Каркас для ванни: монтаж своїми руками

Дана стаття являє собою інструкцію про ті, як віготовіті каркас для ванни своїми руками, Встановити на нього ванну і закрити каркас, надаючі ванні естетичний Зовнішній вигляд.

Для установки ванн з акрилу потрібно монтаж спеціального каркаса (Заводська або виготовлення самостійно). Каркас для акрілової ванни після установки обшівають декоративними панелями або обклеюють плиткою.

каркас для ванни

У разі ванни складної форми (круглої, овальної або багатогранної) такоже зазвічай віготовляється Спеціальний каркас-платформа, оскількі складання форма не дозволяє Встановити Такі ванни надійно, просто прікріпівші їх до стін. Крім того, у таких ванн зазвічай ї достаточно шірокі борті, що дозволяють Їм лягаті на платформу і забезпечують велику стійкість.

Каркас під ванну зазвічай кріплять до стін у ванній кімнаті або виготовляють у вигляді кістяка. Далі буде Розглянуто варіант, при якому в комплекті ванни каркас відсутній, оскількі монтаж Заводська каркаса віконується ї достаточно просто. Більш складання способом є Самостійне виготовлення каркаса.

Підготовка до виготовлення каркасу

Розглянемо виготовлення на прікладі каркаса під овальну ванну, що кріпіться до двох стін ванної. Каркас буде відбуватіся найбільш Поширення для ванніх кімнат покриття - кахельною плиткою.

каркас для акрілової ванни

Конструкція даного каркаса й достаточно проста:

 • По периметру укладаються дошки, що є підставою каркаса;
 • На підставі Встановлені стійки;
 • Поверх стійок кладеться ще одна дошка - верх каркаса;
 • Поверх каркас накрівають листом ДСП або товстої фанери, В якому буде прорізано отвір під ванну.

Важлива: у разі Прямокутній ванн каркас Частіше за все не накрівають, а роблять збігається за формою і розмірамі з верхніх частин ванни.

Самперед слід розрахуваті, якові висота повінні мати вертикальні стійки платформи, яка НЕ ​​вінніх буті занадто низька, щоб ванна не піднімалася над каркасом.

При авторитет сама ванна винна розташовуватіся якомога нижчих, щоб Їй могли користуватись в тому чіслі і діти.

Розрахунок висота стійок віконується таким чином:

 • Встановлюються ванни і заміряють відстань від ніжніх країв бортів до підлоги;
 • З отриманий значення віднімають товщина дощок верху і Підстави каркаса, підкладкі з фанери або ДСП, плитки, а такоже Розчин, на якому буде кріпітіся плитка.

Далі готують підґрунтя:

 • Укладають дошки по периметру майбутнього каркаса;
 • Прікручують дошки до підлоги допомогою на шурупи;
 • Вірізують необхідну Кількість стійок і кріплять їх до основи, а такоже до стіні, у разі коли стійка розташована біля стіні.

Важлива: розрахуваті Кількість стійок ї достаточно просто: наявність стійок обов'язково в кутах каркаса, а відстань між стійкамі має становитися НЕ більше 50 см.

Монтаж каркаса

Розглянемо основні етапи монтажу каркасу ванної:

 1. Полегшіті монтаж можна Шляхом прибивання невеликих брусків в місцях, де будуть Встановлені стійки. У такому випадка стійка прібівається до бруска, а не до основи, стікаючісь бічною поверхнею з торцем даного бруска. каркас під ванну

Корисна: можна такоже використовуват металеві куточки, що спрощують установку стійок.

 1. Поверх стійок укладають дошки і прікручують їх шурупами як до стійок, так і до стіні, якщо дошка розташована уздовж стіні.
 2. Накрівають каркас листом ї достаточно товстої фанери або ДСП і прікручують лист по всьому периметру до каркаса. каркас для сталевої ванни

Важлива: рекомендується використовуват фанеру з підвіщеною водостійкістю марок ФСФ або ФК, товщина якої ставити як мінімум 15 мм, або ДСП водостійку (товщина - не менше 25 мм).

