Установка акрилової ванни

Установка акрилової ванни

Не так давно найпопулярнішим і чи не єдиним матеріалом для виготовлення ванн був чавун. Тепер же на ринку сантехніки існує величезне різноманіття варіантів: крім уже названих чавунних ванн в магазинах можна знайти ванни з акрилу, сталі, фаянсу, кварила (сплав кварцу і акрилу), мармуру і навіть скляні і дерев'яні ванни. Асортимент, дійсно, вражає.

плюси

Покупці все частіше зупиняють свій вибір на акрилових ваннах в силу наступних переваг:

 • Різноманітні форми і розміри (тоді як вибір, наприклад, чавунних ванн дуже обмежений), тому існує можливість підібрати ванну навіть в саму нестандартну ванну кімнату.
 • Легка вага, що значно полегшує їх транспортування, монтаж і демонтаж.
 • Відносна легкість їх установки, з цим цілком може впоратися і не професіонал.
 • Цінова доступність - на сьогоднішній день це, мабуть, найдешевший варіант.
акрилова ванна

мінуси

Але акрилова ванна складається не тільки з достоїнств, недоліками вона теж не обділена:

 • Акрил - матеріал крихкий. Поверхня акрилової ванни легко піддається пошкоджень, тому чистити її потрібно дуже акуратно, спеціальними миючими засобами.
 • Акрилова ванна цілком може зламатися під вагою того, хто в ній знаходиться. Щоб цього уникнути, краще виготовити спеціальну форму з металу.
 • Ще одним недоліком такої ванни є те, що вона гірше, ніж ванни з інших матеріалів тримає тепло.

Комплектація

Ванна з акрилу з гідромасажем

Як вже було сказано, встановити акрилову ванну можна і самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Для цього потрібно лише докласти трохи зусиль і намагатися дотримуватися нашої інструкції.

Для установки ванни з акрилу нам необхідно наступне:

 • зливний сифон,
 • кріпильна рама (каркас),
 • опорні ніжки,
 • різні кріплення, планки і свердла.

Все це може продаватися в комплекті разом з ванною. Але цілком можливо, що дані матеріали вам доведеться докуповувати самостійно. Тому ще на етапі покупки ванни потрібно звернути увагу на супутні товари і, якщо це необхідно, підібрати необхідні аксесуари, які найбільш підійдуть до обраної вами ванні.

підготовка приміщення

Акрилова ванна - предмет крихкий, тому перед її установкою необхідно переконатися, що вся робота по обробці приміщення, в ході якої може бути пошкоджена внаслідок (розбити, подряпати) вже закінчена.

Якщо в проекті ванної кімнати передбачені поручні, підголівники та інші аксесуари, розташовані в безпосередній близькості від ванни, їх також необхідно встановити до того, як ви приступите до монтажу ванни.

Перед початком підготовчих робіт переконайтеся, що перекрито водопостачання.

Етапи підготовчих робіт:

 1. В першу чергу, нам необхідно демонтувати стару ванну, виламати колишній слив, вичистити розтрубне з'єднання каналізаційних труб.
 2. Після того, як він полірований розтруб каналізації, необхідно вставити в нього гофру і змастити стики герметиком на основі силікону.
 3. Після того, як всі підготовчі роботи виконані, з приміщення потрібно винести все будівельне сміття.

Матеріали і інструменти

Для монтажу акрилової ванни нам будуть потрібні наступні матеріали й устаткування:

 • дриль,
 • набір викруток,
 • гайкові ключі,
 • будівельний рівень,
 • герметик, монтажна піна,
 • будівельний метр,
 • простий олівець або змивається маркер.

Якщо ви будете встановлювати ванну на цеглу, необхідно запастися безпосередньо самими цеглою, цементом і кельмою.

Детальніше про методи установки акрилової ванни - в наступному розділі.

Методи установки прямокутної ванни

установка ванни

Існує три способи установки акрилової ванни.

 1. Установка ванни на опорні ніжки і кріпильну раму.
 2. Установка ванни на основу, зроблену з цегли. Цей спосіб є більш трудомістким.
 3. Комбінований. Він передбачає використання опорних ніжок разом з цегляним каркасом.

Установка кутовий ванни докладно розглянута нами в іншій статті.

на ніжки

Установка ванни на ніжки

Якщо обрана вами ванна прямокутної форми, під неї відмінно підійде найпростіший у виконанні метод монтажу ванни, а саме установка ванни на опорні ніжки. Слід пам'ятати що, при даному способі установки ванну слід кріпити під стіну.

Установка ванни на опорні ніжки включає в себе наступні етапи:

