Ванна кімната в класичному стилі - стриманість і вишуканість

Стиль класик у ванній

Оформлення ванної кімнати, безумовно, є дуже важливим елементом інтер'єру всієї квартири в цілому. Саме тут починається ранок кожної людини, тут ми змиваємо з себе весь негатив і втому після складного робочого дня. Кожен інтер'єр ванної кімнати потребує певного стилістичному вирішенні, незалежно від площі кімнати, від фінансових можливостей та особистих уподобань. Одним з найпопулярніших стилів, який застосовується при оформленні ванних кімнат, є класичний стиль. Нижче ми познайомимося з характерними особливостями даного стилю і дізнаємося які меблі і сантехніку краще вибрати.

Приклад класичною ванною

Особливості

Перше, на що хотілося б звернути увагу, це те, що класичний стиль поза всіх часів, він завжди популярний.

Цей стиль дуже елегантний і стриманий, але в той же час вишуканий. Вибирають такий стиль, як правило, люди заможні, щоб підкреслити свій смак і статусність. У міру того як класичний стиль поширювався по всьому світу виникла велика кількість його територіальних різновидів, однак, їх загальні риси і основну ідею досить просто розпізнати.

Ванна в стилі класики

Характерними ознаками стилю «класика» традиційно вважаються: чітка форма кімнати, комбінування позолочених і пастельних відтінків в оформленні приміщення, елементи рослинності в обробці стін, досить спокійний декор і дорожнеча матеріалів. Приміщення ванної кімнати обов'язково повинно бути просторим і правильної геометричної форми (прямокутник або квадрат).

Ванна в стилі класика

Дуже часто класичні інтер'єри прикрашаються колонами і пілястрами, як своєрідна данина класичної античної архітектури. У класичному стилі використання карниза на кордоні стін і стелі - досить часте явище. Для оформлення стелі використовується декоративна ліпнина. Класичним оформленням підлоги і стін вважаються мармур і онікс пастельних відтінків. Також для підлогового покриття можна використовувати плитку з кераміки, що нагадує паркет, вона дешевше і простіше в установці, на відміну від каменя.

Ванна кімната в класічесской архітектурі

Кольорова гама

Кольорове рішення ванної кімнати в стилі «класика» має бути досить спокійним, витриманим, тут неприпустимі яскраві і контрастні відтінки.

Основну палітру становлять пастельні відтінки (бежевий, пісочний, кремовий, ніжно-блакитний і білий), а також коричневі і бордові відтінки. Для обробки іноді використовуються благородні червоні та зелені кольори.

Класична ванна кімната з блакитними нотками

В якості орнаменту використовуються в класичному стилі використовуються повторювані елементи античного походження, найпоширенішим з них є зображення виноградної лози. Використовувати цей орнамент можна в якості декоративних елементів, які допомагають зонувати простір або розділяти верхню і нижню частини приміщення. Також орнамент можна використовувати як обробку на меблях і дзеркалах.

Ванна в класичних білих тонах

Оформлення стель і стін

Оформлення стелі і стін в класичному стилі підпорядковане певним правилам. На їх стику, як уже згадувалося вище, обов'язково повинні розташовуватися декоративні карнизи. Для облицювання стін нерідко застосовують дорогу керамічну плитку пастельних відтінків, також підійде глянсова або зерниста штукатурка. Можлива також обробка вологостійкими шпалери з використанням рослинного орнаменту. Іноді стіни забарвлюють спеціальними фарбами в тон ванній.

Дизайн ванни в класичному стилі

Вікна драпіруються важкими портьєрами, а над ванною можливо розмістити балдахін. Це додасть обстановці атмосферу затишку і інтимності. Двері, як правило, використовують дереянние або скляні, вибираючи при цьому фурнітуру з міді, бронзи або золота. В оформленні карнизів і дзеркал використовують легку позолоту або ліпнину.

Класик у ванній кімнаті

Стеля, як правило, забарвлюється в світлі відтінки, тим самим збільшуючи простір ванної кімнати. Зрідка використовують тканинну драпіровку стелі, імітуючи палацову роскошь.м

вибір сантехніки

Чільну роль у ванній кімнаті класичного стилю займає, звичайно ж, сама ванна. Це великі, громіздкі ванни овальної форми, часто з підноситься в голови. Розташовують їх, як правило, в самому центрі кімнати на спеціальному постаменті або на ніжках.

Матеріали, з яких виготовлена ​​ванна, відрізняються низькою теплопровідністю і зносостійкість. Це можуть бути латунь або чавун.

Коштувати врахувати, що вага таких ванн досить високий, тому буде потрібно додаткове зміцнення статі.

Змішувачі цього стилю або дуже прості за формою, або імітують вироби ручної роботи. Покриті вони позолотою, міддю або бронзою. Сантехніка для ванних кімнат відрізняється відсутністю химерності, виконана з якісного порцеляни і має плавні лінії. Іноді на ній використовується ручний розпис.

Природне, що в «класичної» ванній кімнаті не допустимо, - це використання душових кабін в сучасному стилі з великою кількістю функцій і кнопок. Однак в деяких випадках дизайнерами використовуються скляні огорожі для душових кабін, оформлені малюнками класичного стилю, які не зіпсують цілісності сприйняття цього приміщення. Душову зону також можливо винести в окремий конструктивний елемент.

Сантехніка в класичному стиліВанна в класичному інтер'єріДушова кабінка в класичному стилі

Які меблі вибрати?

Меблі для ванної кімнати в стилі «класика» повинна бути витонченої і разом з тим меть лаконічні і прості форми. У такий інтер'єр чудово впишуться туалетний столик з широкими мармуровими стільницею і дзеркало з позолоченим обрамленням. Матеріал для виготовлення меблів - натуральне дерево, просочене вологовідштовхувальними складами.

Класичні меблі в ванній

Для прикраси часто використовують накладні деталі, які штучно состаривают, декоративне різьблення та інкрустації. Але головним акцентом все ж залишається фактурність дерева і його натуральний відтінок.

Вибір освітлювальних приладів

Для цього приміщення рекомендується використовувати кілька джерел освітлення. Це можуть бути вбудовані точені світильники або дорога кришталева люстра.

Освітлення в класичною ванною

За обома сторонам від дзеркала в класичному стилі розміщують бронзові або позолочені бра. Великі за площею ванні кімнати можна доповнити вишуканими торшерами і канделябрами.

Класичне освітлення у ванній

Які аксесуари використовувати?

У ванній класичного стилю не варто зловживати аксесуарами. Але якщо ви їх використовуєте, то вони повинні ідеально поєднуватися з фурнітурою на меблях і змішувачами.

Аксесуар в ванну кімнату

Дуже добре в такій ванні виглядатимуть ковані вироби, які буду йти в контраст з ідеально білої сантехнікою.

М'який килимок для ванної зробить приміщення ще більш затишним і комфортним. Наявність живих рослин в підлогових вазах і настінних кашпо підкреслить дорожнечу і вишуканість цього стилю.

Класичний стиль у ванній з квітами