Це велика перевага, для реставрації не потрібно знімати виріб, розширювати дверний отвір і везти його кудись, все відбувається на місці;
 • екологічність. Покриття абсолютно екологічно чисте, не містить шкідливих речовин і не виділяє отруйних речовин, навіть при високій температурі води;
 • набір. У будівельному магазині, як правило, продаються вже готові набори для реставрації, що позбавить від зайвої витрати часу на пошуки інгредієнтів;
 • колір. Використовуючи спеціальні кольорові пасти, можна зробити ванну в будь-якому відтінку. Особливо це добре, коли планується дизайнерський ремонт і необхідна зміна кольору ванній. Однак, вибираючи ту чи іншу пасту, слід бути уважнішими з нанесенням. Якщо нанести фарбу більш товстим шаром, можна отримати невідповідний відтінок;
 • великий вибір. На сьогоднішній день, існує безліч торгових марок і виробників емалей для ванн. Причому існують, як і закордонні, так і вітчизняні виробники.

У будь-якому випадку, якщо немає можливості поміняти ванну, її емалювання стане ідеальним виходом із ситуації. При цьому можна звернутися до фахівця, який максимально якісно завдасть фарбу, і в підсумку вийде ідеально рівна і білосніжна поверхня.