Дизайн ванної в хрущовці: грамотний підхід і особливості

Інтер'єр і дизайн ванної кімнати в хрущовці

Будівлі, іменовані «хрущовками», складають чималу частку житлового фонду. Найчастіше квартира вимагає глобальної перепланування, щоб можна було розмістити всі необхідні елементи. Що стосується ванної кімнати, там ситуація стає критичною, адже місця катастрофічно не вистачає. Часом доводиться жертвувати тим або іншим видом сантехніки. Як грамотно перепланувати ванну і як можна розмістити все необхідне на кількох квадратних метрах? Який дизайн ванної в хрущовці буде оптимальним?

Особливості

На жаль, місця для прояву фантазії у ванній кімнаті хрущовки не так вже й багато. Саме тому необхідно ретельно обміркувати розташування кожного елемента приміщення, щоб раціонально використовувати доступний простір.

Особливість інтер'єру в даному випадку - максимальне поєднання функцій в одному елементі. Не повинно бути нічого зайвого, тільки найнеобхідніше.

Про особливості ремонту ванної в хрущовці і об'єднанні ванної кімнати і туалету дивіться наступне відео.

Кращий варіант - поєднати ванну з туалетом. Якщо дозволяє планування квартири, можна прихопити ще й частину коридору.

складнощі ремонту

Хрущовки відрізняються незручністю первісної планування простору. При цьому місця для розміщення всіх необхідних сучасній людині предметів інтер'єру катастрофічно не вистачає. Якщо санвузол роздільний, це ще більше погіршує ситуацію.

Саме тому оптимальним варіантом буде перепланування - об'єднання туалету і ванної кімнати. І хоча це не вирішить остаточно проблему скромною площі, зате кілька розширить можливості для маневрів.

Так, з проблеми нестачі місця випливає інша - додаткові витрати на демонтаж стіновий перегородки.

Ванна в хрущовці, поєднана з туалетом

Ще одна проблема - незручне розташування комунікацій. Найчастіше сантехніку доводиться встановлювати далеко від основних стояків. У зв'язку з цим необхідно додатково робити розведення водопровідних труб, намагаючись максимально заощадити простір.

Можна спробувати приховати комунікації в стінах, за умови збереження простору. Заодно можна буде вирівняти стіни, адже при зведенні хрущовок будівельники не особливо переживали про рівності поверхонь. Іноді простіше звести стіну заново, ніж спробувати вирівняти те, що було.

Ванна в хрущовці

Збільшуємо площа кімнати - перепланування

Природно, кращим виходом із ситуації є об'єднання туалету і ванної кімнати в одне приміщення. Якщо цей варіант неможливий з тієї чи іншої причини, залишається тільки продумати розташування сантехніки і підібрати найбільш мініатюрні моделі. У критичних випадках умивальник можна не встановлювати, а обійтися краном над ванною.

Актуальним є використання кутових моделей сантехніки. Якщо використовувати раковину і унітаз без підніжок, з'являється додаткове місце для пральної машинки, кошики для білизни, різних дрібниць. Однак при цьому необхідно приховати труби і кріплення в стіні, що кілька «з'їсть» площа кімнати.

Ванна в хрущовці, поєднана з туалетомСуміщений санвузол з душем в хрущовціПерепланування - суміщений санвузол

Вибираючи стиль для інтер'єру ванної кімнати в хрущовці, необхідно враховувати обмеженість простору приміщення.

стилі

мінімалізм

Оптимальним варіантом стане мінімалізм. В цьому випадку не виникає проблеми із зайвими деталями, все строго і акуратно.

Невеликі на вигляд ящики здатні вмістити в себе величезну кількість баночок і тюбиків. Лаконічність форм візуально розширює простір.

Ванна в хрущовці - шкафи полки

японський

Трохи схожий з мінімалізмом - японський стиль. Він ідеально підходить для невеликого приміщення. В якості оригінального елемента декору може виступити композиція з кахлю у вигляді гілочки сакури. Правда доведеться потрудитися, щоб знайти підходящу плитку.

Ванна в хрущовці в японському стилі

Хай тек

Любителі високих технологій і холодних відтінків можуть виконати ванну кімнату в стилі хай-тек. Переважання скляних поверхонь, металевого блиску, дзеркал і оригінальних світильників розширить простір.

Ванна в хрущовці в стилі хай-тек

модерн

Ще один варіант - модерн. Це, мабуть, найбільш поширений стиль в сучасному житлі. Гладкі глянцеві поверхні відбивають світло, а практичність меблів є вигідною перевагою для невеликого приміщення. До речі, сірі тони, а також контраст білого і чорного також є вельми вигідним рішенням для дизайну маленької ванної.

Ванна в хрущовці, поєднана з туалетом

Візуально розширюємо простір

Коли неможливо більш збільшити кімнату фізично, на допомогу приходять методи візуального розширення простору.

