Плитка під дерево: ідеальний варіант для обробки

Плитка під дерево в дизайні ванної

Дерево є красивим матеріалом, тому його так часто вибирають в якості покриття для підлоги. Однак натуральне дерево в обробці ванної застосовують рідко, а ось серед матеріалів, які його імітують, за популярністю лідирує керамічна плитка під дерево.

Особливості

Головною особливістю такого матеріалу є те, що вибравши його, ви отримуєте всі переваги керамічної плитки, а зовні покриття виглядає, як дерев'яне. Оскільки плитку з малюнком під дерево також постачають рельєфною фактурою, завдяки цьому матеріал ще більше нагадує звичайний паркет.

Рельєфна фактура плитки під дерево

Плитка на підлогу під деревину проводиться в 2 варіаціях - плашки бувають:

 • прямокутні;
 • квадратні.

Прямокутні коштують дорожче, зате більше підходять для імітації паркетної кладки. Натуральна деревина відрізняється безліч фактур і візерунків, і плитка, яка імітує дерево, теж представлена ​​таким же безліччю варіантів.

Квадратна плитка під деревоПрямокутна плитка під деревоПлитка на підлогу під дерево

технологія виготовлення

Відзначимо, що імітує деревину плитка в залежності від виготовлення буває керамічної, а також керамогранитной.

Основою для обох варіантів є глина, але для керамічного аналога глиняний напівфабрикат просто пресують і обпалюють, а при виробництві керамогранитной плитки пресування відбувається при більшому тиску і випал виконують при більшій температурі. Це обумовлює велику міцність керамогранітного матеріалу.

Керамограніт під дерево

Візуально такі два варіанти плитки не дуже відрізняються, але якщо вам потрібна велика міцність виробів, то кращий буде керамограніт.

Гідності й недоліки

У керамічної плитки під дерево є чимало функціональних переваг:

 • зносостійкість;
 • легко переносить дію агресивних хімічних речовин (не боїться обробки миючими засобами);
 • прекрасно підходить для теплої підлоги (зберігає тепло і витримує вплив високої температури);
 • покращує гідроізоляцію підлоги (менше ризик затоплення квартир знизу);
 • це унікальний матеріал, який завдяки малюнку деревини, природним кольорам і оксамитової фактурою, відрізняється дуже привабливим виглядом;
 • якщо частина покриття пошкодиться, замінити плитку досить легко (не потрібно розбирати всю підлогу);
 • менша вартість у порівнянні з натуральним дерев'яним покриттям, особливо, якщо кераміка буде імітувати рідкісну деревину.
Переваги плитки під деревоПлитка під дерево - текстураПереваги плитки під дерево

Є у плитки, що імітує дерево, і недоліки:

 • Вона прохолодна на дотик, якщо не влаштовувати тепла підлога.
 • Її досить складно укладати.
 • Оскільки матеріал довговічний, то за свій довгий термін служби може набриднути.

Галузь застосування

Імітує дерево плитка буває і для стін, і для обробки підлоги. Важливо стежити за призначенням придбаного матеріалу, адже у плитки міцність більше, вона більш стійка до механічного впливу. Також проводиться високоміцна плитка, яку можна застосовувати в громадських місцях і для укладання на вулиці.

Про оформлення ванної кімнати плиткою читайте іншу статтю. Знайдете багато цікавих способів комбінування плитки.

настінна плитка під деревоплитка для підлоги під деревоПлитка під дерево для вулиці

Плитка під деревину в інтер'єрі

Плитка під деревину настільки схожа з натуральним деревом, що різниця видна лише при дуже близькому розгляді. Таке покриття підходить майже до будь-якого інтер'єру - і до лаконічного хай-теку, і до затишного кантрі, і до суворої класики. Найкраще плитка під деревину виглядає в еко-інтер'єрах.

Плитка у ванній хай-текУ стилі кантріУ стилі класик

На відміну від дійсно дерев'яної підлоги плитка може бути забарвлена ​​в будь-який колір (зараз дуже популярні коричневі відтінки). Така плитка може імітувати екзотичне дороге дерево - палісандр, венге, червоне дерево та інші. По суті, не витрачаючи багато грошей, ви отримуєте респектабельну і шикарну обробку.

Якщо ванна невелика, плитка для підлоги під дерево має бути світлого тону. У цьому випадку підійде плитка під березу, білене дерево, сосну, тик, клен, ясен, дуб. Переважно матеріал з не дуже яскраво вираженою фактурою, адже якщо переходи і лінії будуть різкими, це завадить ефекту візуального розширення простору.

Плитка під червоне дерево

У великих ванних можна дозволити собі обробку соковитими кольорами. У таких приміщеннях красиво виглядає плитка під вишню, венге, зебрано, рожевий клен або морений дуб.

Плитка Axel NovogresСвітла плитка під деревоПлитка під світле деревоПлитка імітує деревоПлитка під венгеКахель під дерево

Універсальними відтінками кераміки, що імітує деревину, є білене дерево, а також венге. Вони підходять практично до будь-якого стилю і меблів. Приміщення, оброблене плиткою під білене дерево, виглядає теплим і виразним. Плитка відтінку венге краще підійде для просторої ванної. Для оформленої в стилі хай-тек ванній відмінно підійде плитка сірого відтінку.

Існують також плитки, що імітують состаренную деревину.

Плитка під состаренное дерево

Правила вибору

При виборі імітує дерево плитки зверніть увагу на її маркування.

Якщо вам потрібно плитка для підлоги, враховуйте:

 • зносостійкість (PEI) - найкраще III і IV;
 • хімічну стійкість - оптимально АА або А;
 • коефіцієнт тертя (R) - вибирайте 11.

Вартість плитки під дерево залежить саме від цих характеристик - чим вони вищі, тим дорожче буде матеріал. Вітчизняна кераміка під деревину коштує трохи дешевше.

Серед зарубіжних виробників лідерами у виробництві стилізованої під дерево кераміки є компанії з Іспанії та Італії.

іспанська плитка під деревоколекція плиткиІталійська плитка під дерево

особливості укладання

Укладання імітує деревину плитки проводиться так само, як і інших варіантів керамічної плитки. Оскільки покриття рельєфне, основу слід ретельніше вирівняти. Воно може бути представлене і традиційної бетонною стяжкою, і дерев'яним варіантом з вологостійкої фанери. У випадку з фанерою лаги потрібно мати у своєму розпорядженні досить часто, щоб підстава не прогинається. Зверху фанеру можна покрити гіпсоволокнистими плитами (їх можна застосовувати і окремо, замінивши фанеру).

Укладання керамограніта

Щоб по максимуму зробити підлогове плиткове покриття схожим на паркет, приділіть увагу швах між матеріалом. В ідеалі вони повинні бути відсутніми, але якщо такої можливості немає, користуйтеся найтоншими хрестиками, а затірку підберіть такого ж відтінку, як і сама плитка.

Якщо текстурний візерунок на плитці дуже виражений, підгонка матеріалу вимагає більше зусиль і уваги. Бажано, щоб лінії збігалися, особливо, якщо ви обрізаєте матеріал (до речі, обрізати таку плитку слід з виворітного боку). Як бачите, кваліфікація укладають плитку для підлоги під дерево майстра повинна бути досить високою.