Вологозахищені точкові світильники для ванної кімнати

Вологозахищені точкові світильники для ванної кімнати

Вибір освітлення займає не останнє місце в процесі ремонту. Часом саме це визначає важливі моменти при вирішенні оздоблення стелі та проведенні проводки. Призначення кімнати визначає вимоги до функціоналу світла.

Точкові світильники стають дедалі популярнішими, тому що вони успішно вирішують проблеми маленьких приміщень, не "з'їдаючи» простір. У санвузлі це особливо важливо, та й у порівнянні з радянським варіантом плафона або гордо звисає зі стелі лампою Ілліча, точкове освітлення виглядає особливо естетично і навіть святково.

Вологозахищені точкові світильники для ванної

Чим відрізняються від звичайних?

Крім позначки на товарній коробці і більшого цінника, ніж для звичайної лампи, світильники для ванних кімнат відрізняє якість виконання і наявність додаткових способів захисту. Прогумовані деталі, ізолюючі і ховають все проводки, герметичність корпусу, щільне прилягання деталей - все це вірні ознаки того, що в руках ви тримаєте спеціальні лампи для освітлення вологого приміщення.

Відмінність точкових вологозахищених світильників для ванної від звичайних світильників

плюси

Саме захист людини і лампи від негативного ефекту взаємодії металів, струму і води між собою - це головна перевага точкових світильників. Такий захист забезпечує ще й довгий термін служби і заміну таких ламп доводиться робити рідше.

А вже як такі системи подобаються дизайнерам! Тут суцільна маса достоїнств: можна зонувати простір, візуально збільшити кімнату, зробити прозаїчний санвузол воістину королівської кімнатою! Також точкове освітлення відверне увагу від чогось менш красивого, зробить витончений акцент на конкретній частині інтер'єру. Наприклад, на багаторівневому стелі, дорогою ванні, великому дзеркалі. За освітлене дзеркало можна заслужити вдячність від жіночої половини, та й для чоловіків це буде дуже функціонально.

Комфортний для очей рівень освітлення корисний, в тому числі, і для здоров'я, знімає зорову напругу і дає психологічне розслаблення. Лікарі категорично проти економії на освітленні.

Переваги вологозахищених точкових світильників для ванноїПереваги точкових світильників для ванної

мінуси

 • Додаткове обладнання. При виборі деяких типів ламп буде потрібно використання трансформаторів (про це інформація буде далі), тобто трошки подумати перед вибором доведеться.
 • Заміна ламп. Механізм вологозахищених приладів недолюблює додаткові контакти. Тому з першого разу швидко вкрутити і викрутити лампочку лампу не вийде.
 • Установка системи. Якщо ви проживаєте в квартирі з низькими стелями, то встановити точкове освітлення на стелі без спеціальних навісних стельових систем, буде неможливо.

Але якщо в бетонної стельової плити у вас є великі пустоти, можна в них прокласти провід і встановити точкові світильники.

І звичайно, вартість одноразового вкладення на покупку світильників досить велика.

Недоліки точкових світильників для ванної кімнати

На захист точкового освітлення в цілому можна сказати, що всі ці маніпуляції потрібно проводити не так часто, особливо якщо ви орієнтуєтеся на якісні бренди або працюєте з досвідченими майстрами, які зможуть дати розумні поради по вашому приміщенню.

типи

Зараз для точкового освітлення ванних кімнат виробники пропонують:

 • лампи розжарювання;
 • світлодіодні світильники;
 • люмінесцентні світильники;
 • галогенові лампи.

На практиці популярністю користуються три останні варіанти.

Світлодіодні лампи для вологозахищених точкових світильників у ваннуЛюмінесцентні лампи для точкових вологозахищених світильників у ваннуГалогенові лампи для точкових вологозахищених світильників у ванну

Чому не лампи розжарювання? Вони гарні в розсіюванні світла, а для точкових світильників доводиться використовувати прилади з витягнутою і грушоподібної формою. Щоб розмір був менше «економлять» на потужності. Однак витрата енергії у них порівняно великий (20-30 Вт на 1 кв.м.), а перегорають вони швидше інших ламп. Тому користувачі рідко цікавляться варіантами освітлення кімнат, де потрібні лампи "Ілліча".

У енергозберігаючих, галогенних та світлодіодних способів оснащення прихильників набагато більше. Ці варіанти менше споживають електрики, працюють довше, ніж описаний вище. Галогенові лампи використовують до 10 Вт / кв.м., Кілька примхливі, адже їх корпус негативно реагує на прямий контакт з людським тілом (рукою), крім того їм потрібно забезпечити окрему утилізацію. Люмінесцентні також вимогливі до останнього пункту, але економічніші в споживанні енергії. Світлодіодні - самі компактні і "працьовиті" лампи, коштують вони дорожче за все. Як і енергозберігаючі, "їдять" до 6 Вт / кв.м. Все ж плюси переважують, інакше як пояснити число шанувальників?