Візуальне розширення простору у ванній в хрущовці

У ванній кімнаті для цієї мети використовується гра світла і тіні, розстановка акцентів і деякі інші хитрощі:

 • стелю виконується в світлих тонах, глянцева поверхня зорово робить його вище;
 • вертикальні смуги на стінах витягають приміщення, а горизонтальні - роблять ширше;
 • чергування квітів створює ілюзію збільшення площі. Плитку можна розташувати діагональними вставками більш темного кольору або викласти нею поперемінно рамки-прямокутники контрастних відтінків;
 • підлога покривається темною плиткою, розташованої по діагоналі;
 • мозаїка дозволяє створити ілюзію компактності на виступаючі елементи ванної кімнати;
 • світлі тони розширюють простір, а при комбінуванні з темними створюється ефект глибини;
 • дзеркальні поверхні дозволяють візуально розсунути стіни;
 • точкове підсвічування також допоможе вирішити проблему нестачі площі;
 • підвісна сантехніка розширює простір за рахунок відкритого статі;
 • строгі лінії допомагають позбутися відчуття захаращення;
 • відсутність дрібних деталей і надмірного декору звільняє простір не тільки фізично, а й візуально;
 • скло виглядає набагато легше інших матеріалів і займає менше місця.

кольорові рішення

Темні кольори, як відомо, звужують простір, тому орієнтуватися необхідно на світлі і яскраві відтінки. Темні вставки можна використовувати для створення ефекту глибини, виділення зон або візуального розширення простору за допомогою горизонтальних або вертикальних смуг. Акцент слід зробити на декоративних вставках.

Кращим поєднанням кольорів для ванної кімнати скромних розмірів є світлі тони з елементами тропічних міксів, а також морську тематику. Комбінування блакитних, бірюзових і пісочних відтінків завжди виглядає органічно і привабливо.

Детальніше читайте в нашій статті про блакитну ванну.

З інтер'єром ванною в білому кольорі потрібно бути обережним, оскільки є ризик створення "холодного" дизайну, що нагадує лікарняну палату. Про те, як грамотно розставити акценти, читайте нашу статтю про білу ванну.

Світла ванна в хрущовці

Завжди у виграші поєднання молочного і шоколадного відтінку. Стіни в такому випадку виконуються в світлих тонах з акцентними точками у вигляді темних смуг або вставок, а підлогу облицьовувався плиткою темного кольору. Виграшним буде і поєднання молочних стін з темними меблями.

Хрущовка - бежева ванна з коричневими вставками

Детальніше читайте в наших статтях про бежевій ванній і коричневої ванній.

Бежево-коричнева ванна в хрущовці

Оздоблення

Оскільки ванна в хрущовці дуже маленькх розмірів, необхідно серйозно підходити до вибору обробки і дизайну стелі, підлоги і стін.

Обробка ванної в хрущовці

Стеля

Щоб візуально збільшити висоту приміщення для стелі необхідно підбирати матеріали в світлих тонах. Оптимальний варіант - фарбування або пластикові панелі.

Інтер'єр ванної в хрущовці

Якщо висота стелі дозволяє, можна зробити натяжна глянцева стеля, він створить ілюзію нескінченності. Непогано було б вмонтувати в нього точкові світильники.

Стеля у ванній в хрущовці

стіни

Для облицювання стін найкраще застосовувати кахель або мозаїку. Можна використовувати і фарбу, проте для цього необхідна ідеально рівна поверхня, а стіни в хрущовках, як відомо, не відрізняються рівністю. Плитка ж прощає дрібні дефекти поверхні за рахунок нанесення клейового розчину. До того ж з її допомогою можна візуально розширити простір за рахунок комбінування кахлю зонами або чергуванням кольорів.

Ванна в хрущовці

Підлога

Колір підлоги повинен бути трохи темніше основного.

Ванна в хрущовці - підлогу темніше стін

Плитковий підлогу однозначно виглядає більш виграшно, так як спосіб укладання по діагоналі дозволяє розширити простір візуально. Щоб не травмуватися на мокрій підлозі, плитку необхідно вибирати з покриттям.

Пол у ванній в хрущовці

вибираємо сантехніку

Другий відповідальний момент при ремонті ванної кімнати - підбір сантехніки. З огляду на невеликі розміри приміщення, варто зробити вибір на користь компактних і практичних моделей.

Ванну краще замінити душовою кабінкою.

Ванна в хрущовці

Якщо на такі жертви ви не готові піти, тоді оптимальним варіантом стане кутова ванна.

Пам'ятайте, що навіть невеликі моделі ванн можуть бути оснащені функцією гідромасажу.

Детальніше читайте в наших статтях про ванну з гідромасажною системою і джакузі.