 1. Далі пріступають до розміткі і Вирізання відчінілі під ванну:
 • Для розміткі відчіні можна використовуват Рівний і прямий довгий брусок і лекало;

Важлива: в комплекті ванн ї достаточно часто додається Спеціальний шаблон, істотно спрощує розмітку та Вирізання відчініліся.

 • Отвір можна вірізаті допомогою електролобзіка або ручний вузької пилки.

Установка ванни на каркас

каркас під акрилову ванну

Після того, каркас під акрилову ванну завершено, можна почінаті встановлюваті на нього ванну. Правільніше Всього Виконувати установку акрілової ванни після облицювання плиткою поверхні каркаса, але в силу ряду обставінні іноді доводітіся Виконувати установку ванни до облицювання.

Розглянемо послідовно обідвоє варіанти:

 1. Спочатку заливають цементним подушку, на якові буде тиснути дно ванни.
  У випадка, якщо плитка укладу, то після заливки подушки можна встановлюваті ванну, інакше слід віконаті ряд підготовчіх робіт:
 • Для правильної установки ванни її слід підняті над каркасом на вісоті майбутньої плитки і клеїть шару під нею, підклавші під борта ванни прокладки потрібної Товщина у вигляді шматочків фанери, обрізків дощок і т.д .;
 • Прокладки слід розподіліті навколо ванни так, щоб вона могла Рівно встати на місце.
 1. Далі ванну акуратно опускаються в отвір у каркасі, що Найкраще робити вдвох щоб уникнути Падіння ванни і пошкодження каркаса.
 2. Після застігання Підстави з цементу ванну підключають до водопостачання і каналізації.

Закриття каркаса

каркас для ванни своїми руками

Завершальній етапом є закриття каркаса ванни щитами з боків:

 • Щити, службовці підкладкою, на якові буде клеїтіся плитка, можна віготовіті з товстої фанери, ДСП або листів плоского шиферу;
 • Кріплення щітів здійснюється за допомогою шурупів з антікорозійнім покриття;
 • Боковини каркаса можна закрити наглухо або Забезпечити Дверцята, щоб согласно зберігаті під ванною Різні мійні засоби та побутову хімію; дверцята в каркасі

Важлива: дверцята такоже Забезпечує доступ у випадка протікання і засмічень до злівної арматури.

 • Віготовіті красиву дверцята під силу не кожному, тому в разі сумнівів у своїх здібностях краще залучіті для цього професіоналів;
 • Далі поверх щітів на каркасі укладають плитку;
 • Завершальній етапом є забивання допомогою герметика щілін між плиткою та ванної, а такоже між підлогою і каркасом.

Про МЕТАЛЕВИЙ каркасі для ванни

Виготовлення металевих каркаса

Процес виготовлення каркаса під ванну з металу схожий на виготовлення описаного віщє дерев'яного каркаса, відрізняючісь декількома нюансами:

 • Для виготовлення Підстави і стійок застосовуються НЕ бруски, а металеві куточки або квадратні або прямокутні профільні труби;
 • З'єднання елементів між собою здійснюється за допомогою зварювання, або застосовуються болтові з'єднання;
 • Конструкцію каркаса розраховують так, щоб вага ванни розподілявся по всій площі каркаса, для цього під самою ванною іноді роблять піщану подушку;
 • Металевий каркас зазвічай обшівають гіпсокартоном або водостійкою фанерою, поверх якої укладають плитку.

Авторитет все, що хотілося розповісті про ті, як віготовіті каркас для сталевої ванни, акрілової або будь-який Інший. Пріймаючі рішення про Самостійне виготовлення каркаса, Важлива пам'ятати, що Запорука успіху є Правильний вибір якісного матеріалу, а такоже Грамотне виконан попередніх розрахунків і Дотримання цієї інструкції.