Душова кабіна тече - що робити?

Коли душова кабіна зібрана, а то й прослужила вже не один рік, не виключено, що вона почне текти. Що робити в цьому ситуації, які дії зробити? Розглянемо відповіді на такі питання.

techet-dushevaya-kabina_4

Причини та їх усунення

Розгерметизація стиків

Часта причина - неякісна герметизація швів. Між елементами конструкції завжди є певні зазори, особливо якщо установка виконана не на належному рівні. У такому випадку слід або замінити ущільнювальні елементи, або знову застосувати герметик, щоб всі нещільні з'єднання зникли.

techet-dushevaya-kabina_3

Особливу увагу при герметизації душової кабіни слід приділити місцям з'єднання скла і каркаса. Саме тут найчастіше виявляється згодом текти.

Потрібно відзначити, що герметик краще вибирати силіконовий. Він може бути кольоровим, прозорим або ж білим.

Інструкція

Отже, перед обробкою стиків по периметру душової кабіни слід її спочатку зібрати. Далі за допомогою ущільнювального шнура (наявного в комплекті) і герметика потрібно закласти всі стики, щоб вода не змогла проникнути за межі кабіни.

techet-dushevaya-kabina_1

Слід зазначити, що залишки герметика краще прибрати, поки він ще не висох. Це дозволить не порушити герметичність. Зробити це можна своїми руками, застосувавши, наприклад, гострий канцелярський ніж. Пам'ятайте, що перед обробкою поверхні її слід підготувати. Всі стики повинні бути сухими та чистими. Тільки так можна гарантувати надійність з'єднання матеріалів.

Якщо душова тече вже через кілька років після початку експлуатації, тоді варто перевірити основні елементи на предмет зносу. Адже їх цілісність може бути порушена. Тому потрібно користуватися кабіною акуратно, періодично чистити і стежити за герметичністю з'єднань.

Інші причини

Крім розгерметизації, причин, чому тече душова кабіна, може бути безліч. Наприклад, проблема може бути в шлангах водопостачання та зливу. У такому разі їх треба протестувати і визначити конкретне місце течі. Це найчастіше бувають місця з'єднання. У деяких випадках протікати можуть і самі шланги. Тоді їх доведеться міняти. Однак купувати краще не перші-ліпші, а відомих виробників. Це стане запорукою їх надійної та довговічної роботи. Тому так можна убезпечити себе від подібних проблем в подальшому.

techet-dushevaya-kabina_2

Також не забувайте, що причиною течі душової кабіни може бути неякісна її складання. Але подібні проблеми повинні проявитися при першому ж пуску води. Якщо таке сталося, потрібно визначити, в якому місці тече душова кабіна, а потім розібрати її до цього етапу. Збираючи повторно, слід звертати увагу на це місце найбільше уваги, використовувати ретельніше герметик.

Збірка, профілактика і якісні матеріали - надійність і довговічність роботи

Якщо збірка душової кабіни виконується своїми руками, тоді робити це потрібно особливо ретельно, щоб надалі не було проблем.

techet-dushevaya-kabina_5

І для цього слід використовувати тільки високої якості матеріали, а також регулярно виконувати процедури чищення.

Все це стане запорукою довговічної експлуатації без проблем. Додатково можна подивитися відео, як це зробити.