Чи не блокується двері в пральній машині

Чи не блокується двері в пральній машині

Всі сучасні моделі пральних машин оснащені функцією автоматичного блокування люка, яка спрацьовує відразу після того, як запускається програма прання. Заблоковану дверцята можна відкрити, чи не призупинивши роботу машинки. Це задумано з метою безпеки: автоматичне блокування дозволяє уникнути потопу через нещільно прикритою дверцята, а також охороняє від випадкового відкриття люка (наприклад, маленькими дітьми).

Блокування дверей в пральній машині

Якщо з люком сталася поломка, в результаті якої він не блокується, пральна машина не почне прання. Про те, чому це відбувається і як вирішити цю проблему, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Чи не блокується двері в пральній машині - рішення

види поломок

Всі причини, за якими функція автоматичного блокування може виходити з ладу, поділяються на дві великі групи. До першої групи належать механічні поломки, а до другої - неполадки з електронікою.

Чи не блокується двері в пральній машині - заміна замкуЧи не блокується двері в пральній машині - ремонт пристрою блокування люка

Розглянемо кожну з можливих різновидів поломок докладніше.

вид поломки

Причина поломки

Механічні пошкодження

Зламалася ручка-замок на люку

Найчастіше це відбувається після декількох років активної експлуатації пральної машини - в цьому випадку крихкий механізм замка просто зношується. Також ручка може зламатися через те, що на дверцята підвішували для сушки важкі речі.

Перекосилась петля, на якій висить дверцята

Причиною тому можуть бути неякісні комплектуючі. Також перекіс може статися через те, що в щілину між дверцятами і стінкою пральки що-небудь потрапило.

Змістився фіксує язичок на ручці

Дверцята може не закриватися через те, що змістився шток (металевий стрижень), який утримує фіксатор замка в певному положенні. Це зазвичай відбувається тоді, коли на дверцята виявляється занадто сильний тиск.

Деформувалася напрямна, яка відповідає за блокування люка

Якщо дверцята можна закрити, але при цьому ви не чуєте звук клацання, найімовірніше, зносилася і погнулися пластикова напрямна. Це відбувається в результаті активної експлуатації пральки або через неякісну сировину.

Проблеми з електронікою

Несправне пристрій блокування люка (УБЛ)

УБЛ приводиться в дію під впливом напруги, що подається на нього з моменту початку прання і до її закінчення. Згодом, під впливом високої температури, металеві елементи пристрою можуть деформуватися. Особливо цьому сприяють перепади напруги мережі.

В УБЛ потрапив сторонній предмет

Якщо нехтувати регулярним чищенням пральної машини, залишки миючих засобів, дрібне сміття, частинки вапна, нитки, ґудзики і т.д. можуть накопичуватися, утворюючи засмічення в самих різних місцях приладу, в тому числі, і в УБЛ.

Несправний блок управління

Електронний модуль пральної машини - це досить складний пристрій, яке може вийти з ладу під впливом різних факторів. Найчастіше це відбувається внаслідок різкого відключення електрики або стрибка напруги.

Чи не блокується двері в пральній машині - ремонт своїми руками

Дивіться відеокерівництво, в якому показано, як розібрати пристрій блокування люка якщо в нього потрапив предмет.

Як замінити ручку люка?

Якщо поломка ручки люка досить серйозна, найпростіше буде замінити весь механізм, ніж перебирати кожну деталь. Для початку потрібно витягти зламану ручку.

Робиться це в такий послідовності:

 • відключаємо пральну машину від мережі;
 • знімаємо з петель дверцята;
 • відкручуємо болти, що з'єднують дві половинки люка;
 • обережно роз'єднувати половинки;
 • знімаємо скляну частину і фотографуємо розташування всіх елементів;
 • акуратно витягуємо металевий стрижень, який фіксує ручку;
 • знімаємо пластикову ручку, потім від'єднуємо повертає пружинку і гачок.
Зняття дверцята пральної машинки для ремонтуРозбирання люка від пральної машиниРозбирання люка пральної машини і заміна ручки

Тепер, коли стара деталь витягнута, потрібно замінити її на нову.

Для цього робимо наступні кроки:

 • уважно вивчаємо фотографію, на якій зафіксовано вихідне розташування елементів;
 • встановлюємо на колишнє місце пружинку і гачок;
 • вставляємо стрижень в перший отвір;
 • утримуючи стрижень і пружинку однією рукою, інший встановлюємо на місце ручку (при цьому штир повинен проходити крізь неї);
 • вставляємо інший кінець штирька в протилежне отвір;
 • перевіряємо правильність розташування частин: пружинка повинна трохи відхиляти ручку в сторону;
 • збираємо дверцята і повертаємо її на місце.

Наочно, весь процес розбирання дверцята, дивіться в наступному відео.