Як вибрати і правильно встановити куточок на ванну?

Куточок для ванни

Що це?

Щілина між ванною і стіною виникає неминуче - якими б рівними і гладкими були поверхні у ванній кімнаті. Якщо передбачити цей нюанс ще на етапі обробки стін керамічною плиткою, то гарний кахельну бордюр вздовж ванни вирішить проблему. Однак найчастіше на утворену щілину звертають увагу вже після закінчення будівельних робіт. Спеціально для таких випадків придумано кілька варіантів закладення щілини, які не потребують демонтажу плитки.

Найпопулярніше рішення - це використання куточка, який також називають плінтусом або бордюром для ванни. Він являє собою довгу, вузьку панель із пластику або кераміки. Виступаюча частина плінтуса вставляється безпосередньо в зазор, а двома іншими сторонами він кріпиться до бортику ванни і до плитки.

Що таке плінтус або куточок для ванни?

Навіщо вони потрібні і захищають чи від протікання?

Куточок на ванну виконує дві основні функції:

 • По-перше, він запобігає проникненню води на підлогу під ванну, де часто немає ніякої гідроізоляції, в результаті чого вода може просочитися на нижній поверх. Навіть якщо цього не станеться, то під ванною буде постійно зберігатися вогкість, в якій неминуче заведеться пліснява та грибок.
 • По-друге, він виконує певну декоративну завдання - маскує негарний зазор, який утворився між стіною і керамічною плиткою.

Пластиковий куточок - це далеко не самий надійний спосіб захистити підлогу в ванній кімнаті від намокання. З плином часу цей елемент приходить в непридатність, тому раз на кілька років його доводиться міняти. Це не призведе до великих фінансових витрат, адже варто куточок для ванни копійки. Але для деяких краще один раз усунути зазор капітально, ніж регулярно здійснювати дрібні ремонтні роботи.

Пластиковий куточок для ванни

види

Куточки із пластику

Пластмаса - це один з найбільш підходящих матеріалів для обробки санвузла, так як він стійкий до вологи і перепадів температури. Великий плюс пластикових куточків полягає в дуже низькою ціною тому, навіть якщо ви будете міняти плінтус на ванні щороку, для вашого гаманця це буде абсолютно непомітно. Крім того, такі куточки відрізняються хорошою пластичністю, тому дозволяють закрити зазор навіть при дуже нерівних стінах.

Переваги пластикових куточків для ванниПереваги пластикових куточків

Куточки з кераміки

Кераміка - матеріал більш довговічний і тому більш дорогий, ніж пластмаса. Якщо підібрати керамічний куточок близький за кольором до кахельної плитки, він буде практично непомітний. Також, як пластик, кераміка прекрасно переносить умови підвищеної вологості і скачки температури. Але це - повністю натуральний матеріал, тому багато хто віддає перевагу саме йому. Недолік керамічних куточків полягає в тому, що їх легко пошкодити, так як вони зроблені з крихкого матеріалу.

Керамічний куточок для ванни

Який куточок вибрати?

Вибираючи плінтус для ванни, уважно вивчіть всі запропоновані вам варіанти. Потрібно, щоб виріб відповідало кільком основним вимогам - тоді воно прослужить довго і буде надійно захищати вашу ванну кімнату від зайвої вологи і пов'язаних з нею неприємних наслідків.

 • Куточок повинен бути виготовлений з водонепроникного, що не гниючого матеріалу.
 • Виріб повинен бути одночасно міцним і стійким до деформацій.
 • Монтаж куточка повинен проводитися легко, швидко і без зусиль.
 • Планується для ванни повинен добре переносити вплив засобів для чищення для сантехніки та керамічної плитки.
 • За кольором і стилю куточок повинен поєднуватися з ванною і з обробкою стін.
Правила по вибору куточка для ванни

Як правильно встановлювати куточок на ванну?

Установка плінтуса з кераміки і пластика проводиться по-різному, так як кожен матеріал має свої особливості. Проте, загальні правила все-таки існують:

 • Якщо ми маємо справу зі старою ванною, спочатку потрібно демонтувати попередній куточок і очистити поверхню ванни і плитки від залишків клею (або іншого розчину, на який був прикріплений плінтус).
 • Зазор між стіною і ванною краще попередньо закрити монтажною піною - так від нового куточка буде більше користі.
 • Клеїть, потрібно наносити не тільки по центру, але і по краях куточка.
Установка куточка на ванну

Альтернативи для закладення шва між стіною і ванною

Існують і інші способи усунення зазору між краєм ванни і стіною. Ось найбільш популярні з них:

 • бордюр з керамічної плитки;
 • Бордюрна стрічка на клейовий основі;
 • герметик на силіконовій основі для ванної кімнати;
 • монтажна піна;
 • стакріл - рідка речовина, яке використовується для реставрації акрилових ванн;
 • комбінація різних матеріалів (наприклад, досить поширене поєднання монтажна піна + герметик + Бордюрна стрічка).

Таким чином, варіантів закладення щілини між стіною і ванною може бути нескінченно багато, але пластиковий або керамічний куточок - найбільш простий і доступний з них.

Спосіб усунення зазору між краєм ванни і стіноюАльтернатива для закладення швів між стіною і ванноюЗакладення швів між стіною і ванною