Санвузол в хрущовці: як зробити ремонт

У даній статті буде розглянуто суміщений санвузол в хрущовці - дизайн, ремонт, перепланування і основні нюанси виконання робіт.

Ремонт суміщеного санвузла в хрущовці представляється досить складним заняттям, оскільки приміщення досить маленьке, але в ньому повинні розміститися і ванна (душ), і унітаз. У випадку, якщо стіни санвузла раніше не були звукоізольовані, цим варто зайнятися саме під час ремонту, причому доведеться вибирати між якісною звукоізоляцією і додатковими сантиметрами доступного простору. 

санвузол в хрущовці суміщений санвузол дизайн в хрущовці

Насамперед розглянемо дизайн санвузла в хрущовці:

 • Стіни приміщення рекомендується обробляти матеріалами пастельних світлих відтінків, темні або яскраві кольори будуть доречні тільки в окремих елементах.
  Насичені відтінки здатні оживити простір або привнести в нього відчуття загадки і затишку;
 • З метою візуального розширення простору плитку рекомендується викладати не по всій висоті стін, а приблизно на рівні 1,6-1,7 м від підлоги. Край покладеної плитки можна виділити за допомогою візерункового бордюру з скляній або керамічної мозаїки, а не зайнята плиткою зона оформляється штукатуркою;
 • Колір підлоги бажано вибирати світло-сірий, світло-блакитний або світло коричневий.
  Взагалі, виконуючи ремонт в хрущовці суміщеного санвузла, слід вибрати в якості основних кольорів інтер'єру світлі тони;
 • Такі елементи, як вентилі, крани, гачки, змішувачі, рушникосушки і т.д. бажано вибирати класичні, здатні гармонійно вписатися в той інтер'єр, яким буде володіти санвузол спільний в хрущовці після ремонту.

Основні нюанси ремонту санвузла в хрущовці

дизайн суміщеного санвузла в хрущовці

У разі санвузла в хрущовці ремонт зажадає використання найсучасніших дизайнерських і строітельскіх технологій як у випадку обробки, так і для функціонального та інженерного наповнення санвузла. Санвузли в хрущовках завжди відрізнялися дуже маленькою площею, тому при виконанні ремонту ванної кімнати в хрущовці доводиться перебудовувати дане приміщення під потреби сучасної людини.

Перепланування санвузла в хрущовці може бути виконана двома способами:

 1. Заміна масивної ванни на душову кабіну невеликого розміру;
 2. Придбання малогабаритної меблів і побутової техніки.

Обидва варіанти гарні по-своєму, кожен з них можна корисно підкреслити в інтер'єрі санвузла.

Крім того, виконуючи ремонт санвузла в хрущовці, слід звернути особливу увагу на інженерні комунікації, які на момент ремонту зазвичай потребують повної заміни, причому це стосується не тільки до сантехніці і трубах, а й до вентиляційних систем, оскільки саме неякісна витяжка призводить до виникнення в квартирі цвілі й вогкості.

Процес ремонту санвузла в хрущовці

санвузла в хрущовці ремонт

Розширити санвузол суміщений в хрущовці практично неможливо без перепланування санвузла, тому сам ремонт зазвичай полягає в заміні сантехніки, облицюванні кахлем стін і підлоги і заміні дверей. Ремонт туалету в хрущовці пов'язаний з цілою низкою труднощів завдяки обмеженого простору приміщення.

Тому плитку бажано підбирати невеликих розмірів, візуально розширює простір. Найкращим варіантом є мозаїка різних світлих відтінків.

Важливо: оскільки унітаз є єдиним предметом інтер'єру санвузла в хрущовці, оздоблювальний матеріал підбирається відповідно до його кольором - або в тон унітазу, або контрастує з ним.

ремонт санвузла в хрущовці

Розглянемо основні етапи виконання ремонту санвузла в хрущовці:

 1. Насамперед проводять заміну дверей. При будівництві таких будинків двері чомусь робилися відкриваються всередину, що може бути зручно тільки для дуже худих людей, тому нові двері краще встановлює так, щоб вона відкривалася не всередину, а назовні.
  При цьому важливо простежити за її відповідністю різним нормам і вимогам екології, а також - за стійкістю до стирання і несприйнятністю до миючих засобів на синтетичній основі і побутовим дезинфікуючим препаратів.
 2. Наступним етапом ремонту є заміна унітазу, точніше - його демонтаж і закриття заглушкою отвори каналізаційної труби. Установка унітазу буде проводитися в кінці ремонту. При цьому слід враховувати, що на задній стіні санвузла в хрущовці розташовується ціла система, що включає в себе трубопроводи, стояк каналізації, вступний кран водопроводу, лічильник води і т.д. Це не тільки заважає прибиранню в даній частині приміщення, а й суттєво псує зовнішній вигляд санвузла. ремонт санвузла в хрущовці

  Оскільки дане скупчення труб і різних приладів видаляти не можна, доводиться закривати їх, при цьому забезпечивши можливість при необхідності отримати до них повний доступ. Для цього найкраще спорудити спеціальний шафа. Для цього на бічні стіни кріплять дерев'яний брус, до якого на відстані в один метр від стелі та підлоги кріпиться оздоблювальний матеріал, такий як ДВП, ДСП, гіпсокартон, пластикові плити і т.д., після чого залишається відстань закривають дверцятами.
  На бічних стінках отриманого шафи можна обладнати невеликі полички, на яких можуть зберігатися предмети особистої гігієни або засоби побутової хімії.

Корисно: замість дверцята шафка можна закрити матовим склом, що додатково прикрасить приміщення санвузла.

 1. Матеріалом для обробки краще всього вибрати кахельну плитку, яка не тільки є традиційним матеріалом, але і полегшує надалі виконання збирання та дезінфекції в приміщенні санвузла.
  Колір і малюнок плитки підбирається відповідно до особистих переваг, наприклад, досить привабливо виглядає використання двох кольорів кахлю, коли більш темна нижня частина підкреслюється яскравим бордюру з візерунком у вигляді дрібних елементів, що також додатково розширює приміщення візуально.

  ремонт суміщеного санвузла в хрущовці

Важливо: облицювання кахлем стін, підлоги і стелі повинен виконувати фахівець, що володіє необхідними практичними навичками.

 1. Після укладання плитки і засихання розчину можна переходити до завершального етапу ремонту - установці унітазу. Унітаз кріплять до підлоги за допомогою поставляються в комплекті спеціальних кріплень.

Важливо: небажано вмуровують в підлогу підстава унітазу, оскільки при виникненні необхідності його заміни покриття підлоги буде пошкоджено в результаті демонтажу.

От і все, що хотілося розповісти про ванній кімнаті в хрущовці і її ремонті. При правильному підході дане досить маленьке приміщення можна перетворити в досить зручне і комфортне, що дозволяє отримувати заряд бадьорості вранці і розслаблятися після важкого дня.