 1. Для початку підлогу в ванній кімнаті необхідно застелити яким-небудь пом'якшувальною удари матеріалом, наприклад, пакувальної плівкою. Далі, перевертаємо ванну догори дном і приміряємо до неї зібрану кріпильну раму. У керівництві по збірці рами зазвичай вказується, які відступи при цьому потрібно дотримуватися.
 2. Потім простим олівцем або змивається маркером відзначити отвори для кріплень (при цьому потрібно пам'ятати, що каркас закріплюється не ближче, ніж в 17 см від краю днища ванни або від зливу). Далі по мітках свердлимо отвори близько 0,6-1 см в глибину і 0,3 см в діаметрі.
 3. Після установки кріплення рами починаємо кріпити опорні ніжки. Для цього на шпильки з різьбленням нагвинчуємо додаються деталі - регулювальні гайки, кріплення і пробки із пластику. Зібрані таким чином ніжки для ванни кріпимо до каркаса і закріплюємо контргайками. При цьому потрібно простежити за тим, щоб ніжки вийшли однаковими по висоті.
 4. Приміряємо ванну разом з уже зібраними каркасом на ніжках до майбутнього місця монтажу. За допомогою правила і будівельного рівня намагаємося розташувати всю конструкцію строго горизонтально. Коли потрібне положення буде знайдено, знову прибираємо ванну з місця монтажу і встановлюємо кріпильні планки, стежачи за тим, щоб відступ між ними збігався з шириною бортика ванни.
 5. Встановлюємо ванну на відведене їй місце і підключаємо до системи водопостачання і каналізації.

На каркас з цегли

Якщо в комплекті з ванною відсутня кріпильна рама і опорні ніжки, то необхідною опорою для ванни може стати конструкція з цегли. Цей метод установки відмінно підходить для акрилових ванн ще й тому, що ванни з акрилу дуже легкі і неміцні, а цегляна опора допоможе зробити нашу конструкцію міцнішою і стійкою.

Цегляний каркас під ванну

Для початку проведемо необхідні заміри і викладемо з цегли каркас шириною в половину цегли. При будівництві каркаса не забудьте передбачити отвір для дверцята, щоб забезпечити собі доступ до сифона на випадок, якщо він заб'ється. Також необхідно забезпечити зазор між цегляною основою і днищем ванни. Зазор цей ми потім заповнимо монтажною піною, це дасть більш щільне прилягання ванни до основи.

Щоб ванна прилягала якомога щільніше, наберіть в неї воду.

Там, де ванна прилягає до стіни, встановлюємо кріпильні планки.

Можна обійтися і без них, але в цьому випадку потрібно буде скласти каркас особливої ​​форми, в якому ванна буде лежати як в чаші, а це вимагає професійних навичок.

На каркас з гіпсокартону

Каркас з гіпсокартону виглядає стильно, красиво і акуратно. Він прекрасно вписується в будь-який інтер'єр.

Спочатку ставимо на місце ванну, під яку буде монтуватися каркас.

Ванна, під яку буде робитися каркас з гіпсокартону

Такий каркас виготовляється з профілів, алюмінієвих рейок і вологостійкого гіпсокартону. Перед роботами обов'язково виміряйте довжину і ширину. Ребра жорсткості каркаса будуть устанавляіваться в залежності від даних величин.

Каркас для ванни з алюмінієвих рейок і профілів

Після виготовлення каркаса гіпсокартон розкроюють на частини потрібного розміру і прикріплюють його шурупами.

Каркас ванній з гіпсокартону

Далі короб відбувається тими матеріалами, що використовувалися при обробці приміщення.

Оброблене каркас для ванни з гіпсокартону

Установка кутовий акрилової ванни

Незважаючи на те, що кутова ванна здається більш громіздкою, ніж, звична нам прямокутна, при правильній установці вона дозволяє значно заощадити місце у ванній кімнаті і, до того ж, виглядає незвично.

Кутова акрилова ванна

Якщо ви зупинили свій вибір на кутовий акрилової ванні, обов'язково переконайтеся, що кут, в який буде монтуватися ванна, дорівнює 90 градусам (так як такий кут мають всі моделі кутових ванн). Тому перед тим як проводити оздоблювальні роботи, стіни потрібно зробити якомога більш рівними.

Процес установки кутовий ванни з акрилу практично нічим не відрізняється від процесу установки прямокутних ванн.

Для монтажу такої ванни застосовуються обидва розглянутих нами вище методу:

 • на ніжки
 • на цеглу.

Однак потрібно враховувати те, що при установці кутовий ванни на ніжки слід застосовувати спеціальну фіксуючу раму і опорні ніжки, які повинні йти в комплекті разом з самою ванною.

З гідромасажем

Акрилова ванна з гідромасажем встановлюється так само, як і акрилова ванна без таких функцій. Але, організовуючи електропроводку для підключення гідромасажу, потрібно бути дуже уважним. Так, необхідно заземлити розетку, до якої буде підключатися ванна і обов'язково передбачити розташування розетки. Вона повинна бути якомога ближче до блоку управління, компресора, насоса.

Установка ванни з гідромасажем докладно розглянута в інший нашій статті.

Акрилова ванна з гідромасажем

Кріплення ванни до стіни

Для кріплення акрилових ванн до стіни потрібно зробити наступне:

 1. Перед тим, як встановлювати ванну на ніжки або на каркас, покладіть її на бік і прикріпіть труби. До труб підключіть підлоговий сифон.
 2. Після того, як ванна встановлена ​​на основу, закладіть зазор між стінний і ванною. Для цього можна використовувати гіпсову штукатурну суміш або спеціальний герметик, який забезпечить ще й гідроізоляцію вашої ванни.
 3. Зверху, для надійності і естетики, клеїться пластиковий плінтус.
Кріплення ванни до стіни

Після закінчення установки акрилової ванни не забудьте переконатися в її стійкості і герметичності. Для цього наповніть її холодною водою і простежте, чи немає протікання. Сумнівні місця обробіть герметиком для сантехніки.

Обробка герметиків ванній

На цьому роботи закінчуються. Приємних водних процедур!