Як різати кахельну плитку плиткорезом: докладна інструкція

Коли виникає питання укладання плитки, в першу чергу думається про неї, потім про клей для цієї процедури, про шпателем і ємності. І дуже часто забувається про важливе інструменті - очисній пилці плитки. Адже практично не буває таких об'єктів, де його застосування не було б актуальним, коли відбувається укладання. Це або краю поверхні, або труби, або виступи, або ще якісь перепони, під які доведеться підрізати вироби. Тому є сенс ще «на березі» розібратися, чим і як різати кахельну плитку. Наведемо невелику інструкцію з фото і відео матеріалами. Але почнемо з основ.

rezka-plitki_5

Інструмент

Якість облицювання поверхні залежить не тільки від рівня її підготовки, уміння майстра, але і від якості різу. І для цього передбачено кілька інструментів:

  • ручний або електричний плиткоріз;
  • склоріз;
  • болгарка.
rezka-plitki_7 rezka-plitki_4 rezka-plitki_3

Такий набір дозволяє здійснити не тільки прості операції з різання, а й реалізувати вирізання складних фігур, отворів і так далі.

Кожен інструмент застосовується в певних умовах. Ми ж розглянемо популярний спеціалізований варіант - плиткорез. І для початку потрібно зорієнтуватися в різноманітті моделей, щоб зробити правильний вибір помічника.

Види і особливості

Такий інструмент використовується, як правило, професіоналами для порізки великих обсягів. І для цих цілей ідеальним варіантом вважається електрична модель, яка обладнана диском з алмазним напиленням. Такий прилад здатний гідно впоратися навіть з самим міцним виробом.

rezka-plitki_2

Процес не просто відбувається механічним способом, в ньому бере участь вода. Завдяки такому рішенню краю виробу не нагріваються, стають рівними, а пил не утворюється.

Мінус такого пристрою для домашнього застосування - висока вартість. Для разового використання воно не підійде. Доведеться брати напрокат.

Тому дуже часто використовується ручна модель. Вона ідеально підходить для невеликих обсягів або разових випадків.

rezka-plitki_8

Плиткорез має ролик. Перед порізкою робиться розмітка, а потім потрібно провести по лінії розлому. Важлива рівномірність прикладеного зусилля. Після цього необхідно натиснути на рукоятку, щоб розламати плитку.

Ще простіше варіант - плиткорез-щипці. Такий інструмент також має ролик. Їм проводиться по межі розлому, після цього в процес вступають щипці. Завдяки ним плитка ділиться на частини. Такий інструмент підходить для тонких виробів. Недолік - нерівність краю, тому може знадобитися шліфування - додаткова обробка, що не завжди прийнятно.

Підготовка

Оскільки вибір плиткореза можна зробити, виходячи з наведених рекомендацій, варто розглянути інструкцію, як здійснити процес різання.

rezka-plitki_6

Спочатку рекомендується оглянути інструмент, щоб він не мав пошкоджень. Далі необхідно протестувати плавність ходу ролика по напрямних. Нічого не повинно заважати руху. Це дуже важливо, тому слід прибрати забруднення, якщо такі є на шляху.

Якщо чистка вироблялася, варто додати трохи машинного масла, щоб переміщення було плавним.

Необхідно оглянути і сам ролик. Його пошкодженість може позначитися на якості різу і взагалі можливості такого процесу. Якщо він пошкоджений, доведеться замінити.

Не тільки інструмент потрібно підготувати для роботи, а й себе. Варто подумати про власну безпеку. Тому рекомендується надіти головний убір, захисні окуляри, одяг і рукавички. Не варто скептично ставитися до подібних порад, оскільки зіпсувати здоров'я можна легко, а от відновити не завжди виходить.

Загальна початок порізки

Спочатку виконується точна розмітка. Використовуючи маркер або олівець, наносимо лінію. Матеріал потрібно надійно зафіксувати щодо ролика. Деякі моделі оснащені для цього прихватами, нерухомо закріплюють плитку. В іншому випадку однією рукою утримуємо, а інший ріжемо.

Щоб отримати більш якісний рез, рекомендується перед самою процедурою капнути на ролик машинного масла. Таким чином, тертя буде зменшено.

Опис процедури

Кахельна плитка особливо не відрізняється від керамічної: її основа світліша. Коли розмітка виконана, надріз зроблений, виріб необхідно викласти горизонтально. Після цього різко, але акуратно потрібно натиснути в зону наміченої області.

Якщо точність вийшла не на найвищому рівні, тоді підкоригувати торці можна наждачним папером або шліфувальним колом. Щоб отримати гладкий край, потрібно здійснювати поздовжні руху. Виконувати таку операцію необов'язково, якщо край буде розміщений де-небудь в кутку, а не зістикований з іншої продукції.

От і все!

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що який би інструмент не був обраний, нехай той же склоріз, але важливо при цьому відповідально поставитися до процедури. Тоді, використовуючи будь-який прилад, можна на виході отримати якісний рез. А це важливо для створення сучасної облицювання високого рівня.

rezka-plitki_1