Ванна в хрущовці

Можна встановити звичайну прямокутну модель, закривши її фальшпанелью зі знімними елементами. Таким чином, можна буде використовувати площу під ванною для зберігання миючих засобів і тазів.

Бортики, викладені плиткою, послужать поличкою для шампунів і гелів.

Полку з керамічної плитки

Раковину найкраще вибрати без підніжки. Модель «тюльпан» тільки забере цінне простір під умивальником. При настінному способі монтажу під ним можна розташувати полиці для зберігання речей або пральну машинку. Непоганий варіант - кутовий умивальник з тумбою, особливо якщо раковина - накладного типу. Над самою ванною можна розташувати кілька кутових полиць.

Легко і повітряно виглядає скляна раковина, правда коштує вона трохи дорожча за звичайну.

Скляна раковина в ванній

Модель унітазу також краще вибирати підвісну. Міцна інсталяція витримає вагу до 200 кг, тому можна не боятися, що конструкція завалиться під вагою людини.

Для економії місця можете розташувати раковину треба ванній.

Раковина над ванною

Душ зі зливом в підлозі

Відмінним варіантом з метою економії площі є душ зі зливом в підлозі. Його головні переваги: ​​компактність, відсутність високих бортів (що актуально для людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів) і мінімізація ризику затопити сусідів знизу. Єдиний момент - стать підніметься на десяток сантиметрів, щоб можна було встановити зливний трап.

Душ зі зливом в підлозі у ванній хрущовці

Ховаємо пральну машину

Головна проблема ванних кімнат в хрущовці - розташування пральної машинки. Переносити її в кухню теж не має сенсу, адже там також існує проблема з нестачею площі. Тому оптимальним варіантом є приховане розташування пральної машинки. Зрозуміло, техніка стандартних габаритів - не зовсім підходящий варіант. Тому варто звернути свою увагу на моделі невеликої глибини.

Ванна в хрущовці - захована пральна машина

Перший варіант - це монтаж навісного умивальника без підніжки і установка машинки під раковиною. Дуже зручно і компактно. Щоб не страждав дизайн ванною, можна зробити її вбудованої в тумбу.

Раковина з сторальной машиною

Другий варіант - монтаж машинки на подіум. У такому випадку вона розташовується над унітазом на рівні очей і закривається фальшпанелью.

Пральна машина над унітазом

Поради щодо створення сучасного дизайну

Щоб облаштувати сучасну ванну кімнату на невеликій площі, необхідно проявити неабияку кмітливість. Таке приміщення вимагає раціонального розташування всіх необхідних елементів, сучасної техніки та обладнання.

Для створення сучасного дизайну у ванній кімнаті в хрущовці можна вдатися до використання компактних моделей унітазів і раковин. Суворі прямокутні форми сантехніки виглядають вельми привабливо і розширюють можливості для зберігання речей. За рахунок фальшпанелей або, як їх ще називають, екранів під ванну, можна приховати непотрібні деталі, створивши тим самим простір для зберігання різних рідко використовуються предметів.

Детальніше читайте в нашій статті про екрани під ванну. Вони дуже функціональні і будуть ефективні в організації корисного простору у ванній.

Ванна з фальшпанелью

Важливо освітлення ванної, особливо в зоні умивальника.

Освітлення у ванній в хрущовці

Грамотне використання дзеркал і розкладка плитки дозволяє зонувати приміщення і розширити візуально простір.

Ванна в хрущовці - використання дзеркал

інтер'єр кімнати

При наявності гнучкого мислення та навичках гри з кольором і формами можна вмістити все необхідне навіть на декількох квадратних метрах. Наприклад, біля стінки можна розташувати ванну, поруч з нею, напроти дверей встановити умивальник з вбудованою пральною машинкою. Зліва від умивальника монтується унітаз, а вільний кут можна використовувати в якості місця для зберігання косметики, встановивши там кутовий шафка.

Якщо місця для прямої ванній не вистачає, краще замінити її кутовий моделлю або обійтися компактною душовою кабінкою.

При оформленні інтер'єру краще придбати симпатичні рушники, створити візерунки на стіні, придумати декоративну вставку або покласти яскравий килимок.

Аксесуари у ванній в хрущовці

Місця і так не вистачає, тому захаращувати його зайвими деталями не варто.

Краще подбати про стильних аксесуарах начебто мильниці, підставки для зубних щіток або незвичайними гачками для рушників і мочалок.

Як бачимо, навіть в мініатюрній ванній хрущовки можна розташувати все необхідне. Просто потрібно ретельно розпланувати розташування кожного елемента і підібрати оптимальні моделі сантехніки. Грамотне використання кольору і дзеркал також допоможе візуально розширити простір. Дизайн ванної в хрущовці повинен бути легким і пріятним.Советуем подивитися відео, там багато цікавих ідей дизайну ванної в хрущовці, які можна взяти собі на озброєння.