Важливий нюанс: діоди зазвичай виступають доповненням, вони застосовуються для декоративних цілей, зонування. Кольорові діодні лампи знайти простіше, та й завдяки малому розміру вони при грамотному розміщенні відмінно переносять механічне та температурний вплив. Для звичного розуміння освітлення перевагу віддаються енергозберігаючим і галогеновим лампам.

Типи точкових вологозахищених світильників у ванну кімнату

Види за способом кріплення

При сучасному різноманітті стилів, використовуваних в інтер'єрі, було б дивно мати лише один варіант для освітлення ванної кімнати. У спеціалізованому магазині очі просто розбігаються, а на практиці все значно простіше. Відрізняються вологозахищені світильники за способом кріплення, виду угруповання, місця розміщення і типу використовуваних ламп.

Поворотні і неповоротні. За способом кріплення виділяють софіти і неповоротні лампи. Поворотні можуть змінювати напрямок променя, що дозволяє вибирати місце підсвічування, вручну поправляючи лампи. Такий варіант часто застосовується в інших видах приміщень, а також використовується в люстрах стилю хай-тек. Для ванної кімнати такий спосіб не завжди підходить, та й конструкція з софітами коштує дорожче.

Другий варіант передбачає жорстке кріплення, тому промінь світла потрапляє на конкретну ділянку і коригувати його після установки вже неможливо. Тому з'єднання точкових ламп роблять за схемами, щоб мати можливість вибирати сценарії, забезпечуючи підсвічування по зонам або всієї кімнати в цілому. Ламп ж тут доведеться використовувати більше, ніж в першому випадку.

Поворотні вологозахищені світильники для ванноїНеповоротні точкові вологозахищені світильники для ванної

угруповання

По виду угруповання можна умовно розділити на три варіанти:

 • поодинокі;
 • врізні;
 • виносні.

Часто використання того чи іншого варіанту залежить і від місця розміщення. Поодинокі припускають висвітлення у вигляді настінного бра з малим числом ламп, функціонал якого обмежується декорацією приміщення. Врізні лампи «ховають» всі дроти за обшивкою, їх часто розміщують на стелі, адже жодна інша частина кімнати не може собі дозволити «з'їсти» простір так, щоб це було не так помітно. На стінах, шафах меблів застосовують виносні варіанти з компактною конструкцією з'єднання та кріплення. Для великих приміщень декоратори використовують підлогове освітлення, але це швидше виняток, ніж норма.

Поодинокі вологозахищені точкові світильники для ванноїВрізні точкові вологозахищені світильники в ванну кімнатуВиносні точкові вологозахищені світильники в ванну кімнату

Де розмістити?

Наші ванні кімнати рідко бувають великими, нечасто в них є вікна, тому питання стоїть особливо гостро. Актуально все, що компактно, щоб помістилося на квадратних метрах найнеобхідніше. Тому багато хто вибирає стельове освітлення. Навіть якщо використовувати вбудовані варіанти світильників, то їх конструкції будуть приховані підвісними стелями або спеціальними панелями. Це ще і функціонально: додаткова ізоляція від вологого повітря. Цей варіант дасть хороший фоновий світло, однак деякі частини кімнати можуть здаватися затемненими.

Вбудоване освітлення застосовують і для меблів у ванній. Наприклад, шафки, більшою мірою це стосується дзеркал. Оскільки для багатьох ванна - кімната ходу за собою, то бажання «підсвітити» дзеркало цілком логічно. При проектуванні багато жінок будуть думати тільки про те, як зробити зону біля дзеркала світлою, щоб мати можливість накладати макіяж в комфортних умовах. Голитися так теж зручніше, оскільки можливість невдалого ракурсу стає нижче.

Значно рідше використовують наші люди в ванній зональне освітлення вертикальних поверхонь - стін, подіумів, бортиків вбудованої ванни. Серйозні статуетки і об'ємні композиції в такому приміщенні розміщують тільки забезпечені громадяни, які для дизайну запрошують фахівців. Та й настінні світильники частіше страждають від близькості до мокрих поверхонь і проникненню води всередину пристрою. У великих кімнатах вогкість менше, використовувати такий варіант буде простіше і безпечніше. Через необхідність у використанні простору кімнати і свободи для поширення світла підлогові прилади також можуть дозволити собі тільки власники величезної ванної кімнати. У маленькому приміщенні підлогові світильники загубляться, а тому такий варіант в звичайних умовах стає програшним.

