настінні бойлери

Настінний бойлер в квартирі

Водонагрівач - річ вкрай зручна навіть для тих, хто стикається з відсутністю гарячої води в трубах вкрай рідко. Тому такі прилади часто використовують не тільки в заміських будинках, але і в квартирах - щоб не залежати від несподіваних профілактичних робіт на водопровідній мережі.

Настінний бойлер на кухні

У продажу є безліч різних типів бойлерів, які розрізняються за кількома параметрами. Про різних типах настінних водонагрівачів та про особливості вибору даного виду приладів ми розповімо вам у сьогоднішній статті.

Побутовий настінний бойлер

Для більшості з нас найбільш звичними є бойлери, які монтуються на стіну.

настінний бойлер

види

Настінні бойлери розрізняються між собою, в першу чергу, за способом нагріву, який залежить від типу використовуваної енергії. Є два різновиди:

  • водонагрівачі, що працюють від газу;
  • водонагрівачі, що працюють від електрики.

Детальніше про кожну з них читайте нижче.

електричний водонагрівачгазовий водонагрівач

газові

Відомо, що газ - це більш дешеве джерело енергії, ніж електрика, отже, газові бойлери є більш вигідними з точки зору фінансових витрат. Але для того щоб з'явилася можливість установки такого приладу, потрібно підключення до газопроводу. Тому газові водонагрівачі частіше зустрічаються в приватних будинках, ніж в міських квартирах.

Настінний газовий водонагрівач

Серед недоліків даного різновиду бойлерів слід зазначити складність монтажу і необхідність підведення витяжної вентиляційної системи. Оптимальний варіант для використання в подібних умовах - це проточні газові водонагрівачі, які також називають «газові колонки».

Газова колонка

електричні

Цей різновид побутових бойлерів є більш поширеною, так як їх можна використовувати практично скрізь. Але і тут є свої нюанси. Наприклад, з приладом невеликої потужності складнощів не виникне. Однак якщо потужність водонагрівача становить більше 5 кВт, буде потрібно обладнати окрему проводку, оснащену запобіжником. До переваг електричних бойлерів можна віднести простоту установки і експлуатації.

електричні водонагрівачі

Крім звичайних водонагрівачів, що працюють від електрики, існують прилади непрямого типу. Вони також відносяться до електроприладів, але нагрів води здійснюють не за рахунок електроенергії або газу. Це накопичувальні бойлери, які використовують воду, нагріту попередньо в котлі опалення.

Настінний бойлер непрямого нагріву

комбіновані

Не можна не згадати про ще одного різновиду настінних бойлерів, яка не так часто, але все ж зустрічається - приладах комбінованого типу. Вони поєднують в собі принципи дії електричних і непрямих водонагрівачів.

Пристрій бойлерів даного виду досить просте: герметичний корпус з баком, через який проходить змійовик і трубчастий нагрівальний елемент, що працює від електрики. Вода з котла опалення через змійовик потрапляє в бак, де нагрівається за допомогою Тена.

Настінний комбінований бойлер

Такий бойлер є універсальним пристроєм, здатним забезпечувати як прямий, так і непрямий нагрів води, в залежності від пори року. Працювати такі пристрої можуть як від газу, так і від електричної енергії.

Схема роботи комбінованого настінного бойлера

Поради щодо вибору

Спосіб нагріву води - один з ключових, але далеко не єдиний критерій вибору бойлера. Слід враховувати такі параметри, як обсяг бака, форма, тип пристрою, а також потужність і максимальні показники (час нагрівання, температура і т.д.).

Настінний бойлер для побутових потреб

По можливості придбайте водонагрівач від надійних, перевірених виробників. Найбільша кількість позитивних відгуків у продукції від фірм Hotpoint Ariston, Electrolux, Thermex, Gorenje, Atlantic.

Настінний газовий водонагрівачНастінний електричний водонагрівач