Розміщення точкових вологозахищених світильників у ваннійРозташування точкових вологозахищених світильників у ванній

Поради щодо вибору

Дати однозначний висновок, який світильник використовувати, неможливо. Кожен звик користуватися ванною кімнатою на свій розсуд. Разом з тим, вибір точкового освітлення залежить від:

 • Функціоналу. Якщо дзеркало у ванній потрібно тільки для чищення зубів, то підсвічувати його не завжди потрібно. А ось якщо хочеться якісного відображення, то без освітлення дзеркала не обійтися. Аналогічно вирішуються питання зонального освітлення.
 • Вартості. Крім покупки змінних ламп, потрібно продумати спосіб установки. Сукупні витрати виявляться більшими, разом з тим таке вкладення довгострокове, а тому виправдане. Щоб не пошкодувати про витрачені кошти, варто продумати 2-3 чорнових варіанти освітлення. Це дозволить порівняти потенційну вартість і корисність особисто для Вас.
 • Гармонійності і краси. Освітлення не існує окремо від приміщення, його дизайну, колірного рішення і призначення кімнати. Тому, віддаючи перевагу якомусь варіанту точкового світильника, потрібно звертати увагу на видимі оку деталі. Виробники намагаються використовувати універсальні кольори - хром, під бронзу, золото, мідь. Подумайте, який «благородний» метал буде поєднуватися з кольором меблів, плитки, сантехніки? Матовий або блискучий? Значення має і загальний стиль приміщення і вибраного світильника.
 • Розміщення і призначення. Ступінь захисту від взаємодії з водою у ламп різна. Навіть у дуже акуратних господарів вода часом потрапляє на дзеркало. При використанні місцевого освітлення з'являється і небезпека ураження електричним струмом чи удару струмом, тому безпека стає пріоритетним завданням. Можна, звичайно, робити мінімум рухів, щоб водяні бризки не розлітаються. А можна підійти з розумом і вибрати хороші вологостійкі лампи, які сподобаються всім домашнім. Наприклад, позначка на упаковці IP 44 означає, що такі прилади адаптовані до рідкісного взаємодії з водою, але добре переносять підвищену вологість у ванній кімнаті. А ось IP 55 гарантує витривалість конструкції до тривалого «поливу», такі лампи можна розміщувати в безпосередній близькості до джерела води.
 • Потужності ламп. Про вартість вже говорилося раніше. Можна приблизно розрахувати, скільки ламп рекомендовано для комфортного освітлення. Норматив споживання на квадратний метр вказано на коробці, знаючи розміри ванної кімнати, можна легко визначити необхідну кількість.
 • Якості. Низька вартість часто виявляється синонімом поганого виконання і частої заміни. При виборі типу світильника і ламп віддавайте перевагу перевіреним брендам. Багато марки, виходячи на новий ринок, пропонують знижені ціни на свою продукцію. Однак якість і дотримання технології і нормативів в такому випадку дати складно.
Поради щодо вибору точкових вологозахищених світильників у ванну кімнатуРекомендації по вибору точкових вологозахищених світильників у ваннуОсобливості вибору точкових вологозахищених світильників у ванну кімнату

установка

Якщо мова не йде про підвісних стелях, врізних лампах, то установка конструкції і джерел освітлення, щодо просте завдання. Вбудовані лампи розміщувати можливо тільки при ремонті і монтажі тієї поверхні, де буде розміщуватися точковий світло. Таку роботу краще довірити професіоналам. Точний розрахунок допоможе гарантувати безпеку: тільки в цьому випадку електропровідні деталі будуть «втоплені» і ізольовані від сирого повітря.

При роботі з галогеновими лампами можна чіпати скло, що містить кварц. Жирові сліди вступають в хімічну реакцію, яка порушує безпеку і цілісність лампи. Та й термін служби через це істотно знижується.

Установка точкових вологозахищених світильників у ванну

Якщо ж потрібно провести заміну лампи зі «захованим» корпусом, можна скористатися такою рекомендацією. Уважно огляньте корпус лампочки і знайдіть на ній кріпильні пружинки. Щільно притискаючи їх до корпусу лампи, вставте елемент в отвір в гнізді. Після того як пальці відпустять лампу, «пелюстки» для кріплення розкриються і зафіксують корпус в конструкції.

Є певні суперечки про встановлення ламп різної потужності. Для точкових світильників максимальної потужності фахівці радять купувати і пристрої захисного відключення, які при виникненні неполадки відключать освітлення в кімнаті і захистять від замикання. Крім того, у такого пристрою є функція для економії споживання енергії. А ось при виборі малопотужного варіанти споживання енергії електрики рекомендують використовувати перехідник - трансформатор, який допоможе адаптувати світильник до різниці напруги.

Монтаж точкових вологозахищених світильників у ванну

Ванна кімната - один з атрибутів комфортного життя для сучасної людини. Ремонт в цьому приміщенні роблять на дуже довгий час, тому відповідально підійти до питання дизайну і вибору освітлення вкрай важливо. Віддаючи перевагу сучасним технологіям і якісним матеріалам, можна додати вишуканості в повсякденне життя. Ванній користуються кілька разів на день. Додайте краси в свій інтер'єр, порадуйте себе і близьких!

Точкові вологозахищені світильники для ванноїТочкові світильники